Mikrotik místo vDSL modemu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod N!nja 31. 7. 2013 16:22

Dobrý den,

prosím o radu někoho zkušenějšího, zda lze zapojit Mikrotik router napřímo na vDSL linku, tedy bez použití vDSL modemu.
Nyní to mám tak, že modem je v bridge modu, ale stále to jede přes něj z Mikrotiku. Rád bych, kdyby šel modem plně vyhodit a MK by si vše vytáčel sám. Technik od o2 mi dnes řekl, že to možné je, je se musí nastavit správné parametry, které mi poslal mailem. Bohužel tyto parametry LLC SNAP apod. jsem v MK nikde v PPPoE nenašel. Vím, že vDSL modemy a ADSL modemy tyto parametry mají, ale MK ne.
Předpokládám tedy, že technik od o2 ví prd, co je MK a jen mi odsouhlasil nesmysl, aby ode mě měl pokoj, je to tak? Nebo nějak ten jejich modem přeskočit lze?
Díky předem.
I´ll be back !!!
N!nja
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 31. 7. 2013 16:41

A ten RJ11 z telefonní linky bys jako zacvaknul do volnýho RJ45 a doufal že to pojede? To je samozřejmě blbost, ten modem tam být musí, minimálně v tom bridge módu.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 7. 2013 17:07

Možná nějaký modul do minipci by moh existovat. Bez toho to nejde.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 7. 2013 17:27

N!nja píše:MK by si vše vytáčel sám. Technik od o2 mi dnes řekl, že to možné je, je se musí nastavit správné parametry, které mi poslal mailem.
Pokud je modem OPRAVDU v bridge módu, už teď si všechno "vytáčí" Mikrotik (máš v něm nastavené PPPoE) a ty parametry, co ti technik poslal, jsou už v tom Mikrotiku nastaveny.

Modem jakožto převodník mezi ADSL a ethernetem tam zůstat musí.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 31. 7. 2013 17:48

Přesně prostě nějakej převodník na telefoní linku potřebuješ, a pokud chceš vyhodit externí modem tak musíš mikrotíkovy pořídit interní modem, ovšem pochybuji že bude existovat ty doby už dávno minuly kdy se dávaly modemy do PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý