O2 a veřejná IP

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 17:32

Dobrý den,
mám tento internet: (Nevím, vím jen, že je 8mb/s) a chtěl jsem se zeptat, zda bych mohl normálně zavolat na o2 a zařídit si veřejnou IP? Platil bych za to něco? A nebo to jde udělat nějak jinak? Děkuji za radu.
Naposledy upravil anonymni dne 8. 11. 2011 17:40, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 11. 2011 17:34

veřejnou IP už máš...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 17:38

No...
Nebo spíše takhle: Nevím teda přesně jaký internet mám, mám ho už celkem dlouho... a veřejnou IP nemám, to vím jistě ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondy.Boom 8. 11. 2011 17:49

Ja bych tez rekl ze mas verejnou IP pokud mas A(V)DSL pripojeni. Nevim jak je to u mobilniho pripojeni. Pokud pouzivas nejaky router s ADSL modemem, tak budes mit verejnou IP adresu na WAN portu toho routeru, a zbytek domaci site ti bezi za NATem.
Ondy.Boom
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 11. 2011 17:50

když nevíš, jakej a od koho máš internet, tak nemá cenu volat do O2...

a O2 ke svým internetovým přípojkám dává jen veřejnou IP...

respektive za celou sedmiletou éru ADSL a VDSL od O2 jsem nezažil, aby byl někdo uvězněnej za NATem...

ale já jsem toho ještě nezažil hodně...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 17:56

Teď jsem se trochu zamotal...

Mám vám ukázat nějaky informace nebo co potřebujete k tomu, abyste mi řekli, jak to teda s mojim netem je?
anonymni

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 11. 2011 18:08

zacneme postupne:
1) napis nam ktera firma ti poskytuje pripojeni
2) napis nam kterou konkretne jejich sluzbu pouzivas (u O2 staci rozlisit "pevna" vs mobilni)
3) napis nam za jakym ucelem to potrebujes vedet (tusim, ze si pletes dva ruzne pojmy) (tady me napadaji v podstate jen dve obvykle moznosti: a) chces tahat data z rs apod. nebo b) chces se pripojovat na nejaky server treba do prace a chce to po tobe spravce aby ti to povolil )
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 18:12

1) o2
2) pevna
3)tvoření herních serverů protože, už mi leze na nervy, že si lidi, kteří se chtějí připojit na můj server musí stahovat hamachi atp...

Teď jsem zkoušel podle toho návodu:
Kód: Vybrat vše
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=924&t=1101525

Kdyz jsem najel na to: ip.iol.cz ukazala se mi moje ip 88.102.246.*** (samozrejme ty hvezdicky jsem schvalne tam dal)
potom jsem pres program ShowIP okopíroval WAN tak adresa byla uplne stejna jako ta, která se ukázala na tom ip.iol.cz
anonymni

Odeslat příspěvekod Xenik 8. 11. 2011 18:16

Zkus třeba začít tím, že vlezeš na http://www.mojeip.cz a napiš nám sem co ti to tam píše.
Pak zkus zjistit ip adresu tvého počítače (mrkni se třeba na googlu jak to zjistíš, v příkazové řádce napiš ipconig). Máš modem s routerem nebo jen krabičku do které jde telefonní kabel a z níž je jen jeden otvor a v něm je kabel který jde do počítače.
Nemáš nějakého Ajťáka ve svém okolí? to by asi bylo nejsnazší se obrátit na něj o pomoc.

-- 8. 11. 2011 18:18 --

Jakou máš modem (značku)? Řekl bych, že akorát musíš nastavit natování pípadně nastavit DMZ na svůj komp (ale to je trošku extrémní řešení).
Xenik
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 18:21

Xenik píše:Zkus třeba začít tím, že vlezeš na http://www.mojeip.cz a napiš nám sem co ti to tam píše.
Pak zkus zjistit ip adresu tvého počítače (mrkni se třeba na googlu jak to zjistíš, v příkazové řádce napiš ipconig). Máš modem s routerem nebo jen krabičku do které jde telefonní kabel a z níž je jen jeden otvor a v něm je kabel který jde do počítače.
Nemáš nějakého Ajťáka ve svém okolí? to by asi bylo nejsnazší se obrátit na něj o pomoc.

-- 8. 11. 2011 18:18 --

Jakou máš modem (značku)? Řekl bych, že akorát musíš nastavit natování pípadně nastavit DMZ na svůj komp (ale to je trošku extrémní řešení).

EchoLife HG520i
Obrázek
anonymni

Odeslat příspěvekod Xenik 8. 11. 2011 18:26

Ok, nejdřív se musíš připojit na modem. Většinou bývá na 10.0.0.138. Do admin rozhraní se připojíš kombinací admin/password pokud sis heslo neměnil. Tam pak v levém menu Basic-Nat-DMZ (a zde zadáš ip svého počítače v lokální síti - zjistíš pomocí ipconfig, nebo proklikáš windowsy). Doporučoval bych spíš virtual server, kde se nastavuje jen port (musíš si zjistit, jaké hra využívá). Poté cokoiv co přjde na tu veřejnou adresu cos psal tak bude "přeposláno" na tvůj počítač.
Snad to pomůže. Good luck. Pokud nastavíš DMZ tak doporučuju projít nastavení firewalu případně po hře to zas vypnout :-)
Xenik
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 11. 2011 18:27

Verejnou IP samozrejme mas, akorat sedis za NATem, ktery mas nakonfigurovany ve svem routeru. Vzhledem k tomu, jak a na co se ptas, pouziti DMZ (z bezpecnostnich duvodu) silne nedoporucuji. Nic ve zlem, jedna se ciste o konstatovani skutecnosti.
Kazdy server by mel mit v dokumentaci popsana cisla portu (pripadne rozsahy), ktere pouziva (a ktere musi byt dostupne zvenci). Ty porty vcetne protokolu (TCP/UDP) najdi, a nastav na routeru jejich forwardovani na tvuj pocitac.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 11. 2011 18:31

Ja jen, tohle je hezke, ale pokud neplatis doplnkovou sluzbu tak mas sice verejnou IP ale ne pevnou. Pri vypadku energie (nedokazu presne rict jestli jen restart modemu nebo vypadek ustredny, diskutovalo se to jinde) ti bude pridelena jina IP - sice verejna, ale vsem budes muset poslat jaka to je. Kdyz jsem byl cca pred 5 lety u O2 tak pevne pridelena IP stala 80,-/1mesic.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 11. 2011 18:33

Xenik: mám tám něco takového- Virtual Circuit PVC0 až PVC7
NAT Status mám Enabled
Number of IPs je single a multiple? Co mám dělat? Normálně kliknout na to DMZ/Virtual Server a nic neměnit?

p0etrik: a jak říká Xenik, mám radši použít ten Virtual Server? Nebo?

karlos00x: mě se nikdy IP nezměnila, je furt stejná.
anonymni

Odeslat příspěvekod Xenik 8. 11. 2011 18:41

Jakou ip má tvůj počítač přidělenou od tvého routeru(modemu). Když zmáčkneš Win + R a tam napíšeš "cmd" a pak do příkazové řádky (kterou to pustí) napiš ipconfig. Tak by tam někde měl být řádek, kde bude IPv4 adress..... 10.0.0.X . To je ip adresa tvého počítače v tvé domácí síti.
Každopádně vlez do Nat - Virtual Server a tam jsou důležité tyto položky:
Start Port Number - End Port Number. To jsou porty, přes které jde komunikace, každá hra využívá nějaké porty. Když dáš do googlu název hry a Port number, tak se dozvíš jaké čísla sem musíš dat.
Local P Adress: Sem dáš to 10.0.0.X, které si zjistil předtím
Start/end Port Number (local) - to samé číslo co výše.

Líp už to popsat nedokážu snad jen řeknu že v záložce DMZ musíš vyplnit ip adresu svého komu v domácí síti tzn taky 10.0.0.X ale jelikož vidím, že tomu příliš nerozumíš, tak bych to nedoporučoval.
Xenik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků