Pomalé připojení zaviněno počítačem

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Murkow 22. 12. 2014 21:12

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na dotaz týkající se mého notebooku a požádat o radu, pokud někdo má s podobným problémem zkušenosti. Jde o problém následující. Pár dní zpátky mi začal zlobit notebook (HP Pavilion dv6 6c60ec). Při přehrávání videí se mi občas jakoby zasekl obraz a vydalo to takový nepříjemný zvuk. Jako když je poškozený zvukový soubor nebo něco takového. Předpokládal jsem, že to způsobuje procesor, že jeho využití na moment vystřelí hrozně vysoko a způsobuje to zmíněný problém. Nechtělo se mi uplně pátrat, čím přesně to je způsobené a tak jsem se rozhodl hodit sinotebook do továrního nastavení. Zálohoval jsem si tedy důležité soubory a provedl factory reset.
Problém to sice vyřešilo, ale místo toho se objevil problém jinde a o to nepříjemnější. Síťové připojení je hrozně pomalé, ale není to způsobeno připojením, ale mým notebookem. Než jsem jej hodil do továrního nastavení, vše bylo v pořádku. Na stránkách zjišťující rychlost připojení (rychlost.cz apod.) mi sice vyjedou poměrně dobré hodnoty, ale prakticky to tak dobré vůbec není. Stahování je pomalé a videa se načítají také mnohem hůř. Navíc když si chci zahrát nějakou hru, ke které potřebuju připojení internetu, tak mi ping lítá do hodnot i přes 400 a to je vážně nehratelné. Ping mi to háže hrozný i na stránkách pro měření pingu. V průměru kolem 250.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo nemá po ruce nějakou radu. Prosil bych ji i s podrobnějším návodem, protože se v počítačích vážně nevyznám. Napadla mě aktualizace ovladačů pro připojení nebo nahrát do notebooku jen holý windows bez zbytečných doplňků, které jsou jeho součástí, pokud si tam dám originální od HP.
Za případnou radu mnohokrát děkuji
Murkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2Pix 22. 12. 2014 21:48

udelej si live USB klacik linuxu a zkus znova jak ti pobezi internet ;-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod Murkow 22. 12. 2014 23:06

Je to náročný? Fakt se v tom moc nevyznám, tak se do toho nechci uplně pouštět, ať to nějak nepodělám ještě víc...

-- 23. 12. 2014 00:17 --

Jinak pokud by to někomu pomohlo diagnostikovat problém, tak když do příkazovýho okna napíšu "ping mojeip -t" tak mi vyjížděj hodnoty tak 6-15ms a občas vyjede nějaká vyšší hodnota, jako 126 i vyšší... teď mi to třeba měří v 30-85 a lítá to i na 3500
Murkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2Pix 23. 12. 2014 01:18

http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z%20fla ... u#v_Ubuntu
je to velice jednoduchy, ucel tohoto sviceni je zjistit zda je opravdu v coudu instalace OS, nebo je problem s pripojenim..

pokud davas ping na localhost (nebo pingas svoji venkovni IP?) a dostavas takovyhle cisla, tak se vykasli na nejaky recovery a tovarni nastaveni a natvrdo tam hod cisty windows, tyhle tovarni nastaveni/recovery atd byly, jsou a budou mor...

A nemas trebas nahodou zviratko v kompu? :-) nejakej ten miner trebas, to je tedkonc desne modni :-)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 12. 2014 10:54

Murkow píše:Napadla mě aktualizace ovladačů
Proč se ptáš a neuděláš to? Nainstaluj si nejnovější ovladače síťové karty ze stánky výrobce karty.

Popsal jsi půl stránky, ale typ síťové karty jsi neuvedl, dokonce jsem z dotazu ani nepochopil, jestli se připojuješ přes kabel nebo přes wifi.
Pokud přes kabel, odhadem se jedná o gigabitový Realtek, ovladače jsou zde: http://www.realtek.com/downloads/downlo ... Down=false

A pokud jde o wifi, taky zkus aktualizovat ovladače, ale možná si soused před Vánocemi koupil nový wifi-router a teď tě ruší (rozkolísaný ping by tomu mohl odpovídat). Wifi je pro hraní her poměrně nevhodné, občasné ztrátě paketu při přenosu vzduchem se nelze vyhnout.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murkow 23. 12. 2014 15:46

jak jsem psal, vůbec se v tom nevyznám, takže chápu, že informace nemusí být dostačující. Ovladače jsem zaktualizoval, nepomohlo to. Sousedouvým routerem to nebude, protože mi to jde špatně a je jedno na jaké síti jsem připojen. Nejde mi to doma, nejde mi to na privátě, nejde mi to nikde. Respektive jde, ale špatně. Ping je všude nehratelný.
Síťovou kartu nevím, kde přesně zjistit, pravděpodobně to bude jedno z tohoto, co mám u Správce zařízení: 1) Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 1030 2)Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2 3)Realtek PCIe GBE Family Controler Používám wifi, i když to připojím přes kabel, tak jsou hodnoty obrovské, takže síťová karta tedy asi bude to od Intelu.
Jinak dnes jsem si koupil bezdrátovej USB adaptér TP-LINK model TL-WN821N a je mi taky k ničemu. Nepomáhá to, nehledě na to, že to většinu času nejde a mám tam u své sítě buď omezený přístup nebo ji tam nemám vůbec
Murkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 23. 12. 2014 16:48

Typ a parametre internetového pripojenia? (optika, DSL,...) Skúsil si reštartovať router? (uveď názov).
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murkow 23. 12. 2014 17:28

Router jsem restartovat zkusil. Doma mám internet nic moc, typ připojení pravděpodobně DSL, optika to není. Jak jsem psal již předtím. Podle mého názoru s tím router a internetové připojení nemá nic společného. Jde mi to blbě uplně všude, kde se s notebookem k internetu připojím. V Praze na privátě jsem si to připojil kabelem a naměřilo mi to hodnoty dobré (240 mb/s), ale prakticky to ničemu nepomohlo. Stahovalo to pomale a ping byl vysoký. Ostatním klukům to šlapalo jak má. Problém tedy bude v notebooku. A jak jsem psal výše, problém se vyskytl, když jsem si dal notebook do továrního nastavení, předtím vše bylo ok.
Murkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 1. 2015 09:12

Vysoky obcasny ping na wifi pripojeni znamena rusenie cudzou stanicou na rovnakom, alebo blizkom kanali. Pomala rychlost wifi pripojenia znamena problem s ovladacom. Moze byt len chybne nastaveny, alebo nieje to presne rovnaky ovladac aky si tam mal pred danim do tovarneho nastavenia.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků