Orange optika v Prievidzi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojni so stabilitou,rychlostou a kvalitou FiberNet a FiberTV v Prievidzi?
ANO 1 %  10%  [ 1 ]
NIE 9 %  90%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 7. 2009 19:36

Takze pohar trpezlivosti prekypel prave dnes a teraz.
Dnes o 19.30 vypadla elektrika na maximalne 1 (slovom jednu) minutu. Momentalne je vyse 1 hodiny od tejto pre Orange katastrofickej udalosti a na mojom konvertore svieti cervena kontrolka, co znamena, ze nefunguje ani net a ani tv. Ja fakt nechapem, ako sa taketo nieco moze v 21.storoci stat. Ja mam doma UPS, ktore dokaze udrzat moj NB, router, konvertor v chode minimalne 2 hodiny. To Orange nema ani na zariadenia, ktore dokazu udrzat spojenie na 60 sekund???
Som fakt dost tolerantny voci nejakym necakanym, resp.inym udalostiam, ked niekto presekne kabel alebo tak. Ale 60 sekundovy vypadok elektrickej energie nemoze sposobit niekolkohodinove vypadky internetu a televizie!!! Reklam je vsade plna r.t a sluzba stoji presne za to iste. Dost, ze nas tu v Prievidzi okradaju, lebo nie su schopni zabezpecit rovnake parametre pripojenia ako maju pouzivatelia v BA alebo NR, este aj toto. Vsak v dnesnej dobe, pri castych burkach sa da asi ocakavat, ze elektrina vypadavat bude, cize nejako to musia poriesit. To, ze zlepsuju algoritmus na postupne zapajanie casti siete po vypadku mi bolo povedane mozno niekedy vo februari/marci. Ale myslim si, ze pokial ide o taketo kratke vypadky elektriny,tak by si to ta ich siet ani nemala “vsimnut”. Nepoviem, keby islo o vypadok hodinu a viac, to sa da tolerovat. Ale samozrejme aj to nabiehanie by malo byt na urovni, naposledy to bolo okolo 4 hodin (minuly tyzden) a uz som aj zazil, ze po 2 minutach vypadku elektriny som sa po 6 hodinach internetu a tv nedockal.
Cize ludia z Prievidze, vypr…te sa im na cely ich fibernet, varujem vas v dobrom. Co sa tyka internetu, je ok, ale odozvy su vyssie ako na DSL, vypadky cim dalej castejsie, trvaju vzdy minimalne hodinu a viac, komunikacia s Orange nulova, musite tam volat, povedia vam bla bla, zaplatite este aj za to a aj tak vam to nepomoze.
Musel som sa takto “vyradit”, lebo cely den som cakal, ako si pozriem to, co urcite momentalne pozeraju aj deti v Afrike v slamennych chatrciach + mozno dalsia miliarda ludi (rozlucka s M.Jacksonom), ale ja s optikou az v dome sa musim pripojit cez mobilny internet (chvalabohu nie Orange), aby som mohol dat aspon tento prispevok.
Viem, ze je tu topic o Orange optike, ale chcel som hlavne ukazat, ze nie vsade je to taka super sluzba. Hlavne tu v PD to nemaju poriesene a smutne je, ze p.generalny Orange je prave z tohto mesta.
Naposledy upravil tomcop dne 8. 7. 2009 13:39, celkově upraveno 1
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 7. 2009 20:55

Uz len dodam, ze je to uz skoro 2,5 hodiny, cize ma nesklamali, drzia sa svojho standardu....
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod igz 7. 7. 2009 22:06

Som na tom uplne identicky. Cervena ledka na konvertore a .... nic.

Je to na zaplakanie. Chvilkovy vypadok elektriky odstavi optiku Orange na hodiny a hodiny. Snad ked sa rano zobudim tak uz bude vsetko v poriadku....
igz
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 7. 7. 2009 22:07

veru tak :( mne sa to rozbehlo pred 11tou, teda vypadok cca 3 hod., ale nie vsade v PD bol zasa tento vypadok ...
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod Peter85 8. 7. 2009 05:23

Ja som prekvapený z toho, čo vy tu píšete. Ja som z PO, ale tu sa nič také nedeje. Či je slnko, či dážď, vždy tu ide. Za ten rok, čo ho mám, neviem, či to dokopy vypadlo päťkrát. Ináč mám pocit, že u vás vypadne elektrika pri každej búrke. To je tiež zvláštne, pretože u nás elektrika nevypadla už ani nepamätám.
Peter85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 06:01

Peter85, ja viem, ze vypadne, ale vie to aj Orange, tak by sa mal podla toho zabezpecit. Platim za sluzbu rovnake peniaze ako ty a nedostavam ani z daleka to iste...
To, ze tu vypadava elektrika, to je zase ina kava, aj to ma isteho casu stvalo, ale ako vzdy na Slovensku, tu nikto negarantuje sluzby, len plat a garantuj svoje platby. Takto nam odislo video, pc. Teraz uz mam na dolezitych veciach prepatovky.
Preto som napisal, ze neodporucam Orange optiku v Prievidzi, ine mesta nehodnotim. Ono to cloveka nastve, ked kazdy tyzden v case okolo 20.00-24.00 nema tv a ani internet. Vcera ma skor stvala ta televizia. Clovek sa na nich spolieha, chce si pozriet nieco, na co sa chysta cely tyzden a 60s bez elektriny a baaac...
Ja som vypinal NB o 22.30 a stale to neslo. Som fakt velmi nastvany na Orange...
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 8. 7. 2009 08:19

Peter85 píše: Ináč mám pocit, že u vás vypadne elektrika pri každej búrke. To je tiež zvláštne, pretože u nás elektrika nevypadla už ani nepamätám.

Vcera ziadna burka nebola, ked to vypadlo. U mna ani elektrika nevypadla (a vypadok nebol v celej PD), problem je len niekde tam, kde maju umiestnene svoje zariadenia. A elektrikari su monopol, nikto s nimi nepohne, len plat, inak ta odstrihneme, to vedia zareagovat velmi rychlo ....
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 08:23

No ja viem, ze burka nebola... Len to proste na mozno minutu vypadlo. Mozno niekde inde bola burka. Asi 20s potom este net isiel (ked nesla elektrika, viem to,lebo mam ups), ale uz som tusil, ze bude zle.
No to ja viem, ze odstrihnu cloveka velmi rychlo, znama dlzila mozno 40 centov, ani to nie, ani o tom nevedela a jedneho dna u nich zabuchali a chceli ich odpajat.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 8. 7. 2009 08:56

Bohuzial, tie vypadky sa mnozia, nie je to nic prijemne, hlavne ta telka zamrzi, aj ked ja ju nemam zatial od nich :)
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod scxdigital 8. 7. 2009 08:57

tomcop: tymto nechcem v ziadnom pripade obhajovat orange, pretoze ak by som mal take vypadky ako ty bol by som pekne *****....nastastie u nas el. tak casto nevypadava....
...kedze technologiu tak trochu poznam, problem nie je v tom ze by orange nemal UPS. On ich ma a ani vypadok elektriny neobmedzi prevadzku orange zariadeni. Problemom vsak je, ze po vypadku el. vypadnu vsetky kovertory u zakaznikov na sidlisku a po opatovnom nabehnuti elektriny sa vsetky konvertory naraz dozaduju pristupu ... a toto prave orange zariadenia nezvladaju v realnom case. zial je to dane technologiou a vyberom dodavatela tejto technologie. presne tak ako pises, zrejme snaha je zmenit algoritmus opatovneho prihlasovania konvertorov a tym urychlit dobu nabehu, ale kto vymyslel takyto system musel byt poriadne nedosledny ked nemyslel na hromadne vypadky konvertorov...asi dan za novu technologiu... :hm
scxdigital
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 09:03

scxdigital, moj konveror nevypadne, ja mam ups. Ja rozumiem, ze to nie je take jednoduche, ale u mna neobstoja. Od marca uz ten algoritmus mohli zlepsit, stale je to taka ista bieda, ako bola.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 8. 7. 2009 12:48

Tak včera to aj mňa extrémne nas*alo... Fakt stupídne to musia mať vyriešené že to minútka bez prúdu vyradí z prevádzky na 3 hodiny... Tiež som musel použiť mobilný internet (od t-mobilu, teda nič predplatené, jednoducho som minul euro z kreditu...).
Platíme im za to aby to išlo 24 hodín denne... Určite sa to dá nejako vyriešiť aby to po výpadku nabehlo do pár minút, len to sa ešte asi dosť ľudí nesťažovalo... Keby chcú tak to vyriešia za pár dní tak aby to išlo dobre vždy :hm Neviem či sú taký blbí alebo leniví alebo na to potrebujú nejakého experta z Francúzska >:-(
Ešte teraz mi ide dokonca upload tak 0.15 Mb/s, ale som rád že internet vôbec ide...
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 13:04

No PatrikL, uz viackrat som sa takto dotahoval aj na forach aj na ich super linke a my neplatime, aby to islo 24h. My platime a musime sa modlit, ze to pojde. Oni totizto nic negarantuju. To som pocul aj na linke, dostal som to tusim aj mailom a aj na fore sa niektori chytrolini vyjadrili, ze ked chcem garantovanu sluzbu, musim si veeeela priplatit. Len problem je to, ze uz kazdy lokalny poskytovatel bez megalomanskej reklamy dokaze pri vypadku elektriny poskytovat internet, len Orange nie. A vcera az tak neslo o internet, ale ta tv ma maximalne *****.la.
A neboj, oni vedia, ze maju problem, ale takisto vedia, ze napr.ja som sa zaviazal na 3 roky, ty mozno na 2. Cize tam beru tu istotu.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 8. 7. 2009 13:16

hehe, hajzlíci ešte aké reklamy majú
"najstabilnejšie pripojenie na internet" - mali by tam dať ešte hviezdičku za to, že len v prípade ak nevypadne prúd alebo sa niečo iné nepokazí (najlepšie každý týždeň)...
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 8. 7. 2009 13:31

...no dnes som isiel okolo jedneho ich billboardu, az ma napinalo :lol:

Inac som velmi zvedavy, napisal som toto cele aj tomu ich ombudsmanovi, resp. ombudsmanke, velmi ma zaujima odpoved... AK nejaka bude.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 9. 7. 2009 00:08

Len dodam,ze odporucam nastudovat VZP pre poskytovanie sluzby Orange Doma a tam je naozaj pisane o tom garantovani resp.negarantovani...ak niekto chce stabilne a garantovane pripojenie tak napr.za 4MB linku sa plati pri SLA 24hodin okolo 50-60tisic SKK mesacne..tam Ti garantuju v zmluve aj ine veci...takze sice je to smutne ze v dnesnej dobe to funguje tak ako funguje ale za tych cca 15EUR za 20MB linku od OR je pomaly uzivatel rad ze sa pripoji a nema vypadky a nemoze s tym nic urobit..a do domacnosti asi je uplne zbytocne davat garantovanu linku z nejakym SLA...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod pet52 9. 7. 2009 05:34

tomcop píše:...no dnes som isiel okolo jedneho ich billboardu, az ma napinalo :lol:

Inac som velmi zvedavy, napisal som toto cele aj tomu ich ombudsmanovi, resp. ombudsmanke, velmi ma zaujima odpoved... AK nejaka bude.

Je to všetko na šlaktrafenie.Napne ťa aj druhýkrát po odpovedi tej vraj "ombudsmanky".To si kľudne mohol napísať aj na kanalizácie a výsledok bude stejný. :hm :hm Ak tá niečo vyrieši, tak zožerem kefu.
Si raz zaviazaný a budú s tebou mávať po celú dobu viazanosti.Sú to ku.vy.
pet52
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 9. 7. 2009 06:06

Sefko, suhlasim s tebou, ja nechcem garantovane sluzby 24/7. Je vela operatorov, ktori taketo nieco negarantuju, ten net stoji do 20e a ti ludia nevedia, co je to vypadok. Znamy ma optiku od lokalneho poskytovatela v malom meste, plati 10e za 8mbit/8mbit a pingy ma 3ms na SK servery. Len chcem, aby sa firma postavila k problemom, riesila ich RYCHLO, pre mna nie je rychlo 3-4 hodiny a k tomu kazdy tyzden a vypravat nieco o garantovani. Ide o to, ze su uzivatelia sluzby v BA, NR, BB, PO a co ja viem kde a ti za tie iste peniaze dostanu lepsiu sluzbu ako ja. A ide o to, ze mam od nich aj tv, aj net, cize ak nieco vypadne, mozem si tak max vecer lustit Sudoku.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 9. 7. 2009 11:36

Mnoo na druhej strane,ked nejde TV,Net,Pevna linka aspon sa mozu venovat ludia jeden druhemu a zvysovat populaciu..:)))))Ale samozrejme nerozumiem v tomto smere OR aky problem maju zo svojim OLT ked staci vypadok prudu a sluzba nejde radovo 4 a viac hodin...ja mam nastastie doma T-Com a DSL(kedze ine moznosti zatial nemame,okrem miestneho poskytovatela optiky-zdieraca) a za 5 rokov som mal 2 vypadky,aj to jeden bol ohlaseny vopred mailom 2 tyzdne(prace na DSLame pre ADSL2) a druhy bol neplanovany asi 15minut...aj to o mnohom svedci..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 9. 7. 2009 11:47

Sefko, presne tak. Ja netvrdim, ze je to nejako jednoduche alebo co, ale za 4 mesiace sa v tomto nic nezmenilo, jedine to, ze vdaka burkam pribudaju vypadky el.energie a tym padom aj vypadky net, tv. Keby som vedel, ze to bude takto,nesiel by som do toho. Sam som mal T-Com, sice to je firma tiez sama o sebe, ale technicky vedeli, co robia. Aj Magio je podla mna na tom lepsie ako FiberTV, jedina jeho nevyhoda je tech.obmedzenie tam, kde nie je optika od T-Com. Ale ako sme sa v nejakom clanku nedavno docitali, TV je pre Orange len doplnkova sluzba, dolezity je net. Len skoda, ze im to nejde jedno s druhym kazdu chvilu.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 9. 7. 2009 13:18

Ale aspon maju peknu prirucku, co robit v pripade poruchy(Ktora je aj tak na *****).
Ja hovorim nevolat ale stazovat sa priamo v predajni s tym, ze ak nevedia co sa deje, nech si zavolaju oni. Vsak ich to raz prestane bavit(v zavislosti na pocte takto sa stazujucich ludi).
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod Alihasan 9. 7. 2009 17:47

Tolko vypadkov, co ma u nas (PD) Orange za mesiac, som nemal na DSL za 4 roky dokopy. Ako pisete - staci aby vypadla elektrina na minutu a internet je v ... na 4 hodiny. Konvertor bud hlasi, ze nema linku, alebo router nedostane IP.

Zbytocne k nim volat, teta na linke vie, ze je problem a odporuci maximalne cakat. Zostava snad len im pisat staznosti a zverejnovat kde sa da tuto reklamu, mozno sa spamataju. Neviem si predstavit ak by som si taketo spojenie dal do firmy a 4 hodiny bol mimo diania! Odporucam, dajte si nieco ine, nie fibernet. Rychlosti su to pekne, ale ak vam ide o dostupnost - trafil by vas slak.

BTW - dnes to este nevypadlo! :tleskani
Alihasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 9. 7. 2009 18:15

Presne o toto mi ide, urobit im "reklamu". Ako som ale pisal, v inych mestach to moze byt OK, ale v Prievidzi to nezvladaju. Nielen kvoli tym vypadkom, ale aj odozve. Tiez nedosahuje uroven inych miest.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Pendo 10. 7. 2009 09:38

Chodit na predajnu a nevolat im nie je moc dobre riesenie. Podla Clanku 16 VZP pre Orange Doma (http://img.orange.sk/orange_sk/data/pra ... p_doma.pdf) bod 10:
Ucastnik je povinny poskytnut spolocnosti Orange riadnu sucinnost pri poskytovani technickej podpory a/alebo servisnych sluzieb, najma je povinny bez zbytocneho odkladu nahlasit poruchy a ine nedostatky v poskytovaniu Sluziab, poskytnut vsetky informacie tykajuce sa poruchy alebo informacie, o ktore ho poziada spolocnost Orange,...
Ja dobre, aby to mali v systeme evidovane, ze ste volali a nahlasovali problem, aby ste si neskor mohli narokovat zlavy podla clanku 17.
Samozrejme, ked vas na linke 939 privita hned hlaska o globalnom probleme, vtedy si to staci iba poznacit - to maju samozrejme evidovane a neskor ju potom spomenut...
Pendo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 7. 2009 10:15

Pendo, len to cloveka akosi nebavi, volas tam, platis za to, nic sa nedozvies, len to, ze na tom pracuju a ze za to nemozu... Ja viem, ze ked sa nestazujes, tak akoze nie je problem, ale toto by som skor chapal v pripade vypadku u jednotlivca a nie celeho resp.polovice mesta. O tom predsa vedia. Ci cakaju, ze im tam zavola cele mesto? A na predajnu asi nepojdem o 19.30 vecer, ked to vypadlo, lebo ziadna nie je otvorena. Teda aspon tu. Ale chapem, co si tym chcel povedat.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Pendo 10. 7. 2009 11:29

A v ramci reklamacie si uz dostal nejaku zlavu?
Pendo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 7. 2009 12:40

Priznam sa, volal som tam len 2x, zo zaciatku, ked som myslel, ze tym nieco vyriesim. Potom uz nie. Jedinu zlavu som dostal, ked bol ten velky vypadok v ramci celeho Slovenska, inac nic.
A urcite by mi ani po vypadku na 4h nic nedali, vsak nic negarantuju... To mi bolo raz povedane. Takze asi tak. Este aj ked som reklamoval zle vyrobenu fakturu, tak sa so mnou bavili ako so zlodejom, ze ich okradam o necele 4€, resp.ze sa mi vobec chce za taku sumu natahovat....
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 12. 7. 2009 18:26

Tak, a mame to tu zas, elektrina nesla skoro 2 minuty a ja cakam, dokedy bude moje spojenie so svetom prerusene. Zatial je vypadok asi 10 minut.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod igz 12. 7. 2009 19:58

Veru, veru... a mame to tu znovu, po par dnoch a dalsom kratkom vypadku elektriky. Parada....

Prave som im volal a hned, este predtym ako sa ozvala hlaska, tak som si vypocul ospravedlnenie ohladom vypadku v Prievidzi. Uz by bolo naozaj na case aby s tym nieco spravili... :twisted: :twisted:
igz
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 12. 7. 2009 20:27

No veru, je to parada, uz takmer 2 hodiny... Co s takouto sluzbou?
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 12. 7. 2009 20:50

U mna to dnes netrvalo tak dlho ako inokedy kym to nabehlo, cca hodinka a pol mozno dve ...
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 12. 7. 2009 20:56

No ja som stale off...Idem z mobilu.
No tak dnes to nabehlo po cca 3 hodinach. Bravooo.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Alihasan 12. 7. 2009 22:05

19:15 vypadok
22:40 nabehlo

Gratulujem! Dnes len 3h 25min.

Napiste viaceri aj do TV, napr. joj, ti si vedia zgustnut na takychto veciach. U nas ma zjavne problem aj SSE, nie je predsa mozne aby sme toto tolerovali. Dvakrat do tyzdna vypadok, zacalo to minule leto a nic s tym nespravili. Ziadne burky nic, proste vypadok.
Alihasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alvarez 12. 7. 2009 22:33

ja nechapem tie vypadky el. energie ... to co tam mate, niekto sa hra v elektrarnach so stikacmi ? ;-)
alvarez
Junior

Odeslat příspěvekod Alihasan 12. 7. 2009 22:46

Vyzera to skutocne tak, akoby to niekto naschval vypinal a zapinal. Moje podozrenie je na pretazenu siet. Odbornici popripajali kopec novych obchodov a zrejme si to zle spocitali. Teraz sa to pretazuje a pada. Ked zavolas na SSE, povedia ti ze je to koli zlemu pocasiu - a to moze byt kludne bezvetrie a uplne jasno.
Alihasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 7. 2009 06:04

Ja som vcera nelenil a napisal som aj do SSE, tak som zvedavy... Ale napr.posledny tyzden to bolo v utorok a v nedelu a vzdy okolo 19.30... To je tiez divne. No ale elektrika urcite vypadla aj inym providerom a pochybujem, ze by niekomu za tie necele 2min vypadol internet alebo televizia, takze aj tak okrem toho, ze maju problem SSE, tak Orange ho ma tiez, lebo poskytovat sluzbu za idealnych podmienok, ked nic nepada a nic sa nekazi je asi len v rovine snov...
Alihasan, v tomto pripade neviem, ci by ta TV zabrala, nakolko aj v zmluve je, aj ja som dostal odpoved, ze nic negarantuju, cize tymto smerom je to asi zbytocne tahat. Podla mna je skor potrebne,aby sa tu vyjadrilo viacero ludi z PD, nech si ostatni mozu precitat, ako to tu asi vyzera.
Mimochodom, vcera pred tym vypadkom mi uz par dni nesiel Eurosport2, aj ostatni mate ten problem? Neviem ako teraz, lebo vcera som sa uz k tv nedostal...
alvarez, vyzera to tak, ze asi si tie SSE z nas robia srandu. Stava sa to dost casto, velakrat pridem domov a podla spotrebicov s hodinami zistim, ze zase nesla elektrina. A to pritom tu za rohom mame tepelnu elektraren, z ktorej bordel tu dychame.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 13. 7. 2009 07:08

Alihasan píše:19:15 vypadok

waau, ja som čakal do 23:00 a nenabehlo to :-[
inak väčší bordel ide asi z chemickej ako z elektrárne :D
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 7. 2009 07:10

PatrikL, ale chemikalii mam doma dost :lol:, nemam ich nedostatok ako elektriny - chvilami.
Ono to asi nabieha postupne, lebo acdc pisal asi o 30min skor, ze uz ide, ja som isiel az okolo 22.30, co je 3hod vypadok.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod michal_svk 13. 7. 2009 07:31

PatrikL píše:
Alihasan píše:19:15 vypadok

waau, ja som čakal do 23:00 a nenabehlo to :-[
inak väčší bordel ide asi z chemickej ako z elektrárne :D

podobne aj u mna... po 23 stale neslo nic. ako mozem odporucit v PD... pokial sa uz niekto rozhodne ist do Orange Fiber sluzieb, tak neberte od Orange vsetky 3 sluzby - net, tv, pevna linka (pokial nemaju tieto sracky podchytene). je to moj pripad a rovnako ako vcera a mnohokrat predtym som bol komplet odpojeny... nesla telka, nesla pevna, nesiel net. aj ked, nebolo to tak vzdy. na zaciatku sa mi stalo, ze net siel hned po naskoceni elektriny... aj ked stalo sa to asi 2x. odvtedy je pravidlo, par sekund bez el. a 4 hodky bez netu, tv, telky... minimalne.
neviem ci niekto v SSE je zhuleny a macka co mu pride pod ruku, ale aby elektrika vypadavala par x za tyzden aj za pekneho pocasia... ked burka je max v TV na discovery, mi pripada dost ubohe. v byte elektroniky jak na*oncovanej a uz len cakam co odide. mozno hraju nam nejaku neznamu hru. vyhodia to a davaju na cas... komu sa to skor podari nahodit. zaujimalo by ma kto vedie.
tomcop: jasan ze nagarantuju. ved co by garantovali... teda jedno garantuju. upomienku pokial nezaplatis. tym si mozme byt isty.
michal_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alihasan 13. 7. 2009 08:32

TV mozno nevyriesi nic a mozno prave to bude impulz aby sa nad sebou zamysleli. Toto je potrebne rozoberat verejne, ak budeme ticho nic sa nezmeni. Jedna vec je amaterizmus Orange - vyhovorky o algoritme su smiesne, ako je mozne ze inde s tym ludia problem nemaju? Pouzivaju ine algo? Nie. Maju dobre dimenzovanu siet a overovanie. Tu sa na to ***** a nestiha to. Druha vec je vsak SSE a ich problemy.

Neviem ci tieto vypadky ma komplet PD+okolie. Moje podozrenie na pretazenie siete (SSE), alebo maju problem samotne Novaky (SE). Prve bude realnejsie. Pocas posledneho roka v okoli zapojili kopec stavieb (Baumax, Nay, STK + dalsie mensie). Problemy zacali cca pred rokom. Cele leto som im volal, vzdy za to mohla burka a pocasie - bez ohladu, ze tu ziadna nebola.
Alihasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 7. 2009 08:46

No som zvedavy, co napisu mne z tych SSE, ak vobec nieco. Je to fakt na smiech taketo vypadky.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 13. 7. 2009 18:58

No, neviem ako je to s tou garanciou, ale ked som si zriadoval Fibernet, tvrdili nieco o neobmedzenom pripojeni. Vypadok na cca 4+ hodiny beriem ako dost velke obmedzenie. Musim ceknut zmluvu poriadne ako je to tam formulovane. Pretoze vypadok = obmedzenie.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 7. 2009 19:12

Xyv13, no skus, mozno tam nieco najdes, ale pochybujem.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 14. 7. 2009 18:56

Xyw13:Datovo neobmedzene pripojenie...to je tym myslene...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod standof 14. 7. 2009 20:03

Takze pridam sa aj, vypadok z 12.7.2009 trval cca do 00:40. ten predchadzajuci bol taktiez cca 6 hodin a to pisem len o poslednych dvoch. Nastastie mam od Orange len net, takze aspon telku som mohol sledovat. Len pre upresnenie lokalita Zapotocky.
standof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fyzik. 14. 7. 2009 23:35

O tomto nahodou nieco viem, hoci nie som z Orange :-)

Tam je problem so serverom znacky Siemens. Ked vypadne stava, tak sa znova spusti, ale v okamihu ako zo vsetkych vasich pripojeni pride ziadost o pridelenie IP, tak chybou firmware sa jednoducho v okamihu zahlti poziadavkami a prideli 1 IP tak za 3 minuty. Takze nabeh trva tie standartne 3 hodiny.

Na oprave firmware sa zo strany Siemensu vraj pracuje. :-)

Pozdravujte Orange podporu a nevyolavajte im tam stale, oni vedia, ze s tym nemozu nic urobit, len pockat az to nabehne aj vedia kolo to trva, len to velmi nekomunikuju.

Podobne problemiky bolo a mozno aj su v Kosiciach...
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 14. 7. 2009 23:51

Sefko píše:Xyw13:Datovo neobmedzene pripojenie...to je tym myslene...

Bohuzial pre teba, co je myslene je mi u riti, a pisane to v zmluve nie je(este som ju nedostudoval celu). Takze tento argument si mozu strcit niekam.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 15. 7. 2009 00:23

Xyw13 píše:
Sefko píše:Xyw13:Datovo neobmedzene pripojenie...to je tym myslene...

Bohuzial pre teba, co je myslene je mi u riti, a pisane to v zmluve nie je(este som ju nedostudoval celu). Takze tento argument si mozu strcit niekam.

Predavam len ako som kupil...OR argumentuje s datovo neobmedzenym pripojenim a samozrejme aj casovo...takze ak je v zmluve neurcity vyraz "neobmedzene pripojenie"je to vec ako to obstoji v pripade nejakeho procesu...ale len si to nastuduj a drzim palce:)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 15. 7. 2009 06:17

Xyv13, drzim palce, studuj chlape :lol: Potom im to spolocne natrieme, vsetci z PD. Na dnes hlasia burky, tak ludia z PD, chystajte si nahradny program na vecer. :lol:
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 26. 7. 2009 14:35

neviem ako u vas, ale u mna zasa vypadok dnes min. 5 hodin, u kamosa samozrejme aj telka :(
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 26. 7. 2009 15:43

no ja som sa prave vratil z dovolenky,pozapinal som a zistil,ze nic nejde. krasa...privitanie na urovni.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 26. 7. 2009 17:08

o cca. 6:00 vypadol prúd, potom do 15:00 net nenabehol, o 15:01 nabehol na cca. 2 minúty a potom do 16:00 zase nič. Ale 17:30 už išiel :D
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 26. 7. 2009 19:03

Hmm, net vypadol rano okolo 700. Do 815 nenabehol(potom som siel do prace a ked som dosiel uz fungoval[cca 1830]).
Bohuzial, nedostudoval som este tu sprostu zmluvu s pomarancom, pretoze nemam tolko casu, kolko by som potreboval, ale skusim do konca buduceho tyzdna.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod bigfly 26. 7. 2009 20:25

PD / Sv.Cyrila - 7.00 hod. Orange sladko spinka...potrebujem volat pevnou linkou...nejde telefon :shock: samozrejme ze net tiez :-/ mam este mobilny net od Orangeu ten nastastie ide a Edge od O2 tiez, ked to takto pojde dalej, budem velmi neprijemny a cely Orange pojde dokelu...ale operativne zdvihnem mandle operatorovi na HOTLine :twisted:
bigfly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standof 26. 7. 2009 20:48

PD Zapotocky dnes net kaput od cca 6:00 do 16:00, no proste parada :grr:
standof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 26. 7. 2009 20:54

No je to proste parada, pol nedele nejde nic. A nikde ani sprava ani nic, to je Orange v Prievidzi.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod michal_svk 27. 7. 2009 09:05

takze opat pekny oranzovy den v PD :-/
michal_svk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod igz 27. 7. 2009 13:10

Celu sobotu som bol prec a vratil som sa az v nedelu o cca 12tej a to uz net nesiel - ako pise tomcop - uvitanie na urovni :( Rovno som volal na tu ich linku a tam hlaska znova pekne odrecitovala, ze ma problem Prievidza a Nitra. Tak som sa chvilu porozpraval s chlapikom na linke... :)

To aby kazdy den clovek cakal co bude... :-\
igz
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 27. 7. 2009 16:46

Fakt nechapem o co ide, prvy rok (2008) bol OK, ale toto je uz fakt na zamyslenie, ci vobec ma tato sluzba nejaku uroven.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 27. 7. 2009 19:43

Tak dnes zase "jemne" niekolkonasobne vypadky, okolo 20.00 do 20.30. Raz islo, raz neslo, teraz ide.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 8. 2009 12:14

No dnes mi prislo pisomne vyjadrenie k vypadkom elektriny v PD, lokalita Zapotocky. Zevraj bol nejaky problem na spinacej stanici, 30.7.2009 vymenili. Tak som teda zvedavy, co sa bude diat. Zatial je to uz nejaky cas OK. Tuk tuk tuk.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikL 13. 8. 2009 12:20

včera ráno nevypadol prúd? mne sa zdá že hej :mrgreen: aspoň u nás... :-)
PatrikL
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 8. 2009 14:07

Veru musel, ale vsimol som si to neskor...Asi o 8.30, ze blikaju hodiny, cize neviem presne kedy to bolo.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod acdc 13. 8. 2009 20:42

Zostava len verit , ze to bude ok aj v inych castiach mesta ako len na Zapotockoch :)
acdc
Junior