Vypadávání Wi-Fi spojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fox-Mulder 7. 2. 2012 19:23

Zdravím všechny,

Mám problém, že poslední dobou mi vypadává Wi-Fi spojení mezi notebookem a AP, projevuje se to nepravidelně, někdy to jde celý den, jindy to padá třeba i několikrát za 15 minut. Vždy se síť odpojí a na NTB (Windows 7) v tray oblasti vedle hodin namísto síly signálu zobrazí takovou tu oranžovou hvězdičku (či jak to mám nazvat), že nejsem připojen k žádné síti. Po krátké době se opět NTB připojí, po nějaké (nepravidelné době) zase odpojí, nebo jde celé hodiny (dny) OK. Od doby když jsem si zakoupil AP (asi 6 týdnů), vše šlo v pořádku, problém se začal projevovat až teď.

NTB se připojuje k AP, které je kabelem připojeno ke switchi a ten je připojen k hlavnímu routeru, který je na okně. Hlavní router přiděluje adresy z DHCP stolnímu PC (připojeno kabelem ke switchi) a ještě zmíněnému NTB. To pro představu jak je to zapojeno.

Nejprve mě napadlo, že by to mohlo být rušením spojení NTB - AP jinou sítí, ale NTB je od AP vzdálen 2,5m, tedy 100% signál (RSSI -34) a na kanále 1 (jde o 2,4 GHz) kde vysílá moje AP nevysílá jiná síť se silným signálem. Pět sítí, které mají dost silný signál (mají RSSI -62, -69, -56, -69, -56), ale vysílají na jiném dostatečně vzdáleném kanálu 6, 13, 7, 9, 12 od mého kanálu 1. Na kanálu 1 vysílají i jiné sítě, ale ty mají velmi slabý signál, takže by mě neměly ohrozit.

Rušením by to tedy snad být nemělo (doufám). Na co bych se ještě měl zaměřit, co zkontrolovat?

Děkuji všem, kteří případně poradí.
Fox-Mulder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 7. 2. 2012 19:50

Ap na pevne ip? Pokud jo nastav na ntb taky wifi pevnou ip a zkus nachvili, pokud to nebude padat tak je to dobre, pokud ro padat bude zkus ping na ap a ping na router na ap to byt muze spojene, ale ap prez switch na rutr muze padat. Tak to pozname.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LeClair 7. 2. 2012 19:53

Hlavně jsi dotaz zadal do fóra i na poradnu :oops:
A tam máš uvedeno: ,kde vysílá moje AP nevysílá jiná síť se silným signálem,,
A co skryté sítě ?
LeClair

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 2. 2012 09:18

Když AP na chvíli odpojíš od elektřiny, projeví se pak problémy hned, nebo až po pár dnech?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haunter 8. 2. 2012 10:11

A ještě jsi nedodal, jestli v okamžiku vypadnutí jde net na PC ;-)
Jinak zkus ten restart, nebo jiný nb, jestli je stejný problém...
Haunter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox-Mulder 8. 2. 2012 18:35

LeClair píše:Hlavně jsi dotaz zadal do fóra i na poradnu :oops:
A tam máš uvedeno: ,kde vysílá moje AP nevysílá jiná síť se silným signálem,,
A co skryté sítě ?


Ano, zadal jsem dotaz i do poradny. Víc hlav, víc ví. ;-)
Sítě jsem detekoval programem Wireless Net View, který zobrazil tuším 3 sítě u kterých nebylo uvedeno SSID, to jsou ty skryté, myslím. Takže i ty jsem tedy viděl.

-- 8. 2. 2012 19:42 --

Mike.M píše:Ap na pevne ip? Pokud jo nastav na ntb taky wifi pevnou ip a zkus nachvili, pokud to nebude padat tak je to dobre, pokud ro padat bude zkus ping na ap a ping na router na ap to byt muze spojene, ale ap prez switch na rutr muze padat. Tak to pozname.


Nastavit pevnou IP na zkoušku mě napadlo, ale raději bych to měl z toho DHCP, nicméně pokud by to bylo řešení problému, nechal bych to pevně. Ten ping zkusím jak píšeš, ale když se to zase spojí, píše to "připojování k (název mé sítě)", z toho jsem usoudil, že ten výpadek bude mezi NTB a AP. Ale přesto tvoji radu vyzkouším.

-- 8. 2. 2012 19:44 --

vladimir píše:Když AP na chvíli odpojíš od elektřiny, projeví se pak problémy hned, nebo až po pár dnech?


Po vypnutí a zapnutí AP do elektřiny se problém projeví znova třeba po několika minutách nebo desítkách minut. Samozřejmě jsem zkoušel i restartovat NTB.

-- 8. 2. 2012 19:46 --

Haunter píše:A ještě jsi nedodal, jestli v okamžiku vypadnutí jde net na PC ;-)
Jinak zkus ten restart, nebo jiný nb, jestli je stejný problém...


Na PC ten net zřejmě jde - osoba sedící v tu dobu u něho si na výpadky nestěžuje. Restart vyzkoušen, bez úspěchu.
Fox-Mulder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haunter 9. 2. 2012 09:56

Tak to bude buď HW chyba vysílače, nebo NB...
Haunter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 2. 2012 10:10

Zkusit treba Tel nebo i jiny NTB jestli vypadne v ten moment jako ten co vypadava. tj mit oba pripojene a zkoumat.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox-Mulder 10. 2. 2012 18:55

Haunter píše:Tak to bude buď HW chyba vysílače, nebo NB...


Doufám, že nemáš pravdu, to bych fakt nechtěl HW závadu :'( Vzpoměl jsem si, že v minulosti, když jsem ještě to AP neměl a připojoval jsem se na AP na domě přes ulici, tak se občas (ne tak často jako u toho mého) objevil stejný problém i u tohoto AP na protějším domě. Tím by se možná mohl vyloučit HW problém na mém AP. Stejný problém u dvou úplně rozdílných AP, to snad ne... Snad na to přijdu a nebude to závada NTB... :-[

-- 10. 2. 2012 20:00 --

Mike.M píše:Zkusit treba Tel nebo i jiny NTB jestli vypadne v ten moment jako ten co vypadava. tj mit oba pripojene a zkoumat.


Jiný NTB nemám a zkoušet to s NTB někoho jiného asi nepůjde, protože nejde předvídat kdy to vypadne a asi nikdo mi svůj NTB na delší dobu nepůjčí, nicméně telefon s Wi-Fi by se jeden našel, tak budu zkoušet.

-- 10. 2. 2012 20:02 --

Zatím všem díky za rady, vážím si vaší pomoci.
Fox-Mulder
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků