UPC Chello/Fiber Power BA problemy

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod asta 6. 10. 2009 02:11

Ach taaaaak, tak to neblblo len mne. Okolo 20:15 sa stratilo spojenie tiez.
Raca, Chello neviemake, 20/2.
Momentalne mi nejde ani jedna stranka Googlu, traceroute sa strati vo Viedni. Zaujimave.
There is no light without darkness.
asta
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 7. 10. 2009 05:19

Ja som menil asi pred dvomi mesiacmi modem Terrayon za Arris CM450B. Pozitivne na tom je, ze sa uz novy modem nerestartuje kazdych 5 minut, kazdopadne to problem s vypadkami uplne nevyriesilo, mikrovypadky zostavaju, aj ked su kratsie a menaj krat za vecer. Pokial by som len browsoval ci stahoval, az tak by ma to netrapilo. Ale platim dost vela penazi za online hranie (iRacing) a vypadky, kedy dojde aj k odpojeniu z hry, su pre mna neakceptovatelne. Nastve to mna a kolkokrat hodiny pripravy na zavod vyjdu nanivoc, ale tak isto mozem pokazit zavod dalsim 20-30 ludom z celeho sveta (lag pri odpojeni, auto zostane stat ako prekazka na trati a pod...)
Rozmyslal som aj o zmene poskytovatela, ale ked tak citam problemy inych ludi s Orange ci T-comom, bolo by to asi z blata do kaluze. A T-com optika je u nas aj tak nedostupna. Najidealnejsie by bolo, keby zacal net od UPC fungovat tak ako fungoval do jari, ked som mal za 3-4 roky mozno 3 vypadky, ktore ale boli celoplosne...

Urcite zase zavolam na Helpdesk, ale nie som si isty, ci je na sucasnu situaciu nejake riesenie. Kludne by som aj presiel na Fiber60, keby som mal istotu, ze s novym modemom uz bude pripojenie bezproblemove a hlavne stabilne bez vypadkov. Nemate niekto skusenosti s Fiber60 alebo 120 ? Prejavuju sa kratke vypadky pri vytazeni linky aj tam?

Zatial som dnes skusil pripojit modem cez USB, sice je down rychlost stvrtinova ako si platim (5/2Mbit namiesto 20/2Mbit), ale pokial by to pomohlo, pouzival by som zatial USB aspon pri hrani...ale to uvidim az za tyzden-dva, ked to poriadne odskusam...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 7. 10. 2009 11:35

Mam Fiber 60 od zaciatku septembra, nemam ziaden problem (zatial ziaden vypadok, som v starom meste BA).. rychlost na dobrych serveroch (rapidshare, newsgroupy alebo FTP) ide naplno, takisto nemam problem s VPN do firemnej siete (tu mam pustenu skoro stale, takze by som vedel o vypadkoch).. torrenty som skusal jeden/dva, nesli sice naplno (max. rychlost bola tak 30 Mbit), no neboli to popularne veci, takze bolo tak 10-20 seederov..

Je pravda, ze vo vecernych hodinach speed.upc.sk skace (raz ukaze 20 Mbit, o pat sekund 58 MBit, potom zase 30 Mbit), ale do sveta 60 Mbit rychlost drzi, ak je na druhej strane dobry server (SK ma az tak netrapi)..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod ZaseJa 7. 10. 2009 12:08

Toto len potvrdzuje to, ze je problem v docsis 3.0 a starych modemoch.
UPC man ak si fakt z upc, mohol by si sa prosim k tomu vyjadrit? A tiez prosim o navod, ako sa dovolat na helpdesk...
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod faugusztin 10. 10. 2009 13:13

Tak zjavne nieco spravili, lebo uz ma moj router uptime "2 Day 14 Hour 22 Min 07 Sec".
faugusztin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chstr 11. 10. 2009 08:31

aky mate ping na www.six.sk ? Mam UPC Fiber 60, rychlost je ok, vacsinou 50-63 mbps, ale ten ping je hrozny, vacsinou 10-30 ms a niekedy sa aj stratia pakety... Pri online hrani to dost citit a uz ma to stve.. Otestoval som to na inom pripojeni cez Orange optiku (na rovnakom ntbk) a ping nidky nestupol nad 1ms !
chstr
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 10. 2009 20:56

1ms se mi moc nezdá, to je celkem nereálné do internetu. Spusť si trasování na ten server a uvidíš, kudy to jde a kde se to zdrží.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gling-glo 12. 10. 2009 15:58

No pravdupovediac, blbne to aj mne, vypadky pozorujem, tato sobota bola kriticka. Mam 30/3 Fiber a modem Arris. Crysis wars nie je na tom hratelne, ping si robi co chce, no hroza. V stredu pride servisak, no aj tak nic nevyriesi. Ak by bola u nas konkurencia uz by som u nej bol, nic tu ale v okoli nie je. Zijem sice v Bratislave v Novom meste, no nie je tu nic ine ako kabel od UPC.
Gling-glo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funes35 12. 10. 2009 16:16

FiberPower 60
Obrázek
Obrázek
Toto nepotrebuje komentár . :-\
funes35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daywalker 12. 10. 2009 16:34

zaujimave. ja mam celko lepsie pingy na rakuske/holandske a celkovo europske servery(5-20) ako na slovenske (50+)

Obrázek
Obrázek
Daywalker
Junior

Odeslat příspěvekod chstr 13. 10. 2009 09:12

ok aspon viem, ze je to globalne a nie je chyba u mna.. cakam na orange fibernet pokrytie a koncim s UPC.. vcera som zase skusal online hru a absolutne nepouzitelne, cez vikend s tym istym ntbk na orange fibernete uplne bez problemov
chstr
Junior

Odeslat příspěvekod ZaseJa 13. 10. 2009 13:02

faugusztin: tak mne to vcera padlo asi 3x, skusim este prehodit kabelaz, vyhodit rozbocovac ale moc od toho necakam (hlavne preto, ze uz som to raz skusal :hm )

daywalker: UPC ma myslim vlastnu chrbticovu siet, nikdy nevies kade to pojde a kde je server umiestneny. Napr. tracert na http://www.upc.sk ide niekde do norska, http://www.dsl.sk a http://www.zive.sk je myslim v brne a snad len http://www.sme.sk je na sk (sudim podla nazvov routerov po ceste). Zavisi aj od prepojenia v sixe..
ZaseJa
Junior

Odeslat příspěvekod Daywalker 13. 10. 2009 15:34

jj. no kazdopadne by som si rad pozrel vytazenie tej aorty , nieco na styl http://weathermap.ovh.net/backbone
Daywalker
Junior

Odeslat příspěvekod farbula 14. 10. 2009 08:14

Vcera bol u mna saso z UPC zmeral pripojenie ze OK. Volal nejakemu trtkovi do UPC ze mam mu vysvetlit co mam za problem. Hovorim mala rychlost kolisanie a vypadky. Pozrel sa na modem ze OK a ze oni negarantuju 10Mb a ked mam polovicu vecer ze to je v poriadku. Lenze ja mam aj rano 2-7Mb a kolise rycholost. Tak vytiahol ze si mam pozriet netstat a ked tam je viac ako 2 riadky tak sa mi snazi nieco conectovat na sietovku. To mam akoze vsetko vypnut aby som mal rychlost ako ma byt. To uz ma ***** a davam im cas do konca tyzdna a pisem riaditelovi a davam vypoved z UPC. Najrychlejsi internet na slovensku 120Mb.
farbula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prophet 14. 10. 2009 12:03

Statistiky aorty nie su verejne, ale je bohato dimenzovana.. co potvrdzuje fakt, ze 60/120mbit programy nemaju problem s rychlostou v zahranici (problem je skor SK)..

http://www.peeringdb.com/view.php?asn=6830
prophet
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka