WiFi router k UPC připojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martin.2000 27. 7. 2010 14:00

Ahoj, měl bych dotaz ohledně připojení. Mám teď nově mobil G1 a tak bych se potřeboval připojit přes WiFi. Stávající router bohužel WiFi neumožňuje tak jsem se rozhodl starý router nahradit routerem s WiFi.

Internet chytáme přes UPC a kromě mobilu budu potřebovat připojit dva počítače a jeden NB. Počítače bych docela rád opět připojil kabelem. Jedno PC bude potřebovat cca 15 m kabel. stačí obyč kabel, nebo je při takovéto délce lepší koupit nějaký lepší. Kdyžtak prosím poraďte jaký. NB bych připojil přes WiFi. NB je asi 7 m od routeru ve vedlejší místnosti za cca 45 cm zdí. Chci se jen ujistit, že to neměl být problém.

Pročetl jsem poslední příspěvky a zatím se mi nejvíc líbí http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z9000SO1

Ještě bych se chtěl zeptat jak je to si instalací. Na alfacompu jsem koukal na přiložený pdf návod a nevypadalo to zas tak složitě. I když byl návod na trošku jiný typ, počítám, že postup zůstane stejný.
Další věc, která je pro mě důležitá je jednoduchost nastavení připojení nového PC. Na stávajícím zapojení totiž stačí, že fyzicky připojím kabel a jsem online. Nikde už nemusím nic nastavovat.
Moc díky Martin
martin.2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 7. 2010 14:22

Výběr routeru je vhodný. Při připojení kabelem opět stačí připojit kabel a počítač si automaticky vezme nastavení z DHCP serveru (za předpokladu, že je DHCP server zapnutý a na počítači je nastaveno získání údajů z DHCP serveru).

Při připojení přes WiFi můžeš použít tlačítko QSS, kde se automaticky provede nastavení, včetně zabezpečení a hesla.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin.2000 27. 7. 2010 14:37

díky moc za superrychlou odpověď.
martin.2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.2000 28. 7. 2010 07:33

ještě doplňující otázka. Budu muset dokoupit delší kabel. Router a PC se propojuje rovným nekříženým kabelem? např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30426
martin.2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 7. 2010 07:38

Ano, nekříženým. (ale křížený by fungoval taky - všechny dnešní routery a síťové karty používají autodetekci).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod martin.2000 28. 7. 2010 08:17

díky
martin.2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 28. 7. 2010 11:24

S TP-LINKem mám špatné zkušenosti, sice se starším modelem, ale výkon routeru byl několikanásobně slabší než u jiného routeru (níže uvedený ASUS), z 10Mbps udělal tak 3Mbps.
ASUS je dobrý, ale pozor třeba WL-520gu mi s G1 nefungoval při zapnutém WPA2 šifrování (nechápu proč, ale připojí se ale nezíská z DHCP korektní nastavení, přitom při nastavení pevné IP si pingnu na router i ven do interentu).
Pokud bys chtěl špičku, tak jsou tu Mikrotiky, už za poměrně příznivé ceny.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tjam4 29. 7. 2010 15:32

dovoluji si jako wifi router doporucit tohle:
http://www.stromecek.cz/z-comax-wireles ... 06629.html

nekdy se to taky jmenuje WA-2204A. Automaticke nastavovani to nema, je potreba parkrat kliknout:) Cena suprova, mnohokrate vyzkouseno, krasne funguje. Jen bacha - ma to jen WiFi 802.11b/g, tedy max 11/54mbit. Pokud mas tedy rychlejsi net, tak na to bacha.

wojta: mikrotik neni moc vhodny pro cloveka, ktery nastavuje svuj router pomoci pruvodce Next-Next-Next :)
Naposledy upravil tjam4 dne 30. 7. 2010 09:31, celkově upraveno 1
tjam4
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 7. 2010 15:48

tjam4: Pěkný fórek, škoda jen, že není apríl ;)

Rozhodně nedoporučuji ;) Za ty peníze je možné pořídit výrazně lepší WiFi routery.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tjam4 30. 7. 2010 09:34

Bari: tak to upresni, takova pripominka bez konkretniho udaje je celkem k nicemu.
Zcom(ax) je mnoha lety osvedcena znacka, to co jsem navrhoval ma moznosti, o kterych se nejakemu TPlinku za 400,- ani nezdalo.
tjam4
Junior

Odeslat příspěvekod jito 31. 7. 2010 12:18

K modemu od UPC mám připojený D-Link DIR 600:
http://www.korunka.cz/sitove-prvky/dlin ... 0?v=438536
Chodí spolu bez problémů.
jito
Junior

Odeslat příspěvekod martin.2000 2. 8. 2010 13:47

tak jsem koupil ten TP-LINK TL-WR1043ND. Vse v pochode chodi. Instalace je jednoducha. ¨dosah Wi-Fi je az prekvapive kvalitni. V celem baraku i na zahrade plnej signal. Jako jedine minus me prisla delka kabelu do zasuvky. Predstavoval bych si neco delsiho. Me to nastesti nevadilo, protoze, mi za skrinkou jeste jedna zasuvka zbyla.
martin.2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 2. 8. 2010 14:25

tjam4: Mam oba jak TP-Link tak i ten Zcomax a reknu ten TP Link je asi 5x lepsi, ma lepsi rychlejsi Wifi na serfovani zen Zcomax ted pouzivam jen jako Switch nic vic. tak asi proto.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý