Opravit wifi v notebooku?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomK83 31. 1. 2013 18:49

Ahoj, mám problém s wifi v notebooku. Z ničeho nic přestala jít. Kontrolka nebliká, v systému nejde s bezdrátovou sítí nic řešit (vůbec v ovládacích panelech nebo síťovém centru není). Mám starší Acer Aspire (cca 4 roky), Windows 7 Home Premium. Můžu s tím sám něco dělat, nebo se mám obrátit na servis? Vyplatí se to? Díky
TomK83
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 31. 1. 2013 20:21

Jsou ve správci zařízení nějaké otazníky/vykřičníky? Je ve správci zařízení karta vidět?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TomK83 31. 1. 2013 21:53

Ve správci zařízení je jeden otazník (Další zařízení), ale ten tam byl tuším vždycky od přechodu na Windows 7... Síťové adaptéry otazníky ani vykřičníky nehlásí.
TomK83
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekP 31. 1. 2013 22:10

Taky mi to kdysi na Acer Aspire (8930G) dělávalo, ješte tehdy na Windows Vista. Vždycky jsem dal Opravit připojení a pak restartoval počítač (nebo obráceně, už nevím).
Opravit připojení je tuším někde po kliknutí pravým na ikonku monitorů u hodin. Když na kliknutí nebude počítač reagovat, nejdřív restartuj a pak opravuj.
Čím to je se mi nikdy nepodařilo zjistit, jednou mi dokonce v záruce měnili wifi board, ale bez nějakého výsledku. Pak jsem přišel na popsaný postup a pak ... upgradoval na W7 a dnes je klid.
ZdenekP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 1. 2. 2013 01:48

Mě se párkrát stalo že to wifi vůbec nedetekovalo (BIOS).

Většinou stačilo dát bios default, ovšem jednou ne došlo to tak daleko že jsem kartu musel vytáhnout z konektoru zapnout, vypnout a zase vrátit.

Později se přišlo že za to mohla potvora obyčejná síťovka byl v ní špatný FW a jak bios detekoval HW tak na sítových zařízeních zkolaboval, vyřešeno novým FW pro síťovku.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 2. 2013 08:06

No a je v těch síťových zařízeních ta WiFi karta?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TomK83 1. 2. 2013 22:58

Nakonec se to nějak samo rozchodilo... Prostě při jednom startu se wifi sama od sebe zase nahodila... Před tím se v těch síťových adaptérech ale wireless nezobrazoval! Tak nevím, co to bylo, protože jsem ani nijak nezasahoval do ovladačů...
TomK83
Junior