Wifi výpadky

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 15. 5. 2013 20:41

AHOJ, MÁME WIFI, antenu 5Ghz, switch a rozvedení kabelem do 3 PC. Většinou přes den máme krátkodobé výpadky méně než minutu, ale vícekrát denně. Už jsme i volali poskytovateli, ten nám s tím vždy něco udělal a chvíli to bylo dobré. Jeho vysvětlení výpadků bylo vždy , že byly nějak laicky řečeno ucpané radiové kanály.A to jsme celkem blízko jejich uzlového bodu /nebo jak se tomu říká/ uvažujeme o změně poskytovatele, já si ake říkám, jestli tyto potíže nejsou vadou wifi, která by byla potlačena jen tím, že by byla přímá viditelnost antén,tudíž přestup k jinému poskytovateli wifi to nevyřeší a jiný typ připojení zase nenabízí 10240 / 2048 kbps za 400 měsíčně. Jsou ty výpadky skutečně vadou wifi ? Nebo dokáže definovat druh závady? Předem děkuji za rady.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 5. 2013 07:09

Co to je "anténa 5GHz a switch"? Buď je to klientské zařízení integrované v anténě napájené přes PoE a switch, nebo anténa s koaxiálním svodem a nějaký wisp.

Je ta vaše anténa směrová? To potlačuje rušení.

Co takhle restart přijímacího zařízení (odpojení od elektřiny), na jak dlouho to pomůže?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 5. 2013 08:03

Pokud je to problém u poskytovatele internetu, tak s tím nic neuděláš. Můžeš jedině urgovat nápravu nebo vypovědět smlouvu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 16. 5. 2013 11:56

Jinak na dálkových spojích se používá směrová anténa a musí být přímá viditelnost, prostě překážky zhoršují kvalitu a sílu signálu a kde je nekvalitní signál tak nemůže být kvalitní spojení.

Pokud chceš konkrétní trochu smysl plnou odpověď je vhodné uvést typ zařízení co máš, vzdálenost od zařízení ISP, popis kde je to umístěno, zda je nějaká překážka po cestě atd...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n.martina 22. 5. 2013 11:49

Přímou viditelnost na ISP zřejmě nemám.Nevím jak se to dá zjistit, vylézt na střechu? Anténa je takový prut s krabičkou ve které je zřejmě radio. Asi to bude směrová. Switch, ten je dole pod stolem,do něj vede kabel od antény a kabelové přípojky na zbylé 2 PC. Tip nevím. Ale podívám se, jestli to tam je uvedeno. Zjistila jsem, že na panelu nástrojů ve WIN 7 když kliknu na ukazatel připojení k internetu objeví se mi název sítě a také kvalita signálu. Neustále to ukazuje, že signál je špatný. Lze tento ukazatel brát jako pravdivý? Na Win XP bylo uvedeno jen jestli je PC připojeno k síti nebo ne.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 5. 2013 12:19

Přímá viditelnost: ano, nejlépe vylézt na střechu a podívat se

Prut: pro dálkový příjem naprosto nevhodná všesměrová anténa náchylná k rušení. Kdo vám takový nesmysl doporučil? Prut se používá nanejvýš tak na šíření wifi (providerova hlavní abténa, která musí být všesměrová), ne na příjem. A i na šíření se častěji používají segmentové (směrové) antény.

Ukazatel ve Windows: vzhledem k tomu, že přijímací zařízení je na střeše a je to samostatná krabička, nevím, co ti Windows ukazuje. Nemáš tam ještě přímo v počítači wifi-kartu ? Bylo by totiž možné, že omylem bereš internet ne z antény na střeše, ale z wifi přímo v počítači a pak by ty výpadky byly vysvětleny slabým signálem v místnosti.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod n.martina 22. 5. 2013 12:47

Já ještě radši na tu anténu mrknu, abych jim třeba nekřivdila. Na PC wifi mám, myslím, že se jmenuje nějak Atheros, ale radši to ještě doma omrknu. Netušila jsem, že když nemám router nebo modem tak se to může připojit k wifi, když není veřejná. Ukazuje to název sítě dentdom. Znamená to něco? Instalovala jsem si prográmek Xirrus Wi-Fi Inspector 1.2.1.4
na měření síly signálu a vyhledávání jiných wifi sítí, ten mi taky ukazuje, že je slabý signál a vyhledá vždy tu jedinou síť dentdom. Ukazuje sílu nějakých 25%. ,že tam je nějakých 11 kanálů. Nevím, co ty údaje přesně znamenají a jestli jsou přesné.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 5. 2013 13:10

Tedy se ty informace vztahují k interní wifi kartě a síle signálu v místnosti - neříkají nic o poměrech na střeše.

Ještě prověř, jestli ta lokální karta náhodou není k té wifi-síti dentdom připojena.
Pokud kartu nepoužíváš, tak bych ji deaktivoval (pokud je to laptop, je na to obvykle nějaká kombinace kláves, u desktopu kliknout pravou myší na připojení a zvolit Deaktivovat.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 5. 2013 14:14

Kratkodobe vypadky na wifi su beznou zalezitostou jak pre domace wifi AP/Routre tak aj pre vonkajsie pripojenie. Jednoducho wifi je ta najhorsia mozna technologia pre sirenie internetu. Wifi totiz nebolo nikdy konstrukcne navrhovane pre pripojenie "poslednej mile", ako sa hovori tej linke od ISP k uzivatelovi. To, ze sa to pouziva je len dosledok toho, ze je to lacne. Norlmalne sa na to pouziva uplne iny hadrware na specialne vyhradenych pasmach. Take pripojenie je samozrejme podstatne drahsie.
Takmer nikto ho neponuka, pretoze nieje ochota zo strany zakaznikov si prenajat spolahlivu bezdratovu linku za vyssiu sumu.
Problem s wifi zariadeniami je vzdy ak sa pouzivaju smerove anteny, co je takmer vzdy. Wifi je totiz navrhnute tak, ze vsetci ucastnici siete sa musia navzajom radiovo pocut, co sa pouzitim smerovych anten vyrazne obmedzi. Ak sa nepocuju, nastavaju zvlastne javy, ktore mozu sposobovat vypadky, pricom vypadok nemusi byt definovany ako zhodenie a znovanahodenie bezdratovej linky. Moze to sposobovat tak velku chybovost, ze sa na nejaku kratku chvilu zastavi kompletna komunikacia.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n.martina 22. 5. 2013 14:40

Takže to chce změnit způsob příjimání internetu?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 5. 2013 14:55

Ak chces odstranit vypadky tak wifi by som nepouzil.
Ovsem xDSL technologie niesu na tom o moc lepsie, zvlast ak draty obhospodaruje ina firma, ako ta, ktora ponuka pripojenie. Zavisi na mnoha faktoroch, ale da sa povedat, ze xDSL je o triedu lepsia ako wifi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n.martina 22. 5. 2013 22:17

vladimir píše:Tedy se ty informace vztahují k interní wifi kartě a síle signálu v místnosti - neříkají nic o poměrech na střeše.

Ještě prověř, jestli ta lokální karta náhodou není k té wifi-síti dentdom připojena.
Pokud kartu nepoužíváš, tak bych ji deaktivoval (pokud je to laptop, je na to obvykle nějaká kombinace kláves, u desktopu kliknout pravou myší na připojení a zvolit Deaktivovat.)
00

Našla jsem ve skupině síťové adaptéry toto Atheros AR5B125 Wireless Network Adapter,Adaptér miniportu Microsoft Virtual WiFi,Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet,když si najdu připojení k místní síti, tak je tam uvedeno právě Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet. Tak nevím, jestli ten Atheros má být ta wifi karta? Mám Packard Bell Easynote TE11HC
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod mara666 22. 5. 2013 22:54

Použijte příkazy traceroute a ping, ty vám napoví kde je chyba.

Jinak WiFi bych neodsuzoval - je to jako všude. Záleží na použitém hw a to jak vašeho, tak providera.
mara666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n.martina 23. 5. 2013 12:49

Mohu ty příkazy zadat z jakéhokoliv počítače, který je připojen k síti nebo se vysledky pak objeví jen u toho, který ja jakoby hlavní? Mam na mysli ten, ke kterému je připojen switch?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 5. 2013 15:23

n.martina píše:Našla jsem ve skupině síťové adaptéry toto Atheros AR5B125 Wireless Network Adapter,Adaptér miniportu Microsoft Virtual WiFi,Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet,

To nejsi v síťových připojeních, ale ve správci zařízení. Ano, i tam se dá připadně wifi-karta zakázat, Atheros AR5B125 je wifi-karta.

Já jsem měl na myslí Start/ovládací panely / síťová připojení (nebo jak se to v českých windows 7 jmenuje)
vladimir
Expert

Další stránka