Co mi zpomaluje připojení?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EmppuCZ 9. 9. 2015 16:36

Dobrý den,
chtěl bych znát váš názor na tento problém.

U svého poskytovatele mám zaplaceno připojení s rychlostí 10Mb/s, což také sedí, na speedtestu naměřím 9,8-10Mb/s. Měl bych tedy stahovat rychlostí něco kolem 1MB/s (Samozřejmě je mi jasné že né vždy). A nemám teď na mysli stahování s ulož a podobně, takže to prosím neřešte, vím že je tam omezení.
Můj problém je, že ať už stahuju hru, kterou jsem si zakoupil na steamu, nebo např originu, nebo třeba pře torrent stahu např film o kterém vím že má dost seedů, tak vždy když stahování začne, dostanu se třeba i na ten 1MB, tak to vydrží cca 3 sekundy a pak download plynule padá a vždy se zastaví někde kolem 340 KB/s a přes 360KB/s už se nedostane. Přitom když můj kamarád se stejnou rychlostí ale jiným poskytovatelem ve stejnou dobu stahuje například ten samý torrent, nebo něco na steam klientu, bez problému mu to jede 1 nebo i 1,1 MB/s.

Tento problém s rychlostí platí jak na PC, tak na NB i na kamarádově NB, i router už se měnil.

Vede mě to tedy k jedné otázce..... Může mi poskytovatel blokovat rychlost stahování? a omezovat ho na určité pásmo? Omlouvám se jestli jsem napsal kavinu, nejsem v tomhle zběhlý.

Předem díky za objasnění.
EmppuCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubis 9. 9. 2015 16:49

Agregace? FUP?

PS: Sakra, to máš rychlosti pomalejší než na LTE! ;-]
MobilMania: iPhone 6+ 64GB
Živě: i5-2500K, GTX 560 Ti, W10
Garáž: VW POLO 1.2 TSI
kubis
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 9. 9. 2015 16:51

Jo, tohle je normální, nevím jak se to jmenuje oficiálně, ale já tomu říkam burst. :) Jde o to, že poskytovatel má nastaveno, že třeba prvních 30s ti to běží 10Mbit/s a pak už jenom 4Mbit/s. Účelem tohohle je, že se zrychlí načítání stránek, protože ty jsou většinou malé, ale při vyšší rychlosti je máš třeba 2x rychleji stažené, nebo video na Youtube se ti nabufferuje rychleji dopředu. Ale zároveň tak omezuje stahovače, protože velké soubory přes časový limit jdou pomalu. :)
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod x_based 9. 9. 2015 16:59

1) Máš veřejnou (statickou) adresu?
2) Máš přesměrované porty na routeru z veřejné adresy na místní ip?
3) Případně na routeru aktivované upnp pro automatické přesměrování?
3) Neblokuje ti port firewal?
4) Pro test je dobré stahnout nějakej super seed torrent - třeba iso linux mintu apod.

Port: většinou je na to v torrent klientu funkce test portu. Lze zkusit třeba přes http://canyouseeme.org zda je služba (port torrent klientu) dostupná na veřejné adrese.
x_based
Junior

Odeslat příspěvekod EmppuCZ 9. 9. 2015 17:56

X_based
1. Jo mám veřejnou adresu
2.na routru jede upnp
3. alespoň na routeru je ve firewallu vše povolené, jestli se něco nastavuje v pc tak nevim
EmppuCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 13. 9. 2015 12:51

Vysvetlenie k tomuto problemu je spravne od uzivatela Odpadlík. Bezne sa to takto robi na radiovych sietach a to este aj v zavislosti na type sluzby (napr.torrenty a ine p2p, ktore generuju velke mnozstvo spojeni za casovu jednotku). Doporucujem informovat sa u providera co je mozne s tymto spravit.
hunter21
Pokročilý