O2 Fiber - Zkušenosti ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.walis 1. 1. 2011 15:44

Ahoj,dnes jsem zkusil kontaktovat linku pro zjištění dostupnosti služby O2 Fiber, bylo mi řečeno, že by zde služby měli být dostupné.
Máte někdo s touhle službou zkušenosti ? Díkes .
m.walis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barkas 2. 1. 2011 02:07

Pokud jsi v lokalitě, kde je tato služba dostupná, tak jsi štastný člověk. Optika je optika ;o)
Barkas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bivoy 11. 1. 2011 13:27

m.walis píše:Ahoj,dnes jsem zkusil kontaktovat linku pro zjištění dostupnosti služby O2 Fiber, bylo mi řečeno, že by zde služby měli být dostupné.
Máte někdo s touhle službou zkušenosti ? Díkes .

Bohužel dobré období už skončilo. Pokud máš ADSL, je O2 fiber pořád lepší volba, ale bylo už lépe.
Mám ji asi 3 roky, první rok to pouštěli zadarmo (zaplatil developer) a jelo to 100/100.
Druhý rok už se to platilo, oficiálně to bylo 10/10 a 20/20Mbit, ale jelo to 50/50 a 100/100. No a potom sekli download na skutecnych 10 a 20 MBit, upload naštěstí nechali být. Ten ale zmrzačili a to totálně teď od 1/1/2011 , na nějakých směšných 4 resp 5 Mbit......

Takže starý známý ***** od telekomunistů jako vždy- služby se časem nezlepšují ale zhoršují , teď asi přijde nějaké zdražení. Zlatý NETBOX a další lokální optikáři ........
bivoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gifter 11. 1. 2011 20:17

Podle toho, co píše bivoy záleží na tom, jaké máš celkové možnosti. Schválně jsem přečetl podmínky od 1.1.2011 a dle mého je např. UPC lepší volba, pokud ho tedy můžeš mít. Nabízet na optice AŽ 40/5 je víc než směšné, repektive smutné a ješté horší je cena.
Nemůžu si odpustit sem zkopírovat bod 4 ze sekce FAQ:

4. Jak se zákazníkům v praxi projeví přepnutí symetrických rychlostí na asymetrické?

* úprava rychlostí by se měla projevit rychlejším stahováním dat, okamžitou dobou odezvy, úsporou času zákazníků
* snížení uploadu většina zákazníků reálně nepocítí, protože v praxi využívají spíše stahování dat než jejich nahrávání
* na O2 Fiberu i po snížení nabízíme upload o rychlosti 4 nebo 5 Mb/s, tedy až 10x více, než většina zákazníků ve skutečnosti upotřebí
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Revan 15. 3. 2016 12:24

Ahoj,
2 roky využívám O2 Fiber. Doteď jsem platil 404.Kč za základní variantu internetu + O2TV Start zadarmo. Je to zvýhodněná nabídka, jelikož jiné rozvody v domě nejdou a nemám tak na výběr.
Nyní mi přišel úžasný dopis, že od 15.4 "zdokonalujou svět internetu" a čeká mě technická změna. Bohužel po této "technické" změne bych měl platit 1098.-Kč.
Moje otázka, mají na to právo? Samozřejmě se mi nechce platit 2,5 násobek za to samé.
V dopise je napsáno, že v případě že se změnou nesouhlasím, prý mám možnost zrušit smlouvu bez udání důvodu, nicméně vzhledem k tomu, že má O2 v našem domě monopol tak moc na výběr nemám.
Revan
Junior

Odeslat příspěvekod turbot 15. 3. 2016 13:22

ako sám píšeš bola to zvýhodnená ponuka... Zisti si či nedávajú znovu zvýhodnenú ponuku pre nových zákazníkov, ak hej tak máš 2 možnosti:
1. Požiadaš o zrušenie, marketingové oddelenie zvyčajne zavolá zákazníkovi, že prečo to ruší a môže Vám dať novú ponuku ak zostanes
2. Zrušíš to a hneď požiada o prípojku iný člen rodiny tzv. Nový zákazník s akciovou cenou ak majú akciu

Pokial by ani jeden bod nevyšiel tak pozerám na stránkach že o2 v Čechách má internet od 499kc, s nejakým tarifom ešte menej...... A internet + telka od 798kc, s tarifom ešte menej.... Tých 1098kc čo spomínaš bude asi nejaký silnejší balíček, zmeň balíček keď tak
turbot
Junior