O2 internet zřízení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jarinek10 29. 12. 2010 20:28

Ahoj všem :) , budu si zřizovat nový internet. Se svým nynějším providerem nejsem spokojen, takže vybírám mezi dvěma poskytovateli a to jsou O2 a UPC.
Už nechci žádnou smlouvu, takže UPC sleva na půl roku pro mě nepřipadá, bohužel, v úvahu :(, musel bych tedy hned od začátku platit 500kč. Proto jsem začal zvažovat i O2, už jsem si zjišťoval info u operátora a zde v našem paneláku by internet měl běžet 12 Mbit na 512, jsem necelých 200 metrů od ústředny.
Chtěl bych tedy vědět, co bych měl spíš zvolit, jestli O2 nebo UPC. Mám od O2 ještě paušál, takže bych měl net za 3 kilča, což by bylo dcl výhodný.
Nehraju onlinovky, takže o ping mi moc nejde, za měsíc přenesu něco okolo 50-max 100GB ( HD filmy ), stahuju z českých serverů jako ulozto, czshare, atd.
Je tedy na toto O2 net dobrý ?
Díky.
jarinek10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 01:33

Jestli můžeš volit mezi UPC a O2, tak JEDNOZNAČNĚ UPC.
Odeslat příspěvekod johanesek 30. 12. 2010 11:43

Ahoj,
můžu mluvit za sebe - mám O2 zhruba rok. Přešel jsem na něj z Wifi od místního providera a jsem naprosto spokojený. Chtěl jsem hlavě stabilní internet, který pojede pořád. Za ten rok mělo O2 tak 2 významější výpadky, což se dá přežít. Stahuju normálně z torrentů i shareovacích služeb. Samozřejmě pro mě byla volba jistá, žádná lepší alternativa tu není (vesnice), platím 600 měsíčně, což je hodně, ale mám internet, který funguje. Pingy jsou solidní, na hraní to stačí. K UPC se musí vyjádřit někdo další, ale myslím, že ani s nimi neprohloupíš.
New 3DS XL
johanesek
Junior

Odeslat příspěvekod FloW 30. 1. 2011 15:13

Přemýšlí taky o přechodu na O2. Chtěl bych taky ten tarif za 300 Kč měsíčně. O žádné ústředně nevím bude ta rychlost aspoň kolem těch 8mbit download?Když psaná rychlost je 16. A jak z poměrového čísla 1:50 zjistím kolik lidí se na to jedno připojení může připojit? A ještě jedna otázka mám svůj router, budu si muset pořizovat ten od O2 nebo je to jedno?
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 1. 2011 16:10

jarinek10: Volil bych jednoznačně UPC. Těch 300 Kč u O2 k tarifu NEON (což je taky smlouva, ne?) platí jen první rok, pak je to 600/650/808 Kč podle rychlosti. U UPC bych se smlouvy na 12 měsíců nebál, zaplatí se tak za ten rok 6x247 + 6x494 = 4446 Kč, tedy 370 Kč měsíčně, což není zlé. Navíc je u tarifů UPC větší upload než u O2.

Flow - jaká bude rychlost záleží na vzdálenosti od ústředny a kvalitě kabelů, jestli to bude aspoň 8 Mbit/s se nedá říct, nikdo tady nemá křišťálovou kouli. Je možné to zjistit na https://www.o2shop.cz/DslCheck Agregace 1:50 znamená, že pokud by v jeden okamžik všichni chtěli využívat přípojku naplno, tak by dosáhli jen 2 % maximální rychlosti. V praxi ale k omezení nedochází moc často, záleží na lokalitě. Router si od O2 pořizovat nemusíte, ale pro ADSL potřebujete ještě modem. ADSL modem, většinou kombinovaný s routerem, si můžete zakoupit kde chcete nebo od O2, jak je libo.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FloW 30. 1. 2011 16:39

Lze nějak zjistit dostupnost bez pevné linky tu máme zrušenou... a jak je to s UPC? jaká je cena té fiber power 10 bez akce která bohužel zítra končí? a jak je to s dostupností zrovna město ve kterém bydlím tam není.. :(
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 1. 2011 16:52

Lze: http://www.dsl.cz/overeni-dostupnosti/podle-adresy - nebo zkusit telefonní číslo souseda.

Pokud tam UPC není, tak není a nedá se s tím nic dělat.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FloW 30. 1. 2011 17:41

Tak tam je jen O2 ale o rychlosti 12Mb/512kb takže to celkem jde. Jaká je cena po tom vypršení té akce? já se v tom jejich ceníku nějak nevyznám :(
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 1. 2011 17:53

Jaké akce? O2 jsem psal výše a UPC ve vašem městě není? Navíc na webech obou operátorů jsou jasné ceníky.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FloW 30. 1. 2011 18:49

Na těch stránkách dsl se mi ukázal jen O2 UPC nikde... a u O2 je akce s tarifem O2 neon za 300kč měsíčně....
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 1. 2011 19:28

To jsou stránky věnované ADSL a ne UPC, proto UPC nikde. :-)
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FloW 30. 1. 2011 21:22

Ahha... tak to mi nedošlo...
FloW
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 31. 1. 2011 12:19

http://mobil.idnes.cz/vyzkouseli-jsme-nejrychlejsi-kabelove-pripojeni-v-cr-film-v-hd-mate-za-4-minuty-19d-/diskuse.asp?iddiskuse=A110112_172440_mob_operatori_mer
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nutter 31. 1. 2011 13:24

Vyuzivam sluzeb O2 internetu uz od dob, kdy se za tezky prachy prodaval 128/128 s 1GB FUPem. Taky mam nekolikalety zkusenosti s UPC z privatu.
Kdybych na zacatek mel zhodnotit pristup poskytovatele k zakaznikovi, tak je celkem jasny ze O2 vyhraje. Nabidnou te plnou podporu(casto maji i pravdu), bohuzel dovolat se jim na tu podporu trva nekdy dlouho. S UPC sem zazil tak akorat technika, kterej se ptal na informace, ktery jsou mu jasne k nicemu nebo na ne vubec nema pravo, nakonec stejne neporadil a "vyresil vse" tim ze rekl, ze je to ok a ze si musime zvyknout. Zvykani na internet, kterej najednou uprostred Brna i den nesel bylo dost zvlastni. Navic pri podepisovani smluv s UPC sem si pripadal jak u baru v nejakym levnym pajzlu, u O2 to ma aspon nejakou uroven a pokud mate normalni lidi na pobocce, tak tim spis.
Kvalita sluzeb je podle me takrka shodna, ted se nebavim o rychlosti, kterou te tvoja poloha vuci ustredne umoznuje - tu stejne nezmenis. To co te garantuje smlouva, to dostanes. U 02 navic kdyz nedostavas to co mas trebas chvilu, tak si staci zavolat na tu podporu a jsou ochotni, paklize budes dostatecne presvedcive tvrdit ze od smlouvy odstoupis, slevit net o 30% na pul roku. Vypadky sem zaznamenal i u O2 i UPC, kuriozne ty u UPC me vadili vic, pac nam nikdo nebyl schopen rict co s tim je. U O2 jestli to nevyresi po telefonu, tak te poslou do dvou dnu technika.
Pokud te de o cenu, UPC bejva zpravidla levnejsi. To rozhodovani je vlastne celkem jasny, staci si rict kterej aspekt je pro tebe nejdulezitejsi a temu se podridit.
nutter
Junior

Odeslat příspěvekod FloW 31. 1. 2011 16:45

Tak asi nejvíc ta spolehlivost a podpora pokud se něco stane.. Rozhodně víc se mi líbí ta od O2 je to rozhodně přístupnější a slyšel jsem že kolikrtáže když od UPC nemáš televizi nebo tak podobně že tě furt otravujou a tak... rozhodně O2 se mi líbí více
FloW
Junior

Další stránka