O2 zrychluje internet - VDSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milan53 21. 6. 2011 13:54

digiking píše:Tal neříkejte, že tu nikdo nezrychloval?:)

tak minulé pondělí jsem objednával, dnes dorazil modem teď už jenom čekám na sms abych mohl zapojit modem. Je to ale škovna věcička ten modem :D jenom nevím jestli je tak dobrej jak se zdá. Připojil jsem si exterdní disk 1,5TB vše proběhlo v pořádku až na tu rychlost přenosu. Jeden film o velikosti cca 700 mb se tam kopiruje kolem 17 minut, jak přes wlan tak přes lan. Jinak myslíte, žebych už mohl zapojit modem? Nespadne to?
milan53
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jAY 21. 6. 2011 14:51

Modem klidně zapoj pojedeš stále na ADSL. Pak se ti jednou na chvilku internet odpojí a od té chvíle počítej, že tak přibližně po 7 hodinách budeš na VDSL (restartuj modem). Po tu dobu než se to přepne ti bude rychlost různě kolísat.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior

Odeslat příspěvekod milan53 21. 6. 2011 14:53

tak modem jsem uspesne vymenil. už při ADSLku jsem měl nastavený profil 16 mb z toho bylo 10mb pro internet a 6 bylo pro televizi. rychlost byla kolem 8 mb. mel jsem zyxela. po vymene se rychlost hned zvedla o na nejakych 9,3mb. upload je porad stejnej. takze tady jsem pocitil co udela novej modem s rychlosti.
milan53
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Obina79 21. 6. 2011 18:29

Zdravím.Tak internet už chodí,problém byl v registrech u Win XP.Ale stejnak plná rychlost chodí jedině v prohlížeči Exploreru,nikoli v mém oblíbeném Google Crome-škoda je to nejlepší prohližeč který existuje tam je rychlost skoro poloviční-záhada.Jinak spokojenost.Robin(Svitavy)

Obrázek
Obina79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ghostdog32 22. 6. 2011 14:47

Obrázek
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior

Odeslat příspěvekod Jiri.Sko 22. 6. 2011 15:25

Obrázek
Jiri.Sko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod digiking 22. 6. 2011 16:01

"problém byl v registrech XP"
Obino, nastavoval/a jsi to přes TCPOptimizer? A co všechno je dobré pozměnit, nevíš?:)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod milan53 23. 6. 2011 11:17

tak už jsem prepojeny na VDSL2 synchronizace je na 25 mega (mam o2tv a objednal jsem si 16 MB) zatim jede net ale stejne rychle. neprisla me ale zadna sms zati. jenom rano jsem se vzbudil zapl TV a obraz byl sekl. najel jsem na dalsi program a vse bylo ok. kdyz jsem ale najed do menu tak tam chybely reklamy a po rozbaleni nabidky se sekl stb. dam vedet co dal
* tak prisla sms rychlost byla proad ale omezenana 10M, restartoval jsem modem a uz to jde 15,5 na down a 1m n upload. mereno pri zapnute TV
milan53
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Obina79 23. 6. 2011 16:41

digiking píše:"problém byl v registrech XP"
Obino, nastavoval/a jsi to přes TCPOptimizer? A co všechno je dobré pozměnit, nevíš?:)

Zdravím,to ti neporadím,přijel ke mě technik(O2) dal flešku do PC a řikal,že musi přehrát registry ve Win XP.Takže asi bude nejlepší zavolat do O2(technicka podpora) a domluvit se.
Akorát škoda že plná rychlost jde jedině v prohližeči Exploreru.
Obina79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RossiD 23. 6. 2011 17:01

RossiD píše:Tak po "upgrade" rychlosti v sobotu 4.6.2011 se mi navysila rychlost od O2 docela slusne:

Puvodni rychlost:
Obrázek

Soucasna rychlost od 4.6.2011:
Obrázek

Neni vyjimkou ani toto:
Obrázek

Tyto rychlosti jsou merene v Google Chrome .... ;-)
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 23. 6. 2011 20:55

K4m1k4z3 píše:Zdravím, cca. před 14-ti dny jsem si kontroloval dostupnost VDSL na zrychlujeme.cz a všechno bylo v pořádku, dnes jsem se rozhodl pro objednání a najednou mi to píše, že v mé lokalitě vyšší rychlost není možná. V současné době mám 8Mb. Vzdálenost od ústředny je 600m. Nevíte kde je zakopaný pes? Má cenu zavolat jim?

Update: Tak neměli volné porty, nicméně dnes jsem zase prubnul zrychlujeme.cz a ejhle, šlo to objednat. Modem by měl dorazit do 10-ti dnů (moc tomu neveřím). Jinak nevíte který je lepší? Comtrend nebo Huawei? Dá se nějak ovlivnit, který modem dostanu? Jediný papírový, který jsem vyčetl, rozdíl je přítomnost USB u Huawei.

Díky.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 23. 6. 2011 20:59

nevíte jak je to s tím, když se nacházím mimo VDSL (daleko od ústředny), tak jestli mám nárok na nějakou slevu?
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 23. 6. 2011 21:03

k4m, mám Huawei a oproti minulému pro ADSL mi tento přijde jako velký pokrok vpřed, viz můj příspěvek na minulé straně. Výběr se ovlivnit nedá.

czatlantis, nárok na slevu má každý, kdo jim to rozumně podá:)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 24. 6. 2011 08:29

Mně taky jeden den řekli, že je na ústředně 30 volných portů a žádný problém a druhý den, že VDSL objednat nejde, že jsou všechny porty obsazené a další budou někdy v srpnu. Buď se tak rychle prodávají nebo v tom mají chaos.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jAY 24. 6. 2011 09:31

Obina79 píše:...Akorát škoda že plná rychlost jde jedině v prohližeči Exploreru...
To znamená, že ti měřáky ukazují plnou rychlost pouze v IE nebo že když v jiných prohlížečích dáš stahovat víc souborů tak ta rychlost není taková jaká je při stejném stahování v IE? Mně třeba FF4 stahuje rychlostí 1,9 - 2,0 MB/s (mám variantu 16/1) takže linku vytíží naplno. Já bych nejdříve zkusil čistou instalaci prohlížeče.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka