Internet do nového bytu: satelit nebo operátoři?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lordzata 17. 8. 2016 09:03

zdravím,
právě se stěhuju do pronájmu nového bytu. Bohůžel jsem zjistil, že do bytového domu není přivedet žádný pozemní internet (UPC atd.). Majitel mi nabídl, že domě používají satelit. Při prohlídnutí nabídky satelitního internetu jsem málem spadl ze židle. Rychlost vs. cena je katastrofální, navíc prý odezva býva často i v řádu SEKUND.
Našel jsem si teda nabídku internetu do domácnosti od operátorů. Počítam že to bude modem přes 4G? (to nevím to se ptám).
Cena je cca stejná. Žádné FUP omezení u operátora není.
Co byste doporučili z těchto dvou variant? Případně existuje další řešení? (tahat optiku do bytového domu nemůžu přece jenom jsem v pronájmu)
díky
Lordzata
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 8. 2016 09:29

Asi bych se podíval po nějakém wifi providerovi v okolí a porovnal s tím mobilním internetem.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 17. 8. 2016 10:11

Žádné FUP omezení u operátora není

Ktery mobilni operator to nabizi?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 2TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Lordzata 17. 8. 2016 10:39

všichni, ale když chcete bez omezení FUP už to není přes 4G. Což sem zjistil až teď. Bohužel.
Lordzata
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 8. 2016 22:59

Tady bych se opravdu zkusil vydat cestou WiFi (ideálně v pásmu 5 GHz - 2.4 GHz pásmo bude s vysokou pravděpodobností zarušeno). Obvolat pár lokálních WiFi ISP s dotazem na dostupnost, kdy zdarma přijede technik a proměří to - by snad neměl být problém.

Pokud WiFi nebude dostupná ... prašť jak uhoď. Na klasické "browsení" by satelit byl lepší kvůli přenosovým rychlostem, ale pokud plánuješ i nějaké to hraní přes net, tak bys naopak využil mnohem vyšší odezvu od operátorů (byť stále vysoká v řádech desítek až stovek ms + silně ovlivněno počasím).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod cernakus 21. 8. 2016 23:34

Tyto věci je třeba promýšlet už při hledání pronájmu/bytu. V dnešní době, pokud bez internetu nemůžeš být, má bezproblémové připojení (jsou situace, kdy sice internet v domě je, ale majitel nedovolí vrtat a jsi nahraný stejně) cenu i více než 2 tisíc v celkových měsíčních nákladech. A to přitom běžné pevné připojení stojí kolem pětistovky. Jenže jakmile není, tak skáčeme s cenou až 4krát výše.

Abych jen nekritizoval. Bez ulice a obce ti moc neporadíme. Satelit je však vhodný pouze tam, kam nedosáhne LTE (či jiná technologie internetu mobilních operátorů). Obecně má nyní asi nejschopnější data Vodafone. O2 má vcelku schopné ADSL. A pak už pouze lokální wifi šulič.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Timmy12 22. 8. 2016 08:59

A co nějaký virtuální operátor? Já v Praze na služebce využíval neomezený net přes mobil za 750/měsičně. Akorát v té díře běželo jenom 3G rychlostí 2mb/s, ale v centru normálně 4G plnou rychlostí.

Každopádně nedostupnost internetu by byl pro mě duvod hledat jiné bydleni :-D Na rodiném baráku nahodiš stožár a pořádnou anténu, ale na bytě....
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod borekz 22. 8. 2016 09:41

MiK píše:http://www.zive.cz/poradna/internet-do-noveho-bytu-satelit-nebo-operatori/sc-20-cq-586663/default.aspx?consultanswers=1

Ale to je taky chyba fóra, že nenabídne starší téma se zcela shodným názvem. Umí to třeba stackoverflow.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 22. 8. 2016 15:29

Tak trochu mi uniká důvod, proč tu všichni nadáváte na wifi připojení. Já ho doma mám a nemám jediný problém. Je potřeba si vybrat správného poskytovatele a není problém.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zrom 16. 9. 2016 08:29

SATELIT??

Vaši známí mají internet přes satelit ?? A jak jsou prosímvás připojeni, to mají za oknem 2m parabolu která by komunikovala se satelitem na geostacionární dráze ?
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod silenyJohn 16. 9. 2016 08:54

zrom: si este nepocul o satelitonom internete? dnes staci bezna parabola, aku mas na prijem satelitnej televizie.
silenyJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 16. 9. 2016 09:01

Kysa píše:Tak trochu mi uniká důvod, proč tu všichni nadáváte na wifi připojení. Já ho doma mám a nemám jediný problém. Je potřeba si vybrat správného poskytovatele a není problém.

Wifi připojení z principu nikdy nebude žádný zázrak. Zjevně nezažils kvalitní kabelové :) První problém je v tom, že wifi používá nevyhrazené pásmo 2,4GHz (popř. 5GHz), které může používat kdokoliv ke spoustě různých účelů a může přenos wifi kdykoliv začít rušit. A druhý problém je v tom, že jsi připojen na přístupový bod se spoustou dalších klientů, takže ten poslední úsek spojení je sdílený. A jelikož ta wifi sama o sobě nějak závratné rychlosti nedosahuje a ještě se dělí mezi další klienty, tak je rychlost přípojky závislá na tom, jak moc ji zrovna využívají ostatní klienti a může to kolísat v hodně velkém rozmezí a to nejen rychlost, ale i latence. A ještě pokud se jedná o menší poskytovatele wifi, tak to většinou provozují na amaterské úrovni s velmi omezenou podporou, mají tam často blokované různé porty, je velký problém dostat od nich veřejnou IP atd. Samozřejmě pro nenáročného uživatele to asi stačí, pokud není jiná možnost :)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 20. 9. 2016 18:14

Kdo nabizi bez FUP pres ne 4G?

Nejlepsi co jsem nasel bylo od TM 100GB asi za litr, ostatni fup 20GB.
evlo
Junior