Výběr VDSL3 modemu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MaNoT 4. 5. 2019 10:46

Já jsem vyměnil o2 SMRT Box, po cca 4 týdnech, za FritzBox 7590 intl verzi a jsem nadmíru spokojen. Dosah a kvalita Wifi neskutečná oproti o2 produktu, včetně nastavení. Smrt Box se ujal na bazaru za realnou cenu :-)

To Dastin: Děkuji moc za pomoc s výběrem a konzultací. O2 forum bylo zrušeno bez náhrady a upozornění uživatelům, prý nebylo populární a málo využíváno.
MaNoT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maados 25. 6. 2019 09:01

Zdravim,

Koupil jsem FritzBox 7590 a mam silene problemy s jeho nastavenim. po pripojeni VDS to me chce jen operatora a pristupove udaje a pak se pripoji VDSL ale internet nefunguje kvuli timeout PPPoE timeout. Nikde nemuzu najit dalsi nastaveni a navic i po upgrade na 7.11 nejsem schopen zmenit lokalizaci a vse mam v nemeckem jazyce. Muzete mi prosim s tim nejak pomoct, nebo dat smer, jak e Vam povedl nastavit Fritz ?

Predem moc dekuji
Maados
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 18. 9. 2019 22:08

No pozde jsem se dostal zase tady na stranky.

Ten Fritz ti musi ti buzeranti od O2 spustit rucne, maji to nastavene pouze na ty jejich sroty.
Je trebba vyslovene zdelit debilovi na telefonu, ZE MAS FRITZBOX A AT TI TO SPUSTI "RUCNE"
Asi mas International verzi, takze uplne dole vlevo, musis zmenit "ANSICHT - erweitert"
Potom zase dole "system-(uplne posledni polozka) tam nastavis jazyk a on restartuje znova.
Jestli mas nemeckou verzi, tak UZ to nejde predelat na co potrebujes, ty nemecke kurwy totiz vyhodili telnet a ted to jde pouze prez EVA-ADAM blablabla....... nikdy jsem to nedelal. Za tech par € navic se mi to neoplati predelavat, ikdyz ja to mam v nemcine, jelikoz jsem bydlel v nemecku 30 let. ;-) Kdysi byl na takove veci specialni program, jenze autor natahl brka a tajemstvi programu si vzal do hrobu. A v jeho starem programu je casova bomba.
Podle varianty Fritze musis stahnout ten spravny image.
ftp://ftp.avm.de/fritzbox/fritzbox-7590/

Takze Fritz na siti CETIN funguje!!
Jestli jeste potrebujes pomoc, tak se ozvi....... andylein@seznam.cz



##########################################################################################
A ja jeste par mesicu a O2 cau pipi, nikdy vice. :pozor Vodafone pry patri arabum, tak zbyva T-mobile, anebo mozna novy ctvrty poskytovatel. :lol:
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 3. 2020 18:18

Tak co je nového? Jaká je situace s modemy pro O2/Cetin 250?
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 11. 3. 2020 19:58

No Terminátor by mohl trošku oživit vody.
Odkaz na root 1
Odkaz na root 2
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom8 18. 8. 2020 07:35

Ahoj mám router Speedport smart dotažený z Německa.
Bohužel se v něm patlám a nejde mi ho připojit tady u nás. Mám net od T-mobile.
Nemá někdo náhodou zkušenosti jak ho připojit v Čechách? Už si nevím rady..

Díky T.
Tom8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 8. 2020 10:29

Kontaktuj t-mobile.

Tady bude problém v tom že i když umí naše normy může ho dslam odmítat, protože v jeho FW může být něco nastavené co se našemu dslamu nemusí líbit.

Prostě kupovat modemy jinde než u nás je prostě sázka do loterie.

Nejrozumější je koupit u nás modem který přepnout do bridge režimu a za to si dát pořádný router.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroKV 6. 10. 2020 14:23

Tak tchán volal na o2 a plechová huba že má starý modem a že to může vyřešit hned teď. Tak jsem se operátora zeptal, zda je tam ještě adsl a prý že vdsl a chystá se vdsl3, se kterým není jeho modem kompatibilní. Na dotaz, kdy bude změna nedokázal odpovědět. Tchán má starý Comtrend od O2, cca 6 let,možná. Linku 20mbit. Stačí tam pak třeba obyčejný tp-link wd9960?
PedroKV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 6. 10. 2020 15:32

Vzhledem k tomu, že návod na nastavení má přímo O2 na svých stránkách odkaz a uživatelé potvrzují funkčnost u O2 odkaz tak by neměl být problém. Jinak já mám taky starý Comtrend VR-3026e V2 a volali mi, že mi to nepůjde a že mi zpomalí internet a ono nic.
Případně se porozhlédněte po jiném poskytovateli, pokud chcete nižší cenu nebo vyšší rychlost kterou u O2 nemusíte mít (zatím nenabízí terminátora) odkaz.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroKV 6. 10. 2020 16:19

Díky. Jemu ta rychlost stačí. Počkáme, co bude. Dneska řešil tarif, tak jsem rychle juknul a rozdělením volání a xdsl na různé společnosti by to levnější neměl.
Otázku jsem položil i z toho důvodu, že nám mjí konečně udělat sloupy a natáhnout kabel s vdsl a od Eldata mám dostat ten tplink9960, tak jestli je to dobrá volba, abych za půl roku neřešil, že je mi k prdu, protože Cetin do drátů pošle něco, co tenhle modem neumí.
PedroKV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2020 16:49

Comtrend není třeba měnit za tp-link wd9960 obzvláště pokud máte tak malé rychlosti.

Takže dokud funguje neměnit a nenechat se ukecat od reklamního agenta co potřebuje prodat.........

Jinak ten tp-link wd9960 taky neumí vectoring atd...takže až to O2 vypne (ty staré rychlosti) tak budete potřebovat modem co má VDSL profil 35b.

Takže musíte hledat VDSL modemy které mají v popisu profil 35b.
Jinak pozor profil 30 naše sítě nepodporují.

A starý profil 17a umí i ten comtrend a pochybuji že by ho O2 potažmo cetin tak rychle vypnuly protože modemů co umí 35b je u nás strašně málo a předražené.

EDIT: Oprava překlepů a 17b -> 17a
Naposledy upravil soban dne 7. 10. 2020 13:34, celkově upraveno 2
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroKV 6. 10. 2020 19:58

Říkáte O2, ale na ISP to nezáleží, ale záleží to na CETINu, ne? (Jak jsem psal, budu mít Eldata, 100/10Mbit ((nabízí veřejnou statickou IP adresu za 300 jednorázově, asi nejlepší nabídka, co jsem viděl))).

V zásadě potřebuji jen "modem", protože doma mi síti vládne Mikrotik 951.

O vyšších rychlostech u sebe doma neuvažuji, doteď to +- nějak šlo přes wifináře 16/12 a 25/10Mbit, až na ty výpadky. Stomegáč si beru jen kvůli uplinku (kamery, meteostanice). Kdyby Cetin nabízel 30/30, stačí mi to taky.

Má smysl teď řešit modem s 35b, nebo jak rychle je to na spadnutí (pokud máte info)? Jen že ten TP link je za litr, jestli 35b modemy stojí x krát víc a výběr žádný, tak třeba za rok/dva bude situace jiná.

Díky

EDIT: jen tak narychlo koukám na 35b modemy a našel jsem Zyxel VMG3625-T50B za něco přes 2 tisíce. Umí profil 35b i bridge. Je to dobrý kup? Na Zyxely jsem slyšel dost nadávek, ale možná podle konkrétního typu.
PedroKV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 10. 2020 22:07

Klidně si nech ten tplink9960 s mikrotikem v bridgi umí pracovat bez problémů - mám ho na jedné dsl přípojce.

V QuickSetup vybereš

CzechRepublic

next

ISP Other

next

Zaškrtneš enable vlan a zadáš 848 (předpokládám že to je stejné i u jiného ISP)
a typ bridge

next

............. a dál vypneš wifi a next next ......

Měl jsem ZyXEL VMG8924-B30A v kterém byl upravený FW od O2 a to nepřeji ani nejhoršímu nepříteli, takže za mě ZyXEL nebrat ani zadarmo.

Asus má údajně kvalitní DSL část ale jako router to nestojí za nic a podpora IPv6 nulová - kolem IPv6 se tam nedá nic nastavit takže vhodné podle mě pouze v bridge.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PedroKV 7. 10. 2020 05:56

Aha, tak to jsem.četl o tom Zyxelu od tebe. Já toho včera přečetl víc. Zas ale ten, co jsem posílal, tak nestojí výrazně víc a má gigové porty (takže líp zvládne i ten 100mbit) a ten 35b profil, takže jestli se neseká nebo nedělá jiný bordel, tak je to asi lepší kup,ne?
PedroKV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 10. 2020 07:56

Proč ho chceš když ho stejně budeš provozovat v bridge?

Ale je to tvoje volba, já se snažím pouze poradit.

Pokud tam bude FW od O2 tak jsem pro to nebrat to ani zadarmo O2 mrší FW a nevydává žádné aktualizace, pokud tam je originál FW od výrobce je to na tobě.....

Poznáš to jednoduše pokud je v návodu napsáno jako IPv4 routeru 10.0.0.138 tak tam je zmršený FW a pokud tam bude 192.168.1.1 tak by tam měl být FW originál.

To stejný i ten tp-link prodává ho i O2 se zmršeným FW a pak má IP 10.0.0.138 originál IP má 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1 podle verze.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků