Delená rýchlosť internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tibi701 9. 3. 2014 17:34

Dobrý deň.
Mám taký problém s rýchlosťou internetu. Využívam 5Mbit od Orangeu DSL zapojený v routeri TP Link TD-W8961NB. V tomto routeri mám zapojený PC cez kábel a multimediálne centrum Egreat, takisto cez kábel. Keď sú obe zariadenia zapnuté, tak sa rýchlosť rozdelí. Problém je, keď však Egreat vypnem, rýchlosť v PC zostáva nezmenená, polovičná, často klesne aj pod 2Mbit. Plná rýchlosť nabehne až keď TP Link resetnem do továrenských nastavení. Mohli by ste mi poradiť, prečo to tak funguje? Ide o nejakú kolíziu IP adries?
Ďakujem za odpoveď.
tibi701
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 3. 2014 18:12

Ten TP Link sis koupil sám nebo je to zařízení od poskytovatele internetu? Máš přístup do jeho administrace?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tibi701 9. 3. 2014 19:43

kúpil som si ho sám a mám prístup
tibi701
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 3. 2014 08:25

Zkontroluj podle webu TP Link, jestli máš aktuální firmware.

Nepomůžeš místo resetu do továrních nastavení jen restart (odpojení od elektřiny na pár minut)?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 3. 2014 11:35

Zajímavé chování - dělal jsi v tom modemu nějaké QoS / Bandwidth controll nastavení?

A nepomůže jenom vytažení LAN kabelu od toho Mediacentra?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod tibi701 10. 3. 2014 11:51

firmware je aktualny,obycajny restart nepomaha,ani odpojenie od elektriky,v routry som sa nesparal takze uz neviem co s tym.Skusal som uz aj 2PC,jeden Notebook,Multimedialne centrum, ano rychlost sa o cosi znizila 3,90Mbps ale ked som to vsetko povypinal vratila sa rychlost na povodnych 4,80Mbps ale ked toto vsetko zopakujem vo vecernych hodinach uz sa mi ta rychlost nechce vratit na tych 4,80Mbps zostane hlboko na cca 2,20-2,60Mbps a zas rano je vsetko v poriadku neviem co s tym.Myslel som si ze to multimedialne centrum si vela taha,ale mam ho teraz zapnute rychlost sa sice znizila o cosi,ale ked ho vypnem na pc sa mi rychlost o cosi zvysi.Toto vecer ked spravim uz sa rychlost nevrati zostane ako som pisal hlboko dole..
tibi701
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 3. 2014 12:01

Pokud je nízká rychlost jen večer, pak není problém u tebe, ale u poskytovatele internetu. Prostě má přetíženou síť.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 3. 2014 13:07

A to jenom to multimediální centrum zapneš a už se večer sníží rychlost?

Nebo až spustíš film / několik filmů? Ono jak jednou spustíš film z internetu, tak vypnutí toho centra neznamená nutně okamžité ukončení streamování filmu pro tvou IP-adresu, tedy data mohou běžet dále (udp stream, TCP by se měl přerušit).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod tibi701 10. 3. 2014 13:30

nie je to len pri multimedialnom centre,je to i pri notebooku,rychlost ostane znizena aj 4-5hod
tibi701
Junior