Vodafone 3G a WiFi router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyborg 31. 12. 2010 15:23

Zdravím,

právě jsem zprovoznil na domácím stolním PC internet od Vodafonu... Vzhledem k naší pozici nemáme doma ani jinou možnost internetu, ale Vodafone mi na mobilu ukazuje plný 3G signál, tak jsme se doma rozhodli pro tento typ připojení.

Internet sfiští docela solidně a na běžné surfování paráda. Teď bych ale rád 3G flash modem spojil s routerem, aby měli k internetu přístup i ostatní členové rodiny s notebooky tak, jako to bylo před tím u naprosto nevyhovujícího O2 modemu. Když to udělám, modem sice LED diodou zareaguje na spojení s WiFi routerem ASUS, ale dál se neděje nic...

Má někdo již nějaké zkušenosti s touto kombinací popř. aspoň nějaký nápad jak by tohle spojení šlo realizovat?

Děkuji všem za nápady.
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2010 15:28

Mas tam mesicni 3GB limit, pak spadnes do FUPu 8kb/s. Na to si dej VELKY pozor, pro vice PC tohle pripojeni proste neni, ackoliv je rychle. Resp. paradoxne prave proto je nevhodne pro vice PC, limit pak rychle vycerpas, klidne za tyden.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 12. 2010 16:48

Nenapsal jsi přesný typ routeru. Pro většinu routerů to bude ale problém. Nemá Vodafone nějaký vlastní kabelový router/modem?

KineCZek má svatou pravdu s tím FUP. 3GB lze vyčerpat i za jeden den. Pro více PC to nestačí ani na obyčejné serfování po internetu bez online videí a rádia.

Běžná rodina, která nestahuje, ale jen surfuje, spotřebuje měsíčně cca 10-20GB dat, pokud občas kouká například na Youtube.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 12. 2010 16:53

Co použít toto?
http://eshop.vodafone.cz/hs.htm?detail= ... Fi&lang=cs
cena je poněkud vyšší, ale při současné aktivaci nové sim s datovým tarifem to není tak hrozné.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pandulak 31. 12. 2010 16:58

mam ozkouseny tento s vodafone 3G:

http://www.tplink.com/en/products/prode ... 201&id=376

funguje bezvadne, umi dokonce zalohu pres klasickou lan a obracene
staci jen nastavit vytaceni *99#

pohybuje se kolem 600kc
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod Cyborg 31. 12. 2010 17:33

KineCZek: díky za upozornění!

Bari007: je to modem ASUS WL-500G Premium, dle mě by se mělo jednat o dostačující model.

myšpulín: díky za tip!

Pandulak: Jakým postupem to máš zapojené? Jen modem do routeru asi nestačí...
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 12. 2010 17:37

To, že má router USB port ještě neznamená, že do toho USB můžeš připojit cokoliv a ono to bude fungovat ;)

USB modem připojíš k tomu TPlinku, který poté šíří internet.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 1. 1. 2011 03:55

Já jsem si pořídil TP-Link TL-WR1043ND (pozor originál fw neumí pracovat s modemy) nahrál tam dd-wrt fw a protože na cesty mám modem od vodafonu tak jsem vyskoušel že s dd-wrt funguje stačilo zasunout a nastavit.

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Případně koukni na přesný typ tvého routeru a nahraj si dd-wrt do svého....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 1. 2011 13:58

Ja jen upozornim, ze nastaveni DD-WRT je uz trochu slozitejsi, neni to obrazkova klikacka na pet polozek, jako klasicky firmware.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 1. 2011 17:11

DD-WRT by mohlo jít i do toho ASUSu. Ověř to na webu DD-WRT.

DD-WRT je stále ještě v pohodě s webovým rozhraním, jsou horší věci na konfiguraci.
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků