dlink dsl-584t

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ondra1811 13. 3. 2015 20:24

Dobrý vecer.Tento adsl modem byl nechtene vracen do tovarniho nastaveni a chtel bych se zeptat jak se dostat na nastaveni tohoto modemu.Internet je od o2.Pro nastaveni parametru jsem nalezl na strankach o2 toto:http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/273154-ostatni_modemy_nikoli_od_o2.html .Predtim internet fungoval ale take neslo dostat se do nastaveni modemu.Prosim vas tedy o radu jak se do nastaveni dostat a eventuelne jak ho nastavit.

Děkuji za trpelivost ondra1811
ondra1811
Junior

Odeslat příspěvekod soban 13. 3. 2015 22:32

A kde je problém?

Nastavím PC získat adresu z DHCP serveru, otevřu návod kouknu do návodu jaký je user a password a jak se k tomu připojit a je to.

Kód: Vybrat vše
Login to Home Page

To use the web-based management software, launch a suitable web browser and direct it to the IP address of the Router.
Type in http:// followed by the default IP address, 192.168.1.1 in the address bar of the browser. The URL in the
address bar should read: http://192.168.1.1.
A dialog box prompts for the User Name and Password. Type in the default User Name “admin,” and the default
Password “admin” then click the OK button to access the web-based manager.

Strana 8 návodu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondra1811 13. 3. 2015 23:04

toto jsem jiz zkousel jako prvni ale nic se nenacetlo
ondra1811
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 3. 2015 00:11

Pokud jde o model dodávaný O2, musíš mít LAN kabel zapojen do portu 1, nebo 4. Router standardně používá IP 10.0.0.138 (lze si ověřit příkazem ipconfig /all -> Default Gateway).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 14. 3. 2015 14:41

Samozřejmě pokud je tam FW od O2 tak IP routeru je 10.0.0.138.

Pokud je tam jiný FW tak IP routeru bude ta která při připojení PC je v položce default gateway.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondra1811 14. 3. 2015 20:34

Děkuji za snahu.Problém byl vyřešen. Ondra 1811
ondra1811
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 3. 2015 21:06

Že by jsi napsal jak?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 15. 3. 2015 02:37

s největší pravděpodobností měl nastavené jméno a heslo v ppp congfig na test/test, s tímto se do sítě o2 nepřipojí, respektive modem bude mít synchronizaci s dslamem, ale nenaváže ppp konektivitu
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior