T-Mobile ADSL: převedení do jiné zásuvky ve stejném domě

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 8. 10. 2014 06:52

Ahoj,

mám netradiční problém; stěhuju se v rámci domu (celkem 6 bytů; asi 10 přípojek) a chci si s sebou vzít svoje T-Mobile ADSL.
Dle infolinky T-M nelze; musím vytvořit novou objednávku - což s sebou nese nepříjemnosti v podobě další smlouvy na 2 roky a navíc zvýšené ceny (teď mám slevu, na novou smlouvu mi ji dát nechtějí).

Když to tu byl technik před pár lety zapojovat, tak se mě zeptal, do které zásuvky (v bytě jsem měl 2) to chci zapojit, a pak to v rozvaděčové krabičce na chodbě nějak přepinoval. Tuším tedy, že fyzicky by to problém být neměl a mohlo by stačit sehnat technika, který to umí.

Úplně odejít zatím nemůžu (smlouva do konce 2015).

Praha 8
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 10. 2014 09:09

A je ta krabička volně přístupná (není zamčená)? Předpokládám, že volně přístupná není, protože podle nějakých předpisů volně přístupná být nesmí.

Jinak pokud dráty ze všech bytů vedou do stejné krabice, tak přepojení po technické stránce možné je.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod alter012 8. 10. 2014 10:50

a. tvojim majetkom je všetko od zasúvky v byte ; kabel , modem....
b. tá skriňa na chodbe je majetkom t -mobilu . A či je otvorená , alebo zatvorená je nepodstatné. Na dvierkach je to jednoznačne napísamé.
c. Asi ti radcovia nepovedali , že ako "uspešne" namipulovali s plynovou , prípojkou , elektrickou prípojkou , vodnou prípojkou a aj telefonnou prípojkou /čo je v podstate aj internetová /.
NA súdoch sú kopy viac ako tisíce/ takýchto manipulácii , že niekedy sa ani sudcovia nestačia o šikovných zlatých ručičkách občanov.
d. pri sťahovaní sa myslím , že zmluva nejako anuluje , ak T-mobil nie je schopný urobiť prekládku linky. Pozri si zmluvu. Je to vyššia moc. Ty nemôžeš vedieť čo bude za 5- 10 rokov.
alter012
Junior

Odeslat příspěvekod jAY 8. 10. 2014 12:57

O2 to řeší takto: odkaz. Takže být tebou, příště na T-mobile info lince zkusím nadhodit, že konkurence to umožňuje.
Jinak kdysi jsem řešil podobnou věc v panelovém domě. Přišel technik, pohrabal se ve skříni u sklepů, pak to ještě pro jistotu zkontroloval v bytě a bylo hotovo. Ale jak říkám mám O2.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 10. 2014 13:42

Nepatří dráty O2? T-mobile je myslím má jenom pronajaté. Tedy když chceš něco od T-mobile, stejně přijde technik od O2.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 8. 10. 2014 18:48

Pokud jsou dráty od O2 skusil bych se domluvit s nějakým technikem aby to v krabičce přehodil do druhého bytu. (Zjisti komu krabička patří)

PS. Ženský mezikus na telefonu řekne že to nejde - trvej ať ti dá technika co má na starosti váš barák.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 9. 10. 2014 11:52

Opravdu si myslíš, že na infolince mají kontakty na konkrétní techniky? To jsi na omylu.
Navíc všechno v terénu (až na vyjimky) dělají externí firmy.
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 10. 2014 16:04

Kdysy dřív mě přepojila přímo na technika co problém s internetem vyřešil (ovšem to bylo v době vytáceného internetu), dnes jsem to nepotřeboval a když technik byl dělat VDSL přípojku tak už to byla externí firma, ale i na tu by měly mít číslo...

Prostě za skoušku nic nedá.....

A nebo nahlásit že ti hapruje zásuvka a až technik přijede skusit se s ním domluvit?

Co víc poradit když službu poskytující firma na tebe kašle.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 9. 10. 2014 17:19

Objednavka se dela na O2, tmo preprodava sluzbu, jde jen o to v rozvadeci prehodit draty. Muzes zkusit rovnou u O2 jestli je majitelem aby ti nekoho poslal. Predpokládám ze se za to plati .......?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 12. 10. 2014 19:28

Vyřešeno. Nenechal jsem se odbít slečnou na infolince T-M a napsal jsem jim radši ještě mail, ať mě to pošlou písemně, že to nejde, že se s tím zkusím obrátit na O2.

Napsal jsem jim, že počítám s tím, že si to zaplatím.

Přišla odpověď za pár hodin, že to možné je, a bude to zdarma.
V pátek (externí) technik přijel, přehodil, za půl hodiny hotovo, taky nic zaplatit nechtěl.

Nakonec tedy spokojenost a vyřešeno.
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod soban 13. 10. 2014 10:08

Přesně prostě prohodit dráty v jedné skříňce v jednom baráku není problém, problém bývá většinou na konci drátu u telefonu.

Horší by to bylo při stěhování do jiného baráku, ale i tam je to většinou realizovatelné.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý