Staré vs. nové programy Chello UPC SK-podvod!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 12. 7. 2009 14:45

Mám Chello zo septembra z 24 mes.viazanosťou, program Chello Medium(10000/1100kbs). Teras Chello ponuka novym uzivateľom ine programy (Silver,Gold,Diamond). Teda porovnateľný program Gold stojí tak isto ako moj "stary" Medium, a to okolo 22€ . Ale rychlost ponukaneho Goldu je väčšia (15000/1600kbs). Čo je opäť zo strany UPC zločin,podvod voči existujucim zakaznikom.Noví klienti dostanú lacnejsie programy, z väčšou rychlostou,starí dlhoroční zákaznici maju drahsie,pomalsie programy,bes moznosti prechodu?? Na inšpekciu!

-kde na stranke UPC najdem cennik starych programov(Small,Medium,Large).Mne sa to nepodarilo,a asi to tam naozaj nie je.
-ake mate skusenosti z odchodom z Chella,počas viazanosti,aka tam je pokuta?
-dá sa prejsť na program Gold zo stareho programu Medium?
-dá sa prejsť na program Diamond zo starého programu Medium?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 7. 2009 21:37

Bohužel v ČR udělali to samé, skoro rok trvalo, než zvýšili rychlost i u starých programů. Naštěstí jsem měl nejlevnější variantu a nejsem žádnej stahovač, tak se mě to až tak nedotklo (za stejnou cenu mám nyní rychlejší net, ale stejně to nevyužiju).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boob 13. 7. 2009 12:39

Nehnevaj sa načo si sa viazal na 24 m.
boob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viliam21 13. 7. 2009 13:32

ad 1: na stránke to bolo, ale dali to preč - podľa tarify č. 4/2008 to bolo:
small: 14,94 € - to mám ja a toľko aj platím
medium: 21,58 €
large: 31,53 €
ad 2: pokuta v mojej zmluve je 66,39 € (2000 Sk)
ad 3 a 4: sa mi zdá že nedá, ale nie som si istý na 100 %
PC: AMD Phenom II X4 955 BE 3,2GHz+CoolerMaster Hyper 212+, ASUS M4A88T-V EVO/USB3, Kingston 2x2GB DDR3, Sapphire Vapor-X HD4850 1GB GDDR3, Seagate Momentus XT 500GB, Seasonic S12 430W, akasa ZEN black, Windows 7 Home Premium 64-bit SP1, HP ZR2440w
Viliam21
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 13. 7. 2009 13:59

Prejst na vyssi program pocas viazanosti mozes, ale musis si zobrat k nej dalsiu sluzbu (telefon alebo digitalnu televiziu).. aspon tak to mne ponukali.
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 13. 7. 2009 14:40

paulo78 píše:...Čo je opäť zo strany UPC zločin,podvod voči existujucim zakaznikom.Noví klienti dostanú lacnejsie programy, z väčšou rychlostou,starí dlhoroční zákaznici maju drahsie,pomalsie programy,bes moznosti prechodu?? Na inšpekciu!

Nějak pořád nemůžu najít ten podvod. Oni snad neplní to, co máš ve smlouvě? Proč by nemohli novým zákazníkům nabízet něco jiného než těm starým? Když si koupíš auto a po dvou letech automobilka vyvine nový model, taky žádáš o přechod zdarma?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 13. 7. 2009 17:34

tak,ale u UPC je to bežna vec,že novi dostanu lepsie sluzby,stari nie lebo su zazmluvneni. dakedy pripajali odidenych zakaznikov za bagatel.pri kabl.tv,pricom stari platili viac. Proste UPC je v tomto najvecsi spekulant na trhu.pozrite sa na inych providerov a pochopite.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 13. 7. 2009 18:00

A co jsi ve smlouvě podepsal? Pokud jsi podepsal, že budeš 24 měsíců využívat Chello Medium, tak je vše v pořádku, tvoje blbost. Pokud jsi podepsal jenom to, že budeš 24 měsíců využívat jejich připojení k internetu, tak požádej o změnu tarifu.

Co je psáno a podepsáno, to je dáno. Pokud se ti to nelíbí, tak jsi smlouvu neměl podepisovat.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulino 13. 7. 2009 19:05

Ano ak si zaviazany tak mas smolu a je to "v poriadku" resp. v intenciach zmluvy.
lenze prechod nedovolili ani mne, bol som zakaznikom cca 10 rokov a NEBOL SOM ZAVIAZANY.
Na to uz co poviete mudrlanti?
Takisto mi vnucovali telefon a TV.

Som u Orange, kde sa mimochodom da prechadzat aj pocas viazanosti z programu na program a UPC som dal na SOI. EU zakazuje viazanie jednej sluzy na nakup dalsej sluzby/tovaru...

Ak sa neches cudovaj aj v buducnosti, napis na SOI i ty.
tulino
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 7. 2009 08:56

By mne zajimalo jestli by jsi stejne rval a dovolaval se inspekce, kdyby meli pro nove zakazniky sluzby drazsi. Jestli by ses dobrovolne prihlasil at ti to zdrazi, a kdyby nechteli, tak bys delal stejnej virval. Proste zase typickej vychcanec.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 29. 7. 2009 20:05

pocuj ty premudrelec. ide mi o to, že ako dlhorocny zakaznik UPC, nedostavam ziadne vyhody,ako stale vidim u terajsich akciach. Proste jedna vyhoda a dost, a o tom, ze ked chcem zvysit sluzbu, tak musim(!) zacat od znova,teda na dalsie 2 roky viazanosti, co napr. nie kazdy robí. Takze čuš
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 29. 7. 2009 20:10

No a co? Tak nedostáváš výhody...firma plní to, co máš ve smlouvě, takže tvoje výkřiky o podvodech jsou směšný.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 29. 7. 2009 20:22

v zmluve sa nepise to,ze sice mam viazanost 24 mesiacov,ale nepise sa to,ze KED POZIADAM O VYSSI PROGRAM(SLUZBU), pocas tejto viazanosti,tak mi ho daju iba tak, ze musim zacat dalsiu 24 mesacnu viazanost,od dna vyssieho programu (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), na to v zmluve ZABUDLI, co mi na inspekcii potvrdili ako pravdu!!!!!! Chapete? chcem vyssiu sluzbu,ale daju mi ju len tak ked zacnem novu viazanost,od noveho dna,teda od noveho zakaznika to neziadaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 29. 7. 2009 20:24

Ehm, pořád tam nevidím nic, co by se i při dvou promilích alkoholu v krvi dalo označit za podvod.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novotak33 30. 7. 2009 07:36

To paulo78 :
Ve smlouvě by to pravda možná být mělo, ale oni tě pokud něco takového chceš udělat, musí upozornit, že budeš prodlužovat smlouvu. To je normální.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků