Jaký ADSL Modem ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 22. 12. 2011 13:40

Tak jsem si koupil nový router, ale potřebuju k němu lepší modem, ten co mám teď má porouchaný jeden z portů, důležité však je aby na tom fungovala O2 TV. Máte nějaký osvědčený, ne moc drahý kus ? (PC a wi-fi frčí přes AirPort Extreme) toto potřebuji jen a pouze na O2 a samozřejmě na propojení s routerem... Pokud možno už ne Zyxel. Díky !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 12. 2011 14:53

A proč tam nenecháš ten starý ? Poškozený port nepoužívej, a pokud je to zyxel tak si můžeš nadefinovat který port bude pro IPTV.

A pokud chceš nový tak si pořiď nějaký z nabídky od O2 s VDSL ty umí i ADSL.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 22. 12. 2011 15:08

Nu, ono dochází k rozpadu spojení. Prostě najednou do toho přestane "téct" internet. Buď se musí provést restart anebo se to někdy spustí samo,avšak v poslední době se tak děje často.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 12. 2011 17:49

A nemáš zapnuté logy? Vypnout....modem má málo ram.

Jinak pokud máš router tak si ten modem přepni do režimu bridge a na routeru si nastav PPPoE. Pak vlastně bude pracovat pouze jako modem a pro IPTV.

A pokud máš někoho s páječkou tak ať se mrkne na kondenzátory.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 22. 12. 2011 23:35

Promiň, nejsem IT-sice jsem se dostal do menu modemu a vidím že tam jsou logy ale netuším co s tím...

Příčina nestabilního spojení prý byla na lince, moc vysoká rychlost a velká vzdálenost od ústředny.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 12. 2011 04:16

Co se tyce stability zyxelu, tak me funguje spolehlive a spojeni nepada. Ale taky byla doba, kdy mi padal treba 2x za den. A imho problem byl v jeho prehrivani. Od te doby co jsem ho podlozil a pridal mu asi 5cm vysoke nozicky, aby k nemu mohl vzduch i zespodu, tak je stabilni a spojeni drzi celkem fajn. Sice nekdy to spojeni spadne, ale to je maximalne 1x za mesic, a behem dvou minut se spojeni zase navaze. A vetsinou se toho vypadku ani nevsimnu, protoze to je treba ve 4 hodiny rano. Vim to jen z logu, ze k tomu doslo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod PeTr7650 23. 12. 2011 07:25

ja mam zyxel uz dva roky na pude a pohoda. Tam mu prehrivani nehrozi, teplota jako venku ;-).
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 12. 2011 12:23

Právě když se bude přehřívat tak se budou zahřívat i kondenzátory ve vnitř a můžou odejít....

Zyxely dost hřejí - taky jsem tu jeden měl a semtam vypadl.

Pokud se ti přehřívá zařídit chlazení - klidně rozebrat a vyvrtat chladící otvory (určitě ho už nemáš v záruce) a taky skontrolovat kondenzátory - nesmí být vršky nafouklé - ani trochu.

Taky může být vadný zdroj.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý