wi-fi karta slabý signál = nefungující internet

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HonzaP56 27. 2. 2012 17:45

Zdravím,

Internetu tu mám 25Mbps. Signál od routeru je 8 m daleko..cca přes 2-3 zděné stěny. Na noťasu pod 4 čárky nikdy nejdu a i když podle testu to ukazuje Stabilita: 63.2 % (někdy i 50%),
23ms 30.1ms 66ms , tak připojení je vždy. Chápu, že se snižuje přenosová rychlost, ale čert jí vem.

V téže místnosti desktop:
wifi karta: tp link wn353g (300kč) obvykle 2 čárky a někdy i 3. Málokdy na ní internet běží. A když běží, tak se stránky načítají na dnešní dobu pomalu.

Je mi jasné, že celý problém tkví ve slabém signálu.

Tohle nevyreklamuji, protože s kartou nic v nepořádku není. Zároveň se mi nechce kupovat dražší, protože ani s ní nemám jistotu, že problém odpadne. Díval jsem se, že i u wi-fi karet za 500kč-800 si stěžují na jejich schopnost přijímat signál.

Jak mám na desktopu zvýšit schopnost příjímat signál? Na roter sahat nemůžu. Anténa na wi-fi kartě není odjímatelná a bohužel už se nedohrabu k pájce, abych mohl připájet nějaký drát.

Jediné co mě napadlo, tak rozbít plastový kryt anténky odstranit izolaci drátu, který tam je a na něho (našmodrchat :shock: ) nějaký delší drát, který pohodím podél stěny.

Ale bez toho pájení bych se nedivil, že to bude pěkně nestabilní srkz ten dotyk.

Pokud Vás napadá něco rozumějšího, rád si nechám poradit.
Předem děkuji za Vaše rady.
AMD RYZEN 7 2700X@4Ghz; Noctua NH-D15 SE-300ot, GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING; DDR4: 64GB; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Corsair RMx Series RM1000x; Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod stanoz 27. 2. 2012 18:45

- kúpiť wifi kartu s anténou na kabli
alebo umietsniť PC tak, aby anténa nemala v bezprostrednej blízkosti stenu, resp pevnú prekážku smerom k routeru.

Naozaj uvedená karta TP-LInkTL-WN353G nemá odnímaciu anténu?
stanoz
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 2. 2012 18:58

V tom plastovém krytu není kus drátu, ale anténa vylisovaná z plechu - dvě trubičky s půlkulovým (nebo co je to za tvar) dnem.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod hunter21 27. 2. 2012 19:20

No to by si tomu dal, ak by si to zacal pajkovat.
Ten kus bazmeku, ktoremu hovoris antena, len vyzera, ze by sa tam mohol pichnut akykolvek drat, bohuzial nieje to tak. To, co je vovnutri je nielen presne spocitane na pracovnu frekfenciu, ale este aj zmerane a doladene. Musi to mat presne specificke parametre, inak by si tu kartu velmi lahko spalil. Mozno, ze by ta to prinutilo kupit inu s ktorou by si bol spokojnesi.
Vacsina notebookov ma minimalne dve anteny a tie co sa zdaju byt omnoho lepsie ako PCI karty maju anteny v dvoch polarizacnych rovinach (vodorovne aj zvislo), preto to chodi o hodne lepsie ako PCI karta s jednou antenou strcenou niekde za skrinkou pocitaca, ktora je zvycajne z plechu, co nieje teda bohvieco ak to ma fungovat optimalne.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HonzaP56 27. 2. 2012 20:01

stanoz píše:- kúpiť wifi kartu s anténou na kabli
alebo umietsniť PC tak, aby anténa nemala v bezprostrednej blízkosti stenu, resp pevnú prekážku smerom k routeru.

Naozaj uvedená karta TP-LInkTL-WN353G nemá odnímaciu anténu?

Od routeru k PC to bude přes 2 stěny. (Resp. přes troje dveře eventuelně a ještě za roh.) Tomu se nevyhnu. Notebook s tím problém nemá.
Ta anténa s plastovým krytem lze maximálně leda tak povysadit(5mm), aby jen tak "plandala" dolů. Ale ten "drátek" vysadit nejde.

hunter21 píše:- To, co je vovnutri je nielen presne spocitane na pracovnu frekfenciu, ale este aj zmerane a doladene.

Ne, že by nás to na střední neučili, ale čekal jsem, že když se to pro příjem rádií porušuje, že je to tady totéž. Ale to bude zřejmě tím řádem ve frekvenci.

ok.... Takže jediné řešení je koupit novou wi-fi kartu jak tak vidím. Za kolik si jí mám asi tak koupit, abych se alespoň přiblížil k tomu co zvládá notebook. Resp. doporučíte mi nějakou?

Nerad bych opět vyhodil peníze do vzduchu.
AMD RYZEN 7 2700X@4Ghz; Noctua NH-D15 SE-300ot, GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING; DDR4: 64GB; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Corsair RMx Series RM1000x; Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaP56 1. 3. 2012 20:12

Vidím, že poradit s výběrem modelu mi nechcete. Hádám, že z důvodu triviílnosti dotazu.

Podmínky, které musím dodržet jsou. Pouze PCI nebo USB připojení. (USB nemají pak vyšší latence?)
A měla by zvládat min. 25Mbps ze vzduchu. Ale dvojnásobek by nebyl z zahození. Přeci jen bude na dlouhé roky. (snad)

Tak jsem proklikával od nejnižší ceny z nabídky a 1. kam jsem se dostal, aby splňovala co má byla:
SMC EZ Connect Wireless PCI Adater.

http://www.czc.cz/smc-ez-connect-wirele ... _SMCWPCI_N

Je to první u které si nikdo nestěžoval na nefungující ovladače popř. na schopnost rozpoznání signálu.

Koukám moc si jí nikdo nekupuje. Nechci dělat betatestera. Obzvláště, když ani výrobce neumí mezi tou plejádou svých produktů, tuto mít v seznamu ostatních.

Co si o ní myslíte? Po jaké mám sáhout?
Není tato zbytečně drahá za 800,- a vyhazováním peněz? Já si to myslím. Ale jde mi o to mít tam něco o co se nebudu muset starat a poběží stále a bezproblémů.

A taky by mě zajímalo kde najdu, jestli právě využívám 802.11b popř. g nebo n. Ne, že by mi na tom tak záleželo, ale u těch síťovek pro daná označení píší různé přenosové rychlosti a to i na nevyhovujících 11Mbps.

Tak jako na czc kde nikdy nic nenapsali správně natož obrázky produktů mají obrázek se třemi anténkami a jinkde na webu je jen jedna a ještě malá. No tak to by jeden z toho ....

Co takto vyřešit to levnou wi-fi s odjímatelnou anténou a dokopit pak nějakou anténu? (nesmysl, protože stejně její délka bude malá skrz lazení na oněch 2.4GHz? Jak je teda možné, že mají různé délky antén?)

Předem děkuji za rady.
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 3. 2012 14:51

Vyrobkov oznacenych ako SMC EZ Connet je viac nez si myslis a su roznych druhov. Rovnako je oznacena aj wifi karta ktora pracuje podla specifikacie 802.11b/g, preto ma len jednu antenu. vpodstate ti mozu poslat hocico, pretoze obrazok nemusi zodpovedat skutocnosti, akurat to musi mat popisovane parametre.
Zrejme si este nepochopil, ze u wifi ti nikto nepovie ci to zrovna tebe bude fungovat. Musis kupit otestovat a uvidis ako to pojde. Potom mozes poreferovat. Ovsem tvoj referat nikomu nepomoze, pretoze to bude platit len pre tvoje priestorove podmienky.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HonzaP56 3. 3. 2012 14:23

Ne čekal jsem, že tu alespoň někdo má praktické zkušenosti ( příklad, čísla smyšlená)

Wi-fi kartu, kterou máš má anténu se zikem 2 dB. Pokud s ní máš 2-3 čárečky, a evidentně potřebuješ min. 4 čármy, tak to zhruba odpovídá 8dB zisku, který postrádáš.
Kus si ..... wi-fi kartu s odnímatelnou anténou. Má vše a stojí jen 350,- k ní anténu.... tu a tu za 500,- se ziskem 12dB. (Budeš mít rezervu a cenový rozdíl vůči slabším je minimální) Objednej si to po internetu. Aby jsi to v případě opětovného slabého signálu mohl vrátit, ale nepředpokládám to.

Ale na něco takového jsem byl evidentně příliš naivní.
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 3. 2012 15:44

Bolo by odo mna (nas) velmi neeticke ti doporucit nieco, o com bezpecne viem(e), ze je to zavisle na tom kde sa to bude pouzivat (tvoje obydlie). Bohuzial nikto z nas nema (presne) rovnake obydlie a vybavenie domacnosti ako mas ty, tudiz vysledky akehokolvek wifi budu rozdielne.
Osobne mam najlepsie skusenosti s kartami pouzivajucimi chipset Ralink, ktore funguju uplne vpohode na vzd.20m cez tri steny s dodavanymi antenkami pri rychlosti prenosu 3.5MB/s. Ovsem ovladace som si k tomu napisal sam.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HonzaP56 3. 3. 2012 20:40

Předpokládal jsem, že není potřeba znát jak je "obydlí", které používám nutné znát k tomu, aby dobře fungovala wi-fi karta, když úbytek signálu se bude kompenzovat anténou s vyšším ziskem v dB.

Nebo se snad v tomto mýlím?
Očekával jsem, že to takto kompenzovat lze.

Napsat si sám ovladače k čemukoli je opravdu nad moje síly.
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 3. 3. 2012 21:07

Nejsem si uplne jisty, jestli ti pomuze antena s vetsim ziskem (a tedy i s vetsi smerovosti), kdyz se signal zjevne siri neprimo ruznymi odrazy.
Ja vidim nasledujici moznosti:
1) Zkusit pohybat desktopem v rozmezi par desitek cm. Je mozne, ze je antena zrovna v miste, kde se kvuli interferencim signal vyrusi.
2) Koupit si novou kartu se standardnim antennim konektorem a sroubovaci antenou, par metru kabelu a behat v ramci dosahu kabelu po mistnosti a hledat misto s dobrym signalem.
3) Koupit wifi ap a dat jej nekde na pul cesty v modu WDS - tohle asi nebude nic moc, navic velmi pravdepodobne nastane problem skryteho uzlu.
4) Koupit wifi ap co umi pracovat v rezimu klient, strcit jej nekam do pokoje na misto kde je signal a pocitac pripojit LAN kabelem.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaP56 3. 3. 2012 23:29

Tak teď už tomu teda vůbec nerozumím. Nějak to nedává logiku. V téže místnoti a dokonce i na témže místě notebook nemá nikdy problém a desktop ano. V čem je háček. Myslel jsem si, že v anténě popř. wi-fi kartě.

Píšeš, že zisk antény rozoduje jen o směrovosti antény. Čekal jsem, že je to schopnost rozlišit signál od referenčního. Čím vyšší tím lepší. Ukazuje mi to sílu i kvalitu na 40-50%. Takže teď už nejenže nevím podle čeho vybárat wi-fi kartu až na ty parametry + odjímatelnost antény, ale už ani nevím podle čeho mám vybírat anténu.

K interferencím dochází na 100%. Ale nesmíme zapomenout, že notebook nikdy neměl problém.

Pohybobat jsem s desktopem zkusil a má to vliv, ale nejdál jsem se dostal k 50%. Kde to bylo s neustálým hlášením o chybách při stahování. Takže nepoužitelné. Dokonce jsem zkusil desktom dát do vedlejší místnosti, takže k wi-fi routeru měla už jen dvoje dveře. A ještě to spadlo na 30-40%. Nepochopím.

Jsem na 100% pro 2. krok. Koupit novou wi-fi kartu a anténu na kabelu k tomu a hledat dobrý signál po místnosti s touto kombinací. Ale to bych musel vědět co koupit a Vy mi zase řeknete, že mi poradit nemůžete, protože neznáte moje prostředí. Tomu moc nerozumím. To mají obecně wi-fi příjem takové problémy, že nelze koupit něco odzkoušeného a mít po problémech?

Ale možná, že mi poradíte podle čeho vybírat anténu. Tak podle její délky, když na zisk se mám vykašlat?
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 3. 3. 2012 23:42

řešil jsem tři podobné případy. Shodný byl vždy fakt, že PCI karta do PC byla velmi "hluchá". Konkrétně mně ty moje karty nefungovaly dobře ani s WiFiAP v stejné místnosti, uzavřel jsem to s tím, že se to nějak ruší s PC a zákazníkům jsem dal USB dongl zapíchnutý do usb "stojánku" co byl dodaný k donglu ( byl to myslím nějaký D-link ). Stačilo ho dát půl metru od PC a signál a tempo byly perfektní. Dál jsem to nijak nezkoumal, protože to nebylo efektivní, ale třeba by to pro Vás bylo také řešení.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaP56 4. 3. 2012 02:45

Praktická rada je praktická rada. A tři případy o něčem svědčí.
Hádám, že jste myslel toto.:

NET TP LINK TL-WN722NC Wireless USB adapter+UC100 USB kolébka

Tak jako tak objednáno.
Za tu cenu až mile překvapující.
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 4. 3. 2012 09:21

Na to ako sa bude wifi spravat maju vpliv nasledujuce okolnosti:
1. prekazky
2. blizke predmety (stena, skrinka PC)
3. priestor a predmety v nom
4. typ, konstrukcia a naladenie anten
5. umiestnenie anten
6. pouzitie alebo nepouzitie diverzitneho prijmu
7. citlivost prijimaca
8. vysielaci vykon
9. typ modulacie
10. interferencie (vlastne alebo cudzie)
11. kvalita naprogramovania ovladacov
12. najnovsie aj technologia smerujuca elektronicky zvazok lucov na prijimac

Typ pouziteho chipsetu nieje az tak velmi rohodujuci pokial sa jedna o rovnaku triedu.
hunter21
Pokročilý

Další stránka