Mobilní připojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 14. 4. 2013 15:32

Zdravím,

chci se zeptat jaké máte zkušenosti s mobilním připojením. Můj zaměstnavatel mi totiž obstaral ubytování na následující 3 měsíce v Praze na hotelu, kde není možné internetové připojení. (ano, taková místa ještě existují >:-( ) Já ale internet potřebuji, musím po večerech dopsat diplomovou práci. Našel jsem připojení bez smlouvy pouze u O2 - formou předplacené karty, ale denní limit FUP je 100mb, což mi vážně nepostačuje. V místě není dostupná ani wifi, prostě nic...

Můžete mi prosím poradit, jestli existuje nějaké vhodné a ne moc drahé řešení?

Děkuji moc!
uzi.vatel
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod uzi.vatel 14. 4. 2013 15:42

Velikostí FUP odpovídá pouze nejvyšší od T-Mobile a tam bych musel uzavřít minimálně dvouletou smlouvu...
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2013 15:55

Mobilni internety nejsou na stahovani filmu. Na bezne vyuziti je 100MB denne opravdu na hrane, to uznavam. Ale od nejakych 200MB na den se zit da. Samozrejme to vylucuje 5h v kuse na tytrubce, vylucuje to 24/7 internetove radio, vylucuje to torrent, vylucuje to ulozto.

A ani pracovat bych na 3G dlouhodobe asi nechtel, uznavam. Ovsem co si zajistit wifi od nejakeho mistniho providera? Zkusit hodit za okno malou prutovku (8dB prodava TPlink i s kablikem a stojankem) s tim, ze co chytnes, tak toho providera oslovis a na ty tri mesice se s nim domluvis?

Vim, je to takove leva ruka za prave ucho, ale imo lepsi, nez 3G, ktere je na nekterych mistech Prahy opravdu krute pomale.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 14. 4. 2013 16:00

Ta wifi asi bude jedine reseni.

Nepotrebuju ani stahovat filmy, ani koukat na youtube, ani radio....
Jen pracuju s on-line technickou dokumentaci, tech. podkladama a vykresama, kde prumerna velikost jednoho souboru je cca. 5-6 Mb. Tech souboru mam otevrenych nekolik najednou a nemuzu si je stahnout na disk - pristup k nim
mam pouze pod uzivatelskym uctem...

Denne se pohybuju jen diky tomu okolo 600 Mb...

Zkusime wifi a snad se najde rozumne reseni...
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2013 16:06

Zkus k notebooku toto:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9Y010RLV01

V podobnych situacich vyzkousena alternativa.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 4. 2013 16:18

Pro vyuziani mobilniho internetu od o2 nebo tm neni potreba uzavirat smlouvu na dobu urcitou. Klidne si muzete poridit tech 30 GB od TM za 849 Kc.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 14. 4. 2013 16:36

ani u t-mobile? tak to jsem nevěděl, když jsem to chtěl využít naposledy - necelý rok dozadu, tak chtěli smlouvu na 24 měsíců...
uzi.vatel
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků