mobilni internet na dovolenou

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rhinos 13. 7. 2014 12:19

vyrazim na tyden do destinace kde neni k dispozici wifi pripojeni takze resim asi nejakou sim bez uvazku.
Je to v CR.
Takze ktery operator nebo virtual je dobry jen na pripojeni v mobilu?
Mam sluzebni T-mobil ale jen 400Mb na mesic a dostupnost site je dost casto tragicka...
Dale mam pro ruzne ucely SIM od gorilamobil a tescomobile.
Takze muj favorit je asi gorilamobil kde to vychazi docela dobre.

Nejake tipy?
Koukal jsem i na Vodafone ale tam maj docela jeste dost bilych mist v pokryti...ja se aktualne budu pohybovat v podkrkonosi - Vrchlabi,Dvur Kralove atd...
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 13. 7. 2014 13:08

Predplaceny mobilni internet na 3 mesice zdarma od prekupniku na aukru. Za 3 stovky prakticky neomezeny. Zatim jsem na takove karte fup nezazil. Navic o2 ma asi jako jediny pouzitelny EDGE, coz je v CR smutna prakticka realita (rychle site pouze ve mestech).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 7. 2014 10:29

MAí FUP

T-Mobile 500MB na měsíc
02 100MB na den
Vodafone 600MB ? tady nevím.

Pokud to chceš řešit komplexněji - http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... 55&start=0
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 7. 2014 11:11

Pokud ti stači web a mail,tak ani nic řešit nemusiš - tesco po vyčerpani FUP snižuje na velmi přijatelnou rychlost na rozdil od ostatnich.Osobně preferuju menši fup a po vyčerpaní normalni rychlost pro web,mail než fup 600 a po vyčerpaní se 5 minut divat na načitaní stranky.Ale to je otazka k čemu potřebuješ mobilni net - ja napřiklad youtube sledovat mimo domoc nepotřebuji,kecalek funguje i po projetí fup.Torrenty atd mně taky tak nějak mimo domov a tuplovaně na dovolene netrápí.
Takže esencialní věci web,mail,kecalek a callback funguje vpohodě i kdybych fup překročil nasobně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubCh 18. 7. 2014 11:44

To mě zaujalo, o TESCO simce uvažuji do notebooku. Mám nově "repas" ThinkPad T400 a říkám si, jestli ho neosadit 3G modemem za pár kaček z Ebay a vrazit do něj TESCO sim. Sice mám na mobilu no-limit paušál s 1600 fupem od Vodafone, ale nahazovat pořád sdílení přes wifinu je jednak otravné, jednak pak mizí před očima baterka (takže jedině mít mobil stále na nabíječce). Jestli TESCO funguje slušně jako předplacenka, klidně bych to do noťasu nacpal.
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 7. 2014 11:49

Funguje, potvrzeno, sam pouzivam v T430s. Dobil jsem tam 2000 v dobe, kdy davali +100% kreditu za dobiti a pohoda.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod JakubCh 18. 7. 2014 11:50

Výborně :) Další vylepšení "hraček"
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 7. 2014 15:55

100 procent kredit plus za nabiti funguje porad.jenom platnost kreditoveho je mesic.takze za bonus si aktivuji net na mesic,plus volani do site tesca zdarma automaticky.nutnost sparovani cisla clubcard tesco se sim.dalsi mesic jedu za cenu puvodniho dobiti data,treti mesic opet dobijim,drbky co prebyvaji provolam,jinak totiz volam pres callback za par supů.uctovani od prvni sekundy po sekunde
oooooooooo
Pokročilý