pevna ip adresa

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod velkej.lump 13. 5. 2010 09:28

Zdravim, mám takovej problem, chci pevnou ip na jednom pc v síti... popis

Modem O2 na který jsou připojený 2 pc
Na jednom z nich chci pevnou ip (když na jednom bude přidělená pevná ip co bude dělat druhej pc?)

Potřebuji to na program který bude v tom pc s pevnou ip ten druhý pc bude na něj odesílat data a následovně ten s pevnou ip je bude odesílat do stítě internet.
lze to?

Pevnou ip mám přidělenou od O2
velkej.lump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 13. 5. 2010 09:49

No, nenapísal si úplne jasne či chceš pevnú vonkajšiu alebo vnútornú IP adresu. Ale nakoľko hovoríš o pridelení od O2 tak asi vonkajšiu. Akonáhle ju máš od ISP, tak ju budú mať všetky PC ktoré máš pripojené. Ale pozor, jedná sa o vonkajšiu IP adresu, teda pod ňou vystupujú tie PC von, ale pod tou istou obidva. Ale ak chceš posielať dáta z jedného na druhý pomocou IP adresy, tak v tom prípade potrebuješ pevnú vnútornú adresu a to je v sieťových nastaveniach. Teda predpokladám, že máš ten modem pripojený cez sieťový káble nie cez USB alebo tak nejako. Takže tam si len v tom PC nastav napevno IP adresu (ale z toho rozsahu, ktorý teraz využívaš, pravdepodobne Tio ju teraz prideľuje DHCP server modemu) a ten PC ju už bude mať stále, bez ohľadu na DHCP od modemu.
Takže pozor na pojmy pevná IP, lebo sú vonkajšie aj vnútorné IP...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velkej.lump 13. 5. 2010 10:17

Já potřebuju pevnou vnější i vnitřní
PC1 - pevná ip
PC2 - odesílá data na PC1 a následně PC1 odesílá data do sítě internet

mám připojený oba pc přes síťový kabel

PC2 si najde přes pevnou ip PC1 program v PC1 přijme data od PC2 a následně je PC1 odešle do síťě internet
velkej.lump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 13. 5. 2010 10:21

Na podobne cinnosti vetsinou neni vubec zadna pevna ip potreba. Z toho, cos napsal, se neda nic poradne vyvestit. Bud konkretni a presne popis, co se bude na tech pc dit, jinak se ti neda kvalifikovane pomoci.
Jeste jinak: Jak jsi prisel na to, ze potrebujes nejakou pevnou ip?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod zabar 13. 5. 2010 10:24

A ktomu, ze ji potrebujes na tom PC.
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod velkej.lump 13. 5. 2010 10:42

tady je nějakej ten popis
Jinak potřeba pevné ip mi řekla paní od instalace toho programu

Obrázek
velkej.lump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 13. 5. 2010 10:53

Ted nevim, jestli si z nas delas srandu, nebo ne.
Ten obrazek jaksi nerika VUBEC NIC NAVIC oproti tomu, cos napsal. Jaky SW? Jak komunikuje? Co a jak to presne odesila? Jakou cestou probiha prenos dat? Kam se maji odesilat?
Na druhou stranu, nechapu, co resis tady, kdyz mas nejakou pani od softveru. Takze nejaka firma se softverem, ktery ma nejake konkretni pozadavky na provoz? Dobre, tak at ti to pomuze nakonfigurovat ta firma, ne? Ti musi nejlepe vedet, co a jak. Narozdil od nas, kdyz nam nedas zadne KONKRETNI informace (treba link na dokumentaci toho sw?).
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 5. 2010 11:05

V routeru si můžeš forwardovat porty na počítače a ty počítače pak budou z venku vidět na těchto forwardovaných portech. Je to to, co chceš? Aby byl počítač přístupný odkudkoliv z internetu? Pořád máš ale jen jednu veřejnou IP a dva počítače + router. Pokud chceš, aby byl počítač přímo vidět z internetu bez forwardu portů, tak si budeš muset u O2 koupit další veřejnou IP a tu přidělit přímo svému počítači. Pak bude celý počítač na všech portech vidět z internetu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod velkej.lump 13. 5. 2010 12:08

ta paní řekla své požadavky ohledně pc a to chce aby to mohla nainstalovat... skoro nic jinýho nevím, dám tam jen ip a pak ať se děje co se děje..

děkuji všem :D
velkej.lump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 13. 5. 2010 16:18

Takisto z toho diagramu mi nie je jasné, čo za zariadenie máš. Je to modem alebo router? Resp. je ten modem schopný routovať?
Liu
Mírně pokročilý