NASTAVENÍ WIFI na NB

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod U_R_B_I_ 17. 10. 2009 16:02

potřebuji poradit s nastavením wifi na NB ASUS F5RL s Win Vista.
Při připojení přes kabel jsem si v "připojení k místní síti" nastavil v "protokol TCP/IPv4" nastavil IP,masku, bránu, DNS apod a přes kabel se připojim k internetu.
Ale nevím jak se připojit přes WIFI.
Zkoušel jsem v "bezdrátové připojení k síti" nastavim uplně to samé jako u kabelového , poté jsem hledal signál wifi, připojil se na něj (plný signál) , ale spustit internet mi nejde.
Prosím vás o nějaké rady, jak zprovoznit wifi.
Všem vám za jakékoliv rady děkuji
U_R_B_I_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 10. 2009 18:46

Kabelem se připojuješ k WiFi routeru nebo k něčemu jinému? Na WiFi můžeš mít jiné nastavení, než na LAN - jiná výchozí brána, jiné rozsahy IP adres. Definuj blíže pojem "nejde". Tj. připojí se? Píše omezené připojení nebo co píše? Pingneš router?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod urbiP 17. 10. 2009 19:47

Snažim se připojit na wifi router. Ale třeba když se chci připojit na nějaké veřejné wifi( t-mobile, mcdonalds apod). Najde mi je to, připojuju se a napíše mi to že jsem připojen. Když chci pak na internet nebo jiný aplikace, tak mi nejedou
urbiP
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 10. 2009 19:56

Pokud tam máš ručně zadané nějaké údaje pro WiFi (brána, IP adresa, maska...), tak je celkem jasné, že ti to s nima nebude na jiných sítích chodit. Na routeru není zapnutý DHCP server?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod urbiP 17. 10. 2009 20:51

Myslím tedy hlavně na ty veřejný wifi. Zkoušel jsem na "protokol TCP/IPv4" vše nastavit a zkoušel jsem i zaškrtnou to vtom automaticky a prostě to nerozchodim. NEvim tedy co tam mam nastavovat a co ne.
urbiP
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 10. 2009 21:09

Pokud máš na routeru zapnutý DHCP server, zaškrtni Získat adresu automaticky z DHCP serveru, stejně tak i u tabulky DNS pod tím. Na veřejných sítích také musíš mít nastaveno získání adresy automaticky z DHCP.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod urbiP 17. 10. 2009 22:09

mam ve vlastnostech:
Protokol IP verse 6(TCP/IPv6)
Protokol TCP/IPv4
Vstupně výstupní ovladač mapovače zjišťování topolog...
Odpovídající zařízení zjišťování topologie linkové vrstvy.
V protokolech mam vše nastaveno automaticky. Ale když se úspěště připojim na nějaké sítě, tak se na internet nedostanu. Nevim jestli to může být ovladačema nebo něčim jinym.
urbiP
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 10. 2009 16:00

Tak se zeptám potřetí... Máš na routeru zapnutý DHCP server?
Bari007
VIP uživatel