Jak nastavit Killer E2200

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bespi_ 6. 12. 2013 10:32

Pokud by mel jen swich tak uvidi PC vsech uzivatelu a nejen svoje. I z pohledu bezpecnosti pekna dira. Nerikam ze to nastaveni nemuze fungovat, ale ze je divne a za tim si stojim.

PS: Jak nastaveni DNS tak brany pokud je spatne zpusobuje nefunkcni internet pri fungujicim intranetu.

Kazdopadne urcite plati:
soban píše:Takže třeba zjistit jaké nastavení má od ISP a zda kontroluje MAC kolik může připojit PC bez routeru (natu) a pod.....


remet píše:Usetri to tak 2kB za den, takze je to v praxi uplne jedno. Kazdopadne to nemusi znamena ani chybu ani podivnost.

Ze to usetri datovy prenos to jsem opravdu neresil :D . A ne neni to jedno. Melo tam byt HDCP a byl by klid ... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod remet 6. 12. 2013 11:13

soban: Ale switch. Neberes v potaz lidsky faktor... Je to krabicka s dratkama, tak to bude asi switch :-) Radio tam taky nemysli krystalku :-)

Proste tak bude mit jednu nebo dve krabicky a nekde v tom bude nejaky routrik s tou IP. Ta prasarna s hlidanim MAC adres by to byt mohla. Napriklad UPC na tomhle take sveho casu ujizdeli a mozna to tak maji i dneska.

Bespi_: Je to tak - bez GW i DNS lokalni sit bezi, ale kdyz mu to sdelil ISP, tak to asi bude tedy spravne. Treba ma ten ISP jeden centralni DNS pro vsechny klienty, misto DNS v routerovych krabickach.
Dalsi rozebirani lokalniho/venkovniho DNS by bylo dost na dlouho a OT, takze to nechame byt. Jinak hezky preklep... chvilku mi trvalo nez mi doslo, ze nejde o HDCP anzto je to existujici zkratka. Kazdopadne DHCP by pridelilo totez a nic by se nezmenilo a nebo pokud by hlidalo MAC adresy, tak by nepridelilo treba nic...

Jeste taky muze byt rozbita ta sitovka a nebo Windows :-)
Naposledy upravil remet dne 6. 12. 2013 11:23, celkově upraveno 3
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o 6. 12. 2013 11:17

Jak se odpoledne dostanu domů tak zkusím změnit tu MAC adresu snad to pomůže.
Ta síť byla vytvořena provozovatelem internetu (já jsem to nijak neřešil protože ani nevím jak).
Nyní se jenom snažím vyčerpat moje možností než si zavolám někoho kdo tomu opravdu rozumí. Dříve jsem jenom vypsal těch pár adres a vše fungovalo
martin_o
Junior

Odeslat příspěvekod remet 6. 12. 2013 11:26

Jinak hlidani MAC adres je mozne jenom v lokalni siti (MAC se nedostane ven), takze to by pak zavanelo opravdu tim, ze jeho ISP je takova jedna velka "LAN", ale to je takova lowcostova prasarna (byt to beznym lidem asi staci).
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 12. 2013 11:37

Kdyby nám zde vypsal co je na jakých krabičkách napsáno mohlo by se nám hádat hned lépe protože by jsme si mohly zjistit zda je tam router - nebo switch co to vše umí atd....

Já si myslím že se MAC bude hlídat protože když přepsal všechno nastavení ze starého PC do nového tak by to mělo fungovat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o 6. 12. 2013 16:19

Tak můj problém je vyřešen (změna MAC). Díky všem za rady a snahu.
MSI B85-G43 Gaming, i5 4570, A-data 2x4GB DDR3,MSI R9 280 Gaming, SSD CRUCIAL m4 128GB, S12II-520 - 520W
martin_o
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 12. 2013 18:06

Tak je to jasné ISP má svázané IP s MAC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remet 6. 12. 2013 23:08

Bingo. Smrt takovym ISP.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků