DD-WRT na WR1043ND

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metrix.m 16. 5. 2010 21:19

Ahoj

chtěl bych updatovat svůj router WR1043ND na DD-WRT, ale chtěl jsem se nejprve poradit z důvodu že to budu dělat prvně, sice jsem si pár čláknu pročetl ale bohužél si nejem jist.

Chtěl bych se zeptat zda tento update doporučujete nebo zda si mám nechat oficiální fw od TP-LINKU.
Dá se vrátit k oficiálnímu FW.

Děkuji
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 16. 5. 2010 21:32

ja sa spytam ake dovody ta k tomu vedu?
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod metrix.m 16. 5. 2010 21:38

rád zkouším nové funkce a věci s tim spojené, nejsem tuctový odběratel který si věc koupí a využije ji tak jak je, ja rád věc využiji na 120% a zkouším nové věci.

další důvod je zkusit zvýšit výkon nebo mít přehledné statistiky, anebo pokud by šlo usb využít jako print server například

bohužél nevím co vše dd wrt umí tak nemohu říci více
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2010 21:49

Doporučuji to testovat na routeru, který nepotřebuješ k připojení do internetu. Protože pokud s tím nemáš zkušenosti, tak se ti strašně snadno může stát, že to prostě nedokážeš dát do funkční podoby a budeš muset hledat různé návody, což s nefunkčním internetem půjde dost blbě. Takže pokud je to tvůj router, přes který se připojuješ do internetu, raději bych do toho nevrtal. Pokud je to router, který máš navíc a není potřeba k připojení, pak si s tím klidně hraj, je to dobré na získání zkušeností. Ale opravdu to pro začátek není jednoduché, pokud nemáš pokročilé znalosti sítí a linuxu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metrix.m 16. 5. 2010 22:01

Děkuji Bari007

tak tento router mám "navíc" k připojení pro wifi po domě, ovšem napojil jsem na tento router všechny PC, abych pak mohl mít síť pro sdílení souboru.
Před tímto routrem je ještě jeden router který na který se lez připojit pouze LAN.

Nějaké zkušenosti a znalosti sítí mám, ovšem s Linuxem nikoli.
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2010 22:13

Pokud tu WiFi nepotřebuješ, aby běžela stále a přežiješ třeba pár hodinový výpadek, tak do toho běž ;) Jako zkušenost je to dobrá. Připrav se ale na to, že to skutečně není žádné barevné klikátko, jako jsou ty základní FW. Pusť se do toho, až budeš mít volný čas, není to práce na deset minut. Připrav se na to, že nad tím strávíš nějakou dobu (klidně i hodiny, záleží na tvých znalostech a schopnostech) a může se klidně stát, že tam poté stejně nahraješ zpátky ten originální FW. Tím tě v žádném případě nechci podceňovat nebo odsuzovat, jen ti to říkám, abys na to byl připravený a počítal s tím, že se to může stát. Pokud si s tím ale vyhraješ a naučíš se s tím, je to výborná zkušenost a navíc se ti tím otevírají nové možnosti co se týče nastavení a používání routeru.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metrix.m 16. 5. 2010 22:32

přesně tak Bari007 o to mi taky jde a ten čas rád obětuji pro to abych se něco nového naučil. Jinak děkuji že jsi mi odpověděl na první otázku a to je jestli se dá opět nahrát originální FW.
(nejspíše asi přes web update s originální FW že? )

chtěl jsem se tedy zeptat jak to mám nahrát. podle toho co jsem se dočetl tak nejspíše přes webové rozhraní, protože jinou možnost nevidím.
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 17. 5. 2010 07:27

tak zrovna dd-wrt je krasne barevne klikatko, kde je vse jednoduche a srozumitelne.. update je mozny pres tftp a web, pro tebe samozrejme jednodussi cesta pres webove rozhrani, tftp ocenis az kdyz ti pri flashi vypadne proud :). pouzival jsem ho na asusech, protoze ty maji nevalnou stabilitu se standartnim fw, u tplinku to nikdy nebylo treba a ze sledovani kolik kazda ip adresa stahla dat jsem uz vyrostl :).
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod metrix.m 17. 5. 2010 11:22

heh, no a jak bych to tftp provedl?

jak jsem četl tak na asusech se má provést při resetu přidat napájení (na pc mít nastavené ip a bránu) a použít tu jejich asus utilitku kde přes procházet přidám fw z dd-wrt, ovšem u tp-linku tuto možnost nevidím

pak ten následný downgrade na originální fw můžu provést přes webové rozhraní toho dd-wrt kde ulpoaduju originální fw?
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 17. 5. 2010 13:23

tftp bych resil az kdyz se neco nepodari, obecne na nej lze pouzit jakehokoliv tftp klienta (neznam, mam mac), nebo dokonce jeden prikaz v prikazove radce. ano router aby cekal na data po tftp je treba odpojit od proudu, drzet reset a zapojit proud, on se i zvlastne rozblika nez ste zvykly a nekdy je urcen jeste presny port, vetsinou 1

origo fw zpet muzete zkusit pres web, kdyz se nezadari je tu tftp

PS: kdyz tomu chcete obetovat nejaky cas a ucit se, tak se jenom hloupe neptejte, ale dejte do toho take svoji energii, treba tento odkaz me stal asi 10s na googlu http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Tftp_flash#Windows (nemysleno zle)
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod metrix.m 17. 5. 2010 16:57

jj na tuto jezdím stále, ovšem nějak se v tom neorientuji a tímpádem se ztrácím. Je to i trochu způsobeno tím že to není napsané v češtině,

-- 17. 5. 2010 18:08 --

rád bych si to tedy shrnul

1) před update fw je dobré resetovat do defaultního nastavení.
2) update FW provedu přes webové rozhraní pomocí fw TP-Link WR1043ND v1.1/v1.4 Firmware: Webflash image
3) měl bych nastavit router
4) vše by mělo být OK

pokud se nepovede update přes web rozhraní použiji TFTP
1) resetuju router (držím tlačítko reset)
2) připojím napájení
3) (předpokládám že jsem předem nastavil PC) použiji TFTP klient kde pošlu TP-Link WR1043ND v1.1/v1.4 Firmware: Special image for initial flashing
4) vše by mělo být v pořádku
5) nastavím

-----------------------------

pokud nebudu chtít dd-wrt pokusím se update originálního fw přes web rozhraní dd-wrt. Při chybě použiji stejný FW ovšem přes TFTP přenos s instrukcemi pro TFTP update

prosím neukamenujte mě :)
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Pandulak 18. 5. 2010 14:32

presne tak, ani nas nepotrebujes :D
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod metrix.m 14. 6. 2010 19:53

Čau,

bohužél se mi ještě nepodařilo najít čas abych updatoval svůj router na dd-wrt ale pořád mi v hlavě vrtá který použít .bin soubor pro instalaci dd-wrt.

když se tak na to teď dívám tak jsem asi se zpletl protože ten první soubor co nabízejí na dd-wrt je factory-to-ddwrt.bin a druhý tedy tl-wr1043nd-webflash.bin to tedy znamená že mam provést update nejprve prvím že ? (něco podobného jsem totiž čelv v jednom článku o dd-wrt ovšem instalace na linksys kde se nejprve instalovala verze mini a poté full)

myslím si to správně? tedy instalovat nejprve factory-to-ddwrt.bin a poté tl-wr1043nd-webflash.bin? nebo mohu instalovat přímo
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod metrix.m 20. 6. 2010 07:47

Vyřešeno,

potřeba je nejprve factory-to-ddwrt.bin, pokud budé nějaká aktualizace tak je třeba použít webflash.bin

nyní mi už na tp-linku jede DD-WRT
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 6. 2010 07:57

Díky za finální řešení.

Jak je to s Nkovou WiFi na tomto TPlinku s DD-WRT? Četl jsem, že ta Nková WiFi má nějaké problémy právě s DD-WRT na tomto routeru.
Bari007
VIP uživatel

Další stránka