Problém s wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bene11 20. 3. 2019 19:45

Zdravím, doma máme internet od o2 (kam jsem se už obrátil a tvrdí mi, že by mělo být všechno v pořádku) už cca 4 roky a posledních pár měsíců se nám objevil problém s připojením. Když jsem na internetu na mobilu, tak mi asi každé 2-3min vypadne internet a hned poté se rozjede znovu. Je to hodně otravné, např. při sledování videí, hraní her, které se pak vždycky začnou načítat od začátku atd. Na PC to ani moc nepoznám, kromě stahování (to s mi přerušuje také) jinak se prostě se jen déle načítají stránky. Nevíte někdo čím by to mohlo být, třeba starý router? Používáme od začátku pořad ten samý. Děkuji za tipy..
Bene11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2019 20:58

.
Naposledy upravil polda dne 20. 3. 2019 20:58, celkově upraveno 1
polda
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2019 20:58

Co se kouknout na jakém kanále wifi vysílá, v případě, že vás v místě bydlí víc třeba si další pořídili také wifi a navzájem se rušíte. Takže to bude chtít vybrat si natvrdo nějaký volný. Za ty 4 roky jste modem(router) aktualizovali nebo furt běží na starém softu?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Bene11 20. 3. 2019 21:14

Aktualizovali a teď jsme i zkoušeli změnit ten kanál, ale dělá to pořád. Přemýšlel jsem i jestli to nemůže dělat kombinace Internetu + 2 x TV od O2 co máme, ale ty výpadky jsou fakt jen několikavteřinové a pak to běží už zas rychle, tak tím to asi není.
Bene11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 3. 2019 21:37

Vypadáva to tak, že sa wifi odpojí od routra a znova sa pripojí, alebo len prestane ísť internet a wifi je normálne stále pripojená bez odpojenia?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bene11 20. 3. 2019 21:43

Odpojí se wifi, tedy první možnost.
Bene11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2019 21:43

Pokud máte jako já nějakej Zyxel VMG1312 od 02 a pak nic. Tak to není žádné extra stroj. Jsem to řešil vlastním routerem ASUS, protože modem byl rád, že v té konfiguraci co má zvládne internet natož aby ještě organizoval wifi a stíhal televizi.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 3. 2019 21:57

Odpájanie nieje problém routra (aj keď čiastočne ano), ale ovládača wifi karty v počítači. Ten totiž dáva príkaz na odpojenie. Robí tak na základe málo kvalitného signálu. Inak povedané veľa paketov je prijatých od routra chybne (s chybou v dátach), tým klesá percentuálna kvalita signálu. Router má v tom len tú závislosť, že niektoré routre majú lepšie pokrytie, napríklad Mikrotik. Treba si všimnúť, že Mikrotik má najslabšie antény zo všetkých routrov a aj napriek tomu funguje vynikajúco. Je pravda, že nielen preto, ale dá sa povedať, že čím slabšie antény, tým lepšie pokrytie.
hunter21
Pokročilý