nový modem / koupě routeru??

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod armykcz 8. 8. 2011 10:42

Ahoj,
dnes a už definitivně jsem se rozhodl dělat něco se svou domácí sítí...
Mám ISP O2 a od nich nějaký modem Zyxel... jeho kvalita je poněkud nedostatečná a restartování 4x denně pro něj není žádný problém... Modem pěkně topí a výpadky WiFi jsou dost časté, při použití kabelu je vše ok.
Parametry samotného připojení taky nejsou dobré, 60ms ping, 3,5mbs download... nic lepšího se ale v našich končinách opravdu nenabízí...

No a proto zvažuji koupi routeru který by obstaral WiFi a ethernet a modem by se staral o O2 TV (kterou taky používám) nebo koupě nového modemu...

K čemu budu internet používat...
    hraní online her
    občasný download FHD filmů
    surfování
    připojení min. 5 stálých zařízení po WiFi
    jedna PS3 po ethernetu

A cena kterou bych do toho chtěl dát je pod 2000,-
Tak co s tím?
armykcz
Junior

Odeslat příspěvekod rejpal 8. 8. 2011 10:54

Rychlost linky vám sráží O2 TV. Jinak já mezi jinejma používám také router Asus N16. Pravda trochu dražší, ale jinak super zařízení včetně podpory češtiny.

http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN16/

Pěknej den.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 8. 2011 11:12

Jinak co http://www.tplink.com/en/products/detai ... =TL-WR542G

Měl jsem ho připojený k ZYXELU prostě u ZYXELU ta wifi je bídná, měl jsem ho připojen jako AP tj ze zyxelu kabel do lan konektoru a wan nezapojen z důvodu že na zyxelu byly do lan taky připojené PC

Jinak pokud k zyxelu nebudeš připojovat PC pouze IPTV tak můžeš ten router využít jako router a kabel zapojit do wan konektoru a nastavit PPoE na tom routeru a u zyxelu tam nastavíš bridge mod.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armykcz 8. 8. 2011 11:33

Takže modem nechat, vypnout na něm WiFi, připojit k němu IPTV a jeden kabel do routeru, ze kterého budu připojovat ostatní zařízení, že?
Líbí se mi ten ASUS, pokud k němu připojím externí HDD, lze ho využít jako "server"?
armykcz
Junior

Odeslat příspěvekod rejpal 8. 8. 2011 11:44

Ano nechá se k němu pevnej disk připojit. Zkoušel sem to. A flešku taky 16GB. Jak říkám má super rozhraní pro nastavení.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior