Statická IP adresa

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aloisicek 17. 5. 2014 22:41

Zdravím,

byl mi zablokování přístup na Twitch.tv. Mám připojení od O2 - Optimal. A napadlo mě změnit si IP adresu, ale to lze pouze když si zaplatím pevnou IP adresu. Nemá s tím někdo zkušenost?

1) Je nějaký povinný roční závazek?

2) Co se stane po té co si službu Pevná IP adresa zruším po měsíci nebo dvou měsících? Obnoví se mi původní IP adresa?

Děkuji za odpověď
aloisicek
Junior

Odeslat příspěvekod dragokazov07 18. 5. 2014 00:15

Jestli jsem to správně pochopil, tak máš dynamickou IP. V tom případě by ti mělo úplně stačit na noc vypnout modem a router a ráno by se ti měla načíst teoreticky nová IP
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Linux je přátelský operační systém, své přátele si však vybírá sám.
dragokazov07
Junior

Odeslat příspěvekod aloisicek 18. 5. 2014 00:28

Nemyslím si. Aby se změnila IP adresa tak musí být modem vypnutý několik týdnu a i tak se stalo už, že člověk i po té dostal svou původní IP adresu.
aloisicek
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 5. 2014 00:47

a nechceš se zabývat příčinou, namísto obcházení následků, což je velmi snadno a rychle zjistitelný a tudíž i velmi snadno a rychle opět zablokovatelný?

k otázce:

to záleží, zda jsi dlouhodobej zákazník ještě s veřejnou IPv4 adresou nebo zákazník novej, kterej je utopenej za NATem...

v prvním případě se změna projeví JEN A POUZE navýšením nákladů na internet, v tom druhým ti bude přidělena nová pevná veřejná IPv4 adresa a po zrušení služby "pevná IP" budeš opět utopen za NAT, velmi pravděpodobně za tutéž venkovní adresu, za kterou jsi zakopán teď...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 5. 2014 08:15

Předpokládám, že jsi někde dělal brajgl... co vyřešíš pevnou IP adresou? Nic... budeš dělat brajgl zas, a zas tě zablokujou...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 18. 5. 2014 09:42

kernel_panic [passed] píše:v prvním případě se změna projeví JEN A POUZE navýšením nákladů na internet, v tom druhým ti bude přidělena nová pevná veřejná IPv4 adresa a po zrušení služby "pevná IP" budeš opět utopen za NAT, velmi pravděpodobně za tutéž venkovní adresu, za kterou jsi zakopán teď...

Dnes se jeste nekde prideluji 'nymandum' jen tak IPV4 adresy?
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod aloisicek 18. 5. 2014 11:51

piErcE píše:Předpokládám, že jsi někde dělal brajgl... co vyřešíš pevnou IP adresou? Nic... budeš dělat brajgl zas, a zas tě zablokujou...

Pouze jsem streamoval včerejší zápas v hokeji. Myslel jsem si, že jsem malá ryba (mám 1 odběratele) a že mě na non-game obsah testovat nebudou :D
aloisicek
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 5. 2014 11:55

No, můžeš si koupit novou IP, pokud to ještě vůbec O2 nabízí.

Ale s takovým si ještě užiješ možná dost srandy, protože vzhledem k unikátnosti té IP (měl bys ji pouze ty a nikdo jiný) a vzhledem k porušování zákona na takto významné a přitom krátkodobé akci by na tebe taky možná hodně rychle přišli a pokuta by byla vskutku tučná... Práva na vysílání takových přenosů jsou totiž VELMI drahá. Posílat stream z takové akce na veřejnou službu je, no, slušně řečeno, velmi nerozumné.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 5. 2014 14:28

malcolmX píše:
kernel_panic [passed] píše:v prvním případě se změna projeví JEN A POUZE navýšením nákladů na internet, v tom druhým ti bude přidělena nová pevná veřejná IPv4 adresa a po zrušení služby "pevná IP" budeš opět utopen za NAT, velmi pravděpodobně za tutéž venkovní adresu, za kterou jsi zakopán teď...

Dnes se jeste nekde prideluji 'nymandum' jen tak IPV4 adresy?

proc by ne? Taky jednu mám...
piErcE
Junior