Internet trochu jinak

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RÉTAMA 8. 11. 2012 21:27

Dorý den,mám tak trochu podivný dotaz.Jestli jste toto téma už probírali,všem se omlouvám.Ale hledal jsem v různých vláknech a nenašel.Asi se takoým nesmyslem ještě nikdo nezabýval,nebo hledám pod nevhodným názvem.
K věci.
Doma mám optické připojení 100M.Není důležité od koho,ani za kolik(350/měs.) :-)
Jezdím v sezoně od jara do podzimu na víkendy a v létě na dovču, na chalupu,která je v lokalitě,s internetovým pokrytím dvou poskytovatelů.Mobil pouze EDGE.
Nejsem patologicky závislý na připojení,ale občas,třeba když je počasí pod psa bych se připojil.
Kontaktoval jsem oba poskytovatele,ale ani jeden mi nevyšel vstříc požadavku pouze na sezónní smlouvu.Jeden se vlastně ani neobtěžoval odpovědět.
Možná je to fakticky přehnaný požadavek :roll:
Myslel jsem tedy jestli není možné nějak se popřepojovat díky mému poskytovateli až na chalupu?
Přeci jen,v mé nepřítomnosti doma zahálí placených 100M v optice.
Snad to nezní moc naivně,ale opravdu jsem v této oblasti AMATÉR,jak mám i ve jménu! ;-)

Díky.
RÉTAMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 11. 2012 21:30

Nelze.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 11. 2012 21:36

Když si tam nataháš kabely, tak to klidně možné bude. Ale to už tě vyjde levněji si u těch poskytovatelů předplatit služby na pár (tisíc) let dopředu.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RÉTAMA 8. 11. 2012 21:46

vladimir píše:Nelze.



No ták,trochu soucitu :-l
Tak nějak jsem to čekal.Ale stejně díky za navrácení do reality.
RÉTAMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 11. 2012 21:53

Pokud máš pár zbytečných milionů, můžeš si natáhnout optiku až na chalupu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RÉTAMA 9. 11. 2012 19:44

Stejně si myslím,že to nějak jde.Jen to tady nechcete profláknout!Co?
Řešení je vždy.Asi písnu McGyvverovi 8-)
RÉTAMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 9. 11. 2012 20:52

Vsetko ide, len treba chciet. Napriklad pomocou wifi. Signal si sam dopravis tam kam potrebujes. Je to lacnejsie ako vykopove prace na zakopanie optiky, ovsem ako amater budes mat celkom dost problem.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 9. 11. 2012 21:01

RÉTAMA píše:Stejně si myslím,že to nějak jde.Jen to tady nechcete profláknout!Co?
Řešení je vždy.Asi písnu McGyvverovi 8-)
Ale jasne, mozne je skutecne vsechno. Nanestesti to narazi na, v dnesni dobe az prilis popularni tema: penize. Predpokladam, ze vzdalenost na chatu je minimalne 20-30km - 1m zakopaneho kabelu do zeme muze stat klidne 100.000,- Kc - tak si to spocitej.

Takze, budto s nekym lokalnim nebo pres EDGE.

PS: McGyver je cool kluk, ale tohle, cece, nevim nevim ;-)
SpaceExplo
Junior



Odeslat příspěvekod RÉTAMA 10. 11. 2012 17:00

No,tak ať tu nejsem za úplného dementa,myšlenkou "natáhnout optiku z domu na chalupu",jak se tady někteří mylně domnívají,jsem se ani na okamžik nezabýval! :pozor
Když jsem byl na vojně,dokázali nám spojaři zprostředkovat hovor třeba z Košic,do Aše.
Měl jsem na mysli podobný spůsob.Někde jsem totiž četl o možnosti využití Veřejných sítí právě k takovým účelům. :hm
RÉTAMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 11. 2012 17:41

Jenže srovnávat vojenské telefonní spojení s domácím internet na chalupě je, ehm, trošku mimo. Dnes si dokonce z Košic do Aše můžeš zavolat i bez toho, aby ti spojaři zprostředkovali hovor! Jak nádherné.

Jakých veřejných sítích bys chtěl využít?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2012 19:12

Ano můžeš si pronajat dráty - ale zase za peníze, vše je za peníze a ve výsledku je levnější si pořídit druhé připojení :-)

Pokud na sebe ty baráky vidí můžeš si pořídit wifi spoj.

Pak už existuje fakt pouze nejdražší varianta zakopat vlastní kabel, ale než vyřídíš povolení všech vlastníků přes které půjdeš už to potřebovat nebudeš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RÉTAMA 10. 11. 2012 20:19

NEMÁM VÁS VŮBEC RÁD!!! :grr:


.........OK.Tak jste mně fakt dostali.
Chápu,že kdyby to bylo tak jednoduché,nejspíš by v tom už jela celá republika. :shock:
Jen k té vojně.Bylo to před téměř 30ti lety a spojení vysílačkama typu RDS.Žádný telefon.
Řekl bych,že už to můžeme zamknout.Že? ;-)
RÉTAMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2012 21:59

Já nevím co si představuješ - jak by to šlo udělat.

Buď si musíš natáhnout vlastní spoj, kabel, wifi, nebo vysílačkama.

A nebo si to musíš od nějaké firmy pronajmout spojovou trasu.

Nic jiného neexistuje.

A pokud si budeš pronajímat linku tak už je jednoduší si to objednat i s internetem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků