Vypadky internetu od UPC pouze na jednom pocitaci

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raulito7 8. 3. 2011 15:26

Dobrý den, mám takový problém. Používám internet od UPC asi půl roku a pripoju se pres router TENDA W311R+. Celou dobu jel uplne v pohode na trech noteboocich, ale posledni mesic jede na jednom notebooku velmi spatne. (zhruba co dve tri minuty na chvili spadne) Tim padem se neda divat na zadne internetove videa atd. Ostatni notebooky jsou v pohode. Spolubydla tvrdi, ze mu to zaclo delat, kdyz chvili stahoval pres torrenty. Od Te doby to pry jede takhle spatne, tak pres torrenty uz nestahuje, ale problem je porad. Od UPC mi bylo receno, ze nic neblokuji, ze je problem nekde jinde. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Jeste doplnim, ze se pripojuje pres ten sam notebook na jinem miste pres O2 ADSL a tam neni vubec zadny problem. Ten je jen u UPC.

Dekuji za odpovedi...
Raulito7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 3. 2011 16:16

Málo informací k tomu, aby bylo možné cokoliv konstruktivního poradit ;)

Jak je notebook připojený k routeru? V případě, že přes WiFi, jaké je zabezpečení, jaká je kvalita a síla signálu, objevuje se stejný problém i při připojení přes kabel?
Jaký je firmware routeru? Jaký typ síťové karty je v notebooku? Jaký operační systém? Jaká verze ovladačů síťové karty je v notebooku?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raulito7 8. 3. 2011 16:38

Ano je to pres wifi, zabezpeceni je kvalitni pres heslo. Jinak ono to pry musi byt spojene s torrenty. Vyskytlo se to pry, kdyz zacal tahat jeden vetsi soubor. A od Te doby pravidelne vypadky zhruba v triminutovem intervalu. Na jinem foru mi bylo receno, ze torrenty muzou zmenit nastaveni win7. Ma s tim nekdo zkusenosti? Jinak to info bych doplnil, ale myslim si, ze to je nejaka kravina, nebo neco blokuje wifi. Jako treba antivir, nebo neco jineho. Jen nevim co :-(
Raulito7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 3. 2011 18:03

Raulito7 píše:zabezpeceni je kvalitni pres heslo

To mě zrovna nezajímá. Mě zajímá typ zabezpečení.

Raulito7 píše:Jinak ono to pry musi byt spojene s torrenty

Kdo to říkal? IMHO je to naprostý nesmysl. To, že někdy před X dny/měsíci něco stahoval nemůže mít přímý vliv na výpadky internetu. Nepřímá souvislost může být ta, že si stáhl nějaký bor.dell (vir, spyware a podobná havěť), který si teď v jeho počítači dělá, co se mu zachce...

Raulito7 píše:Na jinem foru mi bylo receno, ze torrenty muzou zmenit nastaveni win7

Nesmysl. Jediná nepřímá možnost je nějaká stažená breberka, viz. předchozí bod.

Raulito7 píše:Jinak to info bych doplnil

Tak ho doplň, jinak se nemáme o čem dál bavit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 9. 4. 2011 21:37

Mám naprosto totožný problém. Bydlím v Brně (ul. Antonínská) - většinu času je na routeru přes wifi připojeno 6 notebooků.

5 NB jede vpohodě, ale mě připojení jak na Linuxu tak na Windows občas padá. Buď jede všechno vpohodě, nebo každých x minut padne. Zabezpečení máme WPA. Školní wifi i wifi doma mi jede bez problémů.

Router máme tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 02K0UB129P
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 4. 2011 22:33

Také jsi nedodal věštecké koule spolu s tímto velice chabým popisem, nelze tedy nic poradit...

Firmware routeru? Typ WiFi karty? Ovladače WiFi karty? Jaký je OS včetně bitové verze a nainstalovaných SP? Objevuje se problém i při připojení přes kabel? Kanál WiFi? Kanály okolních WiFi sítí?
Bari007
VIP uživatel