ztracené heslo k wi-fi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loobick 22. 6. 2013 02:40

Proto taky hned v počátku proběhla rada, abyste si sehnal někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí. Za 2 dny je jediná jistá věc akorát to, jaký typ to zařízení je. Ale prakticky jste nedodal žádnou jinou informaci. Stejně tak se domnívám, že ačkoliv se dá poradit leccos, tak se všichni zde shodneme, že nelze učit nastavovat wifi někoho, kdo o celé věci ví asi pouze to, jak ta krabička zvenku vypadá. To pak nelze než odkázat na manuál, tam se to dá naučit jednodušeji. A až budete mít odzkoušené, jak to nastavit, tak potom se klidně zeptejte na konkrétní věci typu jaké použít šifrování.

Původní dotaz zněl jak získat zapomenuté heslo k wifi. A odpověď na původní dotaz je, že pokud jej nemáte uložené v počítači, tak jej nezískáte a jediná možnost je celé zařízení obnovit do továrního nastavení. Což s sebou nese značné riziko, že tam je nějaké extra nastavení, které ve výsledku nebude možné obnovit bez toho, aby tam někdo od poskytovatele připojení přijel.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 6. 2013 12:17

loobick píše:Právě proto varuji před radami, aby bezmyšlenkovitě provedl factory reset.

Celou dobu jsem pravě se snažil mu najit způsob jak na to bez factory resetu.Za jisteho předpokladu měla solidni šanci na uspěch utilita od nirsoft - otevře se admin rozhrani rozhrani v němž truni vytukane heslo do admin rozhrani,bere si to automaticky pokud v minulosti bylo heslo uloženo.Tim jsem chtěl obejit vysvětlovaní jak zjistit jestli bylo...
Jenže potom je potřeba umět aspon uplnej prazaklad - nastaveni wifi security.Pokud by z podivneho duvodu člověk potřeboval původni misto prosteho přenastaveni a tam heslo neviděl ve formatu čitelnem pro něj tak musi stejně vědět jak uložit dat - pak vědět že musi dat volbu hex a pak vědět kde se v nasledně ukazuje.Ono stejně by stačilo kdyby heslo tam trčelo s volbou přepni a uvidiš pismenka čislice - nevěřim že v ty chvili by dotyčny tušil v admin rozhrani že je klik od zobrazeni pro něj pochopitelnem.Sci-fi pro kolegu.Moje zkušenost - pokud nebydli na vesnici nebo samotě domnivam se že jde někoho za cca 200 korun sehnat kdo se na to mrkne,nebo ja nevím zeptat se v hospodě a za par piv - platba až po ůspěchu :-) zverbovat.Čas ma svoji hodnotu a nevim proč by člověk kterej třeba exceluje v jiny oblasti ho měl takto strašně neproduktivně promrhavat snahou řešitněco co pro laika neni rozhodně trivialita.To že je to zaklad neznamena že laik to musi umět,je to zaklad pro kohokoliv kdo s tim přichazi do styku a to je setsakra rozdíl.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 15. 4. 2014 09:03

obnovuji téma, stále aktuální

najdu někoho ze Zlínska, kdo mi to wi-fi zprovozní? :)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 4. 2014 10:04

Pokud nechceš zasahovat do nastavení routeru, pořiď si AP. Výkon stávající Wi-Fi (kvůli rušení) omezíš odšroubováním antény z routeru.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 15. 4. 2014 10:07

já se jen potřebuji připojit na mé wi-fi :))
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 4. 2014 10:16

Já ti napsat řešení, při kterém nemusíš zasahovat do stávající konfigurace routeru. Ostatní možnosti už tu zazněly.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 15. 4. 2014 10:35

OK a co znamená pořídit s AP? Jsem laik, to by mi pomohlo když neznám heslo ani k nastavení routeru, ani k bezdrátové síti?
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 15. 4. 2014 10:45

oooooooooo píše:můj osobni tip je že si to jde přeložit na neplatim,nevi o tom a jedu defakto na černo tak moc nechci dělat vlny.Běžna věc u malinkejch chaos poskytovatelů.Zdravím.
Nelitoval jsem času a přečetl celé vlákno. Koukám, že se bude opět krmit. Co na to říci - DFTT.
Přeci jen si neodpustím radu. Obrať se na poskytovatele. Velmi pravděpodobně však bude chtít zaplatit :oboze .
Jinak sis je tady pěkně povodil.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod peterson864 15. 4. 2014 11:00

Jedna rozumná rada tady už zazněla. Odpoj přívod od antény do routeru a zapoj ho přímo do počítače. Pokud ti pojede internet, tak můžeš resetovat router do továrního nastavení a pak se dostaneš do webového rozhraní router přes defaulní heslo a nastavíš si tam svoje heslo na wifi. Pokud internet nepojede, tak máš smůlu a musíš se obrátit na toho kdo ti router nastavoval. To AP je úplně stejná věc, pokud ti pojede na počítači internet, tak tam můžeš do routeru připojit AP aniž bys něco resetoval.
peterson864
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomadm 15. 4. 2014 11:13

peterson864: dík za pochopitelnou radu, zkusím doma

když nepůjde, není tu někdo ze zlínska, kdo by to za nějaké to pifko vyřešil? :)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod A310 15. 4. 2014 11:55

Ano, je. Poskytovatel ke kterému se chceš nabourat. Za pifko ti to však neudělá.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod nomadm 15. 4. 2014 12:03

špatně pochopeno, já se k nikomu nechci nabourat, já mám od poskytovatele připojeno stolní pc "napevno" káblem z routeru, takže jsem dosud nepotřeboval heslo k připojení na "moji" bezdrátovou síť, protože jsem doposud neměl potřebu vlastnit přístroj, který se připojuje pomocí wi-fi připojení. Nyní 1 takový přístroj budu doma užívat, tak bych se rád na tu moji wi-fi připojil, ale zapomněl jsem heslo (jak k síti, tak k nastavení routeru), protože jsem ho doposud (cca 3 - 4 roky, co mám toto připojení) nepoužíval...Tož tak...
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod A310 15. 4. 2014 12:11

No a kde je problém? Obrať se na poskytovatele!
Jinak DFTT.

KONČÍM a doufám, že se ostatní nechytí.... Tož tak....
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 4. 2014 12:50

Nejlepší je restart. Routeru do tovarniho a vše nastavit znova. Heslo si napiš na spodek routeru fixkou.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikimik49 15. 4. 2014 15:58

kup si ještě jeden router "dodám" (neboli AP - jako acesspoint ) ten připoj místo svého PC z něj kablíkem připoj PC a pak v něm vytvoř novou wifi s novým názvem a heslem. Tím pádem žádné hesla do stávajícího routeru nemusíš zjišťovat až do okamžiku kdy se ti tento stávající router pokazí :-) .
Routery by neměly mít stejnou IP bránu takže jestli ten Linksys má třeba 192.168.1.1 tak si nový nastav na 192.168.2.1 třeba.Pokud to nezvládneš tak...
Jsem ze Zlínska tak jestli chceš tak ti to mohu spáchat ale za pivko to rozhodně nebude. 400 na hodinu by to mohlo řešit pokud to není moc daleko od Zlína.Od chvíle kdy byly vynalezeny peníze netřeba děkovat.
mikimik49
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků