Veřejná IP u mobilního operátora (i virtuál)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 11:37

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jestli někdo nevíte který operátor poskytuje nejlépe zadarmo, ale i za menší poplatek veřejnou IP (statickou/dynamickou)?
Mám na mysli něco jako má Mobil.cz, že dobiješ a internet ti šlape i po vyčerpání FUP (stačí když jednou za 6 měsíců dobiješ).
Nemáte někdo zkušenosti s něčím takovým? Vím pouze o GoMobil, ktereý nabízí internet s veřejnou IP za cca 154 Kč.
Znáte něco levnějšího? Potřebuji to na vzdálenou správu routeru.

Předem díky moc Michal:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2015 12:48

vzdalenou spravu routeru a nejen routeru ale i stanic jsem provozoval i s neveřejnou IP,nechapu co ma mimochodem společnyho veřejna ip s fup :-) spravu zařizeni jsem provozoval z tescomobile..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2015 12:52

Na správu routeru nepotřebuješ veřejnou IP v mobilu.

Na správu routeru musí mít router veřejnou IP aby jsi se na něj dostal, a pak samozřejmě kvalitní heslo aby se tam nenaboural někdo či přístup povolit přes OpenVPN atd......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 12:57

:-D Tak to je jasný, mám 3G modem...

-- 4. 11. 2015 14:00 --

oooooooooo píše:vzdalenou spravu routeru a nejen routeru ale i stanic jsem provozoval i s neveřejnou IP,nechapu co ma mimochodem společnyho veřejna ip s fup :-) spravu zařizeni jsem provozoval z tescomobile..

Tak to ses ale připojoval někam vzdáleně aby ses tam dostal bez veřejky ne? Nějakej tunel.
FUP s tím souvisí tak, že když ti u Mobil.cz dojde FUP, tak internet porád funguje (sice pomalu, ale funguje), kdežto u někoho jinýho když ti dojde FUP tak už si ani neškrtneš.:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2015 13:03

proč tunel?nastaveni routeru - vzdaleně ano,žadna restrikce na mac,ip adresu konkretni atd ale vyžada si přihlašovaci udaj co nastaviš...nezadaš,nepusti tě...pořad mně neni jasna spojitost FUP s veřejnou IP :-) SPOJITOST :-) no a kdybys četl to tesco mobile,tak bys chapal že co znamena že po fup běži net dal je mně jasny..
A doufam že si nepleteš veř IP routeru,veřejna IP mobilu.Ne fakt zařizení z nějž spravuji veřejnou IP nepotřebuje.Můžu koneckonců přijit ke komukoliv a od něj spravovat muj router,z ciziho telefonu,ciziho PC,ciziho tabletu.Data,wifi všechno jedno.
Naposledy upravil oooooooooo dne 4. 11. 2015 13:07, celkově upraveno 1
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 13:06

no spojitost FUP a veřejky uplně není, jen prostě aby to po vyčerpání dat chodilo...a můžeš mě teda nakopnout jak nastavit mikrotik, abych se na něj dostal bez veřejky?:-) předem dík

možná se nechápem, tak ještě jednou:-) mám mikrotik a ten potřebuju spravovat třeba z ameriky, tak do něj strčím 3g modem se simkou a na ní přece musím mít veřejku pokud nechci dělat nějaký tunely, nebo snad to jse bez veřejky?:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2015 13:09

Pokud se chceš připojit na ten 3G modem z internetu musí mít ten 3G modem veřejnou IP!

A pokud jsem zatím informován tak po vyčerpání fup internet pořád funguje samozřejmě že hodně pomalu nevím o nikom co by po vyčerpání fup úplně odstřihnul spojení!

-- 04 lis 2015 14:12 --

altanek1 píše:možná se nechápem, tak ještě jednou:-) mám mikrotik a ten potřebuju spravovat třeba z ameriky, tak do něj strčím 3g modem se simkou a na ní přece musím mít veřejku pokud nechci dělat nějaký tunely, nebo snad to jse bez veřejky?:-)

A proč do mikrotiku cpeš modem na ovládání?

Ten mikrotik je snad už připojen do internetu ne? Takže má IP a pokud ji má veřejnou tak se do něj dostaneš, pokud nemá veřejnou tak požádej ISP o veřejnou IPv4.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 13:12

o to se celou dobu snažím:-) asi sem se blbě vyjádřil...proto sháním simku kde bude veřejka:-)

ten mikrotik, není připojenej do netu, bude na místě kde nic jinýho než net od mobilního operátora nejde udělat, a budou se ním řídit různý věci, proto potřebuju přístup z dálky
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2015 13:17

security - remote managment,255.255.255 for all,port si polad pokud chceš jinej než default
super že microtik tedy ovladane zařizeni bude mit mobilni net sdělils opravdu brzo :-) ,dotaz vyzněl že ovladajici bude mit mobilni net,oba - to měni situaci :-) než totiž editovals puvodni přispěvek,ja odeslal dalši a zpět na upravy už sem se nekoukal
prvni řadek platil pro router na veř. ip...
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 13:22

oooooooooo píše:security - remote managment,255.255.255 for all,port si polad pokud chceš jinej než default
super že microtik tedy ovladane zařizeni bude mit mobilni net sdělils opravdu brzo :-) ,dotaz vyzněl že ovladajici bude mit mobilni net,oba - to měni situaci :-)
prvni řadek platil pro router na veř. ip...

pardon, takže už je to jasný a můj dotaz pokračuje dál a potřebuju teda veřejnou IP k mobilnímu internetu, tak jestli někdo ví, kdo jí za pár korun poskytuje?:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2015 13:27

Podle mě na předplacenky nikdo.

O2 by mělo poskytovat veřejnou IPv4 ale za poplatek a pochybuji že na předplacenky to půjde.
Naposledy upravil soban dne 4. 11. 2015 13:30, celkově upraveno 1
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 13:29

soban píše:Podle mě nikdo.

GoMobil má za 154 Kč veřejku a 150 MB dat.
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2015 13:33

Jsem myslel na předplacenky.

Jinak jsem to samozřejmě neskoumal.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZED_CZ 4. 11. 2015 13:47

Já si něco podobného pořešil přes router od vpnhosting.cz
Mám od nich router který je strčený do mého routeru s internetem,stojí to pár kč měsíčně. Problém je že to umí směrovat jen jeden port,takže na ovládání jednoho zařízení to stačí ale pro víc portů to nešlo. Ale mám to už 2 roky,možná to vylepšili

-- 4. 11. 2015 14:56 --

...akorát už nevím jestli to mají v nabídce. Mají ji dost překopanou a za podstatně vyšší ceny :-( .
Ale takto nějak by to mělo jít řešit. VPN služba buď nastavená přímo na routeru /to ale neumím/ nebo přímo router od nich.

Anebo ještě trochu uplně jinak-pokud ti tam v síti běží nějaký pc nebo notebook tak přes např. Teamviewer se z mobilu připojíš na vzdálenou plochu a dál jen spravuješ router a zařízení jako když sedíš přímo u pc .... možná nejlepší řešení,stačí jakýkoliv starý nb

-- 4. 11. 2015 15:08 --

.... ale ještě-pokud bys to řešil jen s tím PC nebo NB pouze pro tento účel tak raději určitě notebook nebo netbook s malou spotřebou- ono i tak při 24/7 běhu to spotřebuje min. 100 Kč měsíčně
ZED_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 14:16

ZED_CZ píše:Já si něco podobného pořešil přes router od vpnhosting.cz
Mám od nich router který je strčený do mého routeru s internetem,stojí to pár kč měsíčně. Problém je že to umí směrovat jen jeden port,takže na ovládání jednoho zařízení to stačí ale pro víc portů to nešlo. Ale mám to už 2 roky,možná to vylepšili

-- 4. 11. 2015 14:56 --

...akorát už nevím jestli to mají v nabídce. Mají ji dost překopanou a za podstatně vyšší ceny :-( .
Ale takto nějak by to mělo jít řešit. VPN služba buď nastavená přímo na routeru /to ale neumím/ nebo přímo router od nich.

Anebo ještě trochu uplně jinak-pokud ti tam v síti běží nějaký pc nebo notebook tak přes např. Teamviewer se z mobilu připojíš na vzdálenou plochu a dál jen spravuješ router a zařízení jako když sedíš přímo u pc .... možná nejlepší řešení,stačí jakýkoliv starý nb

-- 4. 11. 2015 15:08 --

.... ale ještě-pokud bys to řešil jen s tím PC nebo NB pouze pro tento účel tak raději určitě notebook nebo netbook s malou spotřebou- ono i tak při 24/7 běhu to spotřebuje min. 100 Kč měsíčně

koukám, že levnějc vyjde to od GoMobilu za 154Kč:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Další stránka