Připojení na konfiguraci routeru (z internetu)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wordpress 14. 5. 2010 19:44

Dobry den, chtel bych vsechny pozadat o pomoc. Resim problem jak se pripojit na router (TP-LINK TL-WR542G), na ktery se pripojuji z pocitace pod ip adresou 192.168.1.1, pres jakykoliv jiny pocitac na internetu.
V sitich se neorientuju, ale predpokladam, ze pokud si najedu na http://www.whatismyip.com/ a mam verejnou ip adresu, mel bych se po zadani ip adresy do prohlizece dostat na nastaveni routeru odkudkoliv z internetu, nebo se pletu? Co bych mel udelat, abych toho docilil.

Chtel bych se take jeste zeptat, zda se lze pripojit z internetu na router, pokud mam dynamickou ip adresu, ale je verejna. Na cem to zavisi, na tom, že je verejna, nebo ze je pevna? Pokud je neverejna (10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12), tak se nepripojim jak z dynamicke, tak staticke?

Moc dekuji za jakoukoliv informaci.
wordpress
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2010 20:31

To je přímo hackerský dotaz :-D
Bezpečně nastavený router nesmí umožnit přístup na administraci z nebezpečné externí sítě.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 5. 2010 22:28

Dulezite je, ze je ta ip verejna. Bez ni se na router nepripojis. To ze je dynamicka vubec nevadi.

A co se tyce konfigurace z internetu, tak vetsina routeru ma jiste omezeni a tohle normalne neumoznuje. Zkus prohledat nastaveni toho routeru a hledej nejakej "Remote configuration" nebo tak neco. A tam povol konfiguraci z WAN.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 5. 2010 09:48

Pokud je IP dynamická, musíš si hlídat, jakou IP adresu ten router zrovna v tu chvíli má.
A potřebuješ zjistit IP adresu toho routeru, ne tvého počítače. Klidně se může stát, že router bude mít jinou IP adresu do internetu, než bude mít tvůj počítač do internetu (já to tak mám).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Liu 15. 5. 2010 13:17

A treba takisto pozrieť v nastaveniach, či má ten router povolený remote connect a prípadne sa tam dá aj určiť cez aktorý port (nie všetky routre sú zvon prístupné cez port 80, niektoré napríklad cez 8080). Potom zadáš vonkajšiu IP adresu routra:port a mal by si sa pripojiť. Ale treba to mať samozrejme povolené v nastavení a tiež vedieť akruálnu verejnú IP adresu.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wordpress 15. 5. 2010 20:03

Dekuji vsem za informace . . .
Opravdu jsem netusil, ze jde temer o hackersky dotaz :-)) spise jsem resil problem pripojeni na IP kameru, coz se mi nepovedlo. Proto jsem si dal za cil nejdrive "navstivit" router a pokud se to povede, pak i IP kameru :-)

A kdyz uz byla rec o tech IP kamerach, tak mam 2, kde jsem udelal port forwarding a na routeru bych mel asi nastavit port triggering, k čemuž jsem se ještě nedostal, ale snad postupuji spravne.

Podivam se zda na routeru mam remote connect, remote configuration nebo neco podobneho a pak napisu jak jsem dopadl ;-)
wordpress
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 15. 5. 2010 21:16

1) Na routeru musis udelat Port Forwarding. Ten tiggering je neco jineho a je to pouzitelne jen ve specifickych pripadech a pro tvuj pripad by to vubec nepomohlo.
2) Buh vi co tam vlastne delas. Jakej port forwarding na ip kamerach? Tohle snad ani neexistuje.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod wordpress 16. 5. 2010 02:24

Nargon píše:1) Na routeru musis udelat Port Forwarding. Ten tiggering je neco jineho a je to pouzitelne jen ve specifickych pripadech a pro tvuj pripad by to vubec nepomohlo.
2) Buh vi co tam vlastne delas. Jakej port forwarding na ip kamerach? Tohle snad ani neexistuje.


Zkusim vysvetlit jak jsem postupoval. Mam internet ADSL od O2, kde mam pridelenou podle vseho dynamickou verejnou adresu. Na router jsem pripojil dve kamery, u kterých jsem nastavil interni adresy a port 192.168.1.11:81 a u druhe 192.168.1.12:82. No a abych je videl, tak mi bylo porazeno at udelam Port Triggering na routru > nastavit ze vnejsi port 81 bude smerovat na interni IP 192..168.1.11 a to same u druhe kamery.

Mam uz tech v pojmech trosku gulas :-) , pokud vite jak by to slo vyresit, tak vam budu moc vdecny.
wordpress
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 5. 2010 07:39

Ok, tak ta rada je spravna. Az na to ze na routeru se nesmi pouzit ten port triggering, ale port forwarding. Jinak je to spravne.
Rozdil mezi trigeringem a forwardingem je dulezity.

Port forwarding presmeruje zadany port trvale a dokud se to presmerovani rucne nesmaze tak to bude presmerovane.
Port triggering to presmerovani dela pouze za urcitych okolnosti. Nejprve totiz musi byt vytvorene nejake spojeni z lan site do internetu, na ktere je ten triggering nastaveny. A jak se vytvori tak ten triggering presmeruje ty porty do lokalni site. A tohle je pouzitelne treba pro "aktivni" FTP spojeni. Kdy je nejprve navazano ridici spojeni, (na ktere ten trigering se zapne) a nasledne je vytvoreno datove spojeni pres ten presmerovany port.

Ale pro bezne pouziti, kdy se na ty kamery chcete podivat aniz by vam nekdo v lokalni siti "otevrel dvere" tak musite pouzit jedine ten port forwarding.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků