wifi router problem

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod f003 21. 3. 2010 11:36

Dobrý den
mám internet od erkor (ted to prebralo riomedia) ip mam nejspis statickou (pri zmene providera se mi zmenila i ip ale to neni podstatne.)

Koupil jsem si router a usb prijmac
wifirouter http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WR340G
usb prijimač http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WN321G

Na stolním pc mám win xp 2000 a pomocí instal cd mi router nastavit nejd, napiše mi to "cabel is unpluged" (na notebooku kde mam xp profesional to pomoci instal cd jde)
Nicméně do nastaveni routeru se dostanu pomoci 192.168.1.1
router podporuje klonovaní

No ale mám problém, vše zapojím jak mám (internet kabel do wan a pak je propojeny pc s routrem..) vše nastavené podle navodů.. ale nejde mi internet jak na stolnim pc tak na notebooku, wifi signal mam ale internet nic

Ted mám otázku, zvládnu to nastavit a zprovoznit sám nebo budu muset kontaktovat svého providera a zdělit mu nějaké informace..
Dočetl jsem se že mám směrování portů zdarma tak jestli mi to k něčemu je :D

takže v kostce:
provider - erkor (riomedia)
typ připojení - jenom kabel, statistická ip
stolní pc - windows 2000
notebook - windows xp profesional
wifi router - http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WR340G
usb přijímač - http://www.tp-link.com/products/product ... =TL-WN321G

Všem děkuji za rady
f003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2010 11:39

Jen tak zběžně, bych viděl 2 možné problémy
1) problém s rozchozením USB přijímače na PC - porařilo se to? (Např. najde nějaké jiné sítě a umí se k nim připojit)
2) problém s registrací MAC adresy u providera - jakým způsobem bylo PC původně připojeno? Kabelem? Jde připojit tím kabelem i jiné PC?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f003 21. 3. 2010 11:47

1) tam bych problem asi neviděl najde mi to i ostatní sítě ale neznám bohužel žadné hesla..
2) ano pc je spojeno k internetu pouze kabelem a jiné pc k němu připojit nejde, na strankach erkoru můžu zažadat o zmenu MAC adresy
myslel jsem že mi bude stačit klonovani na tom routeru
f003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 3. 2010 11:54

Klonování bude stačit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod f003 21. 3. 2010 12:13

na pravě ten wan naklonuju a taky to njede :(
f003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2010 12:24

A nemůžou se tam nějak "mlátit" ty dva připojené počítače při tom klonování MAC? Nebylo by lepší nahlásit providerovi MAC adresu toho routeru? Pak by nebylo třeba nic klonovat
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f003 21. 3. 2010 12:29

no já mám zapojen jen jeden pc a to stolní (jen jsem to zkousel i na notebooku kde mam xp prof..)
ja mam strach ze mu nahlasim mac adresu routeru a internet uz nerozjedu :D
jelikoz router ma jinou mac adresu nez oba pc a usb prijimac
a pak co oni si uctujou za praci technika skoro 450 :D
já tomu moc nerozumim proto se ptam zde..
f003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2010 12:34

Umí ten router změnit MAC adresu? Pokud ano, co jí změnit na tu, na kterou je to nyní registrováno?

Druhou možností je po nahlášení změnit MAC adresu toho PC, aby byla stejná, jako tak nahlášená MAC routeru.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f003 21. 3. 2010 13:06

ano umi zmenit mac adresu u wan.. ale nejede mi to nevim jestli nedelam neco spatne.. nebo jestli nemam zakazat dhcp a vyplnit to ručne..

taky me zarazi ze mam jinou ip kdyz se mrknu nekam na sranku nez ve vypisu ipconfig/all
f003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 3. 2010 13:38

Můžeš zkusit zakázat DHCP a vyplnit ručně, ale nejspíš to nic nevyřeší. V ipconfigu máš IP adresu lokální sítě, na internetu vidíš adresu, kterou máš od poskytovatele. Je zcela normální, že jsou tyto IP adresy rozdílné.

Osobně si myslím, že bys svůj problém měl přenechat někomu, kdo tomu rozumí. Evidentně tomu vůbec nerozumíš a nejsi schopen ani pořádně popsat svůj problém.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ahorek 21. 3. 2010 14:29

Zřejmě bude problém jen s nastavením toho routeru. Připoj se na něj přes webové rozhraní 192.168.1.1, naklonuj MAC(podle současného PC připojeného na internet - stolní?). U WAN nastav Static IP a zbytek přesně podle toho, co si měl doteď na připojeném počítači(ip, dns...). Zapni Wifi, vyber SSID, tam snad s nastavením žádný problém nebude.
Pak vezmi notebook, připoj ho nejlépe kabelem a nastav u něj správné parametry připojení, takže např:

Router bude mít:
LAN IP: 192.168.1.1
WAN (podle providera):
Static IP
IP: 192.168.128.2
Mask: 255.255.255.0
Gate: 192.168.128.254
Mtu: 1500
DNS: 192.168.128.192

Notebook:
IP: 192.168.1.2
Gate: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Dej pozor, aby si měnil parametry správnému zařízení. Pokud se nyní připojíš na internet, zkus změnit parametry pro připojení přes wifi:
Notebook lan:
změň na dhcp nebo zvol jinou adresu, nesmí být stejná jako pro wifi

Notebook wifi:
IP: 192.168.1.2
Gate: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Když bude internet i nadále fungovat, máš prakticky vyhráno. Teď už jen stačí nastavit i druhý PC, kde zvolíš pouze jinou IP adresu(např. 192.168.1.3) a změníš MAC, aby nekolidovala s routerem.
Pokud internet fungovat nebude, tak zkus ještě trochu popsat, kde je problém nebo si radši pozvi někoho zkušenějšího. Hodně štěstí.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 3. 2010 16:13

Jakou síť používá provider? Pokud používá 192.168.1.x, byl by zde konflikt IP-adres.
vladimir
Expert