Blokování určitých stránek ve wi-fi síti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martyn66 2. 10. 2010 12:22

Ahoj, řeším v práci následující problém. Máme internet od O2 adsl a je rozveden do ostatních počítačů přes router pomocí wi-fi. No a potřeboval bych v celé síti blokovat některé stránky (třeba facebook), které snižují efektivitu práce... :-) Mám se hrabat v nastavení routeru, nebo to řešit úplně jinou cestou přes nějaký program?? Prošel jsem si řadu fór, ale nic podobného se tam neřešilo.

Za případné rady děkuju.
martyn66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibika 2. 10. 2010 13:02

Dnes už prakticky každý router má možnosť blokovania špecifických URL. Žiadne extra zložité nastavovanie to nie je, buď pozri manuál alebo sa trochu pohrab v administrácii routeru, ktorá položka to je bude očividné ('url blocking', 'domain filtering', ...)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 10. 2010 13:56

Nevím, jestli tuhle funkci umí i obyčejné ADSL routery.

Ale co jinak, počítače jsou součástí AD nebo jsou to samostatné stroje? Jaký operační systém? Předpokládám, že zaměstnanci nemají administrátorské účty?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tibika 2. 10. 2010 14:49

No pozerám, že vcelku bežne to majú ADSL modem/routery. U D-linku 'Parental control', TP-link 'URL Filter', a to som od nich pozrel najlacnejšie modely.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martyn66 4. 10. 2010 14:21

Tak je tento problém vyřešen. Máme router D-link DI-524 a úplně stačí jít do webovýho nastavení přes 192.168.0.1 a tam dát URL blocking. Tímto všem děkuji. Vyřešeno.
martyn66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirinp 4. 10. 2010 14:53

Ještě si pohlídej, jestli máte trochu inteligentní zaměstnance, tak to jde obejít přes různé anonymizéry, či např. něco co naopak řekněme do pracovního procesu někde patří - google translator.
Nejsem nejchytřejší, ale jsem dost chytrý na to, abych mrhal energií na při s někým, kdo je přesvědčený, že má pravdu.
jirinp
Kolemjdoucí