Internetové připojení v Austrálii - pomalé?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 5. 4. 2019 06:10

https://youtu.be/w0PU5aY9eVA?t=219

Velice mne na magazínu "Jak nás vidí svět" zaskočilo to, že se HDD s hrubým materiálem posílá poštou. 8-D To je opravdu u protinožců takový problém sehnat někde připojení s uploadem o alespoň 100 Mb/s? Hovoří tam o poslání do tří dnů, ale i za 24 hodin se po 100 Mb/s lince přenese přes 900 GB, což by snad mělo stačit, ne?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 5. 4. 2019 06:37

https://submarine-cable-map-2014.telegeography.com/
Nejake 3 roky zpatky jsem poslouchal jednu australskou radiovou stanici pres net a asi se jim nelibil ten skoro trvaly prenos a asi po mesici to blokli. Ted uz to zase jede jak jsem zkousel.
Kdyz tam byl kamos, tak jsem mu taky posilal data na CD (ale to bylo jeste koncem minuleho stoleti).
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 5. 4. 2019 08:53

Na to nemusis jezdit do Australie, celkem nedavno jsem pomahal s presunem nekolika GB dat a nakonec bylo nejjednodussi sednout na MHD a jet hodinu tam a hodinu zpet :)
Naposledy upravil zivan dne 5. 4. 2019 17:37, celkově upraveno 1
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 4. 2019 09:52

Kabelový přenos je kolikrát jednoduší vrazíš HDD/SSD do kabele a jedeš.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 4. 2019 11:57

Ano - ve velke casti Australie je pripojeni pomale a drahe.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 5. 4. 2019 19:45

Jako zajímavý, že tak bohatá země není schopna ufinancovat optický rozvody po kontinentě, jakož i instalaci nějakýho podmořskýho kabelu (možná i v rámci spolufinancování s nějakým zemí JV Asie).
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2019 19:52

Se podivej na hustotu osidleni Evropy a Australie. Uz toto je samo o sobe dostatecne vypovidajici faktor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod krysta 5. 4. 2019 20:00

fricoolinek2 píše:Jako zajímavý, že tak bohatá země není schopna ufinancovat optický rozvody po kontinentě, jakož i instalaci nějakýho podmořskýho kabelu (možná i v rámci spolufinancování s nějakým zemí JV Asie).

problém je ten, že Austrálie je "konečná", což je důvod proč jsou na tom hůř je kdejaký karibský ostrov (který je na ose Evropa - Amerika). Potom je druhá věc natahání konektivity po kontinentu, samozřejmě jsou velká města na pobřeží, kde to není problém. Spousta menších měst, vesnic je ale docela roztroušená v pustině. A i když je to bohatá země per capita, tak má HDP srovnatelné se Španělskem. Takže by to zase na obyvatele stálo hodně peněz a je tam myslím docela velký podíl těžby, farmářů, kterým je to docela jedno. Ani tam nejsou bůhví jak velké technologické firmy, které by si postavily vlastní konektivitu. (jako to dělá třeba Google, Facebook,...)
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 5. 4. 2019 20:03

Tu je trochu cerstvejsi mapa:
https://submarine-cable-map-2018.telegeography.com/
a pri tom hledani jsem narazil na clanek, ze se tam letos ma tahat nejaky novy podmorsky kabel do Japonska:
https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... ystem.html
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 6. 4. 2019 02:28

krysta píše:
fricoolinek2 píše:Jako zajímavý, že tak bohatá země není schopna ufinancovat optický rozvody po kontinentě, jakož i instalaci nějakýho podmořskýho kabelu (možná i v rámci spolufinancování s nějakým zemí JV Asie).

problém je ten, že Austrálie je "konečná", což je důvod proč jsou na tom hůř je kdejaký karibský ostrov (který je na ose Evropa - Amerika). Potom je druhá věc natahání konektivity po kontinentu, samozřejmě jsou velká města na pobřeží, kde to není problém. Spousta menších měst, vesnic je ale docela roztroušená v pustině. A i když je to bohatá země per capita, tak má HDP srovnatelné se Španělskem. Takže by to zase na obyvatele stálo hodně peněz a je tam myslím docela velký podíl těžby, farmářů, kterým je to docela jedno. Ani tam nejsou bůhví jak velké technologické firmy, které by si postavily vlastní konektivitu. (jako to dělá třeba Google, Facebook,...)

Jasně, ale tenhle HDD byl posílán ze Sydney. Ne Alice Springs. ;-]
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 4. 2019 08:06

Panebože vždyť i u nás ještě nedávno bylo jednoduší poslat diskety či CD poštou než to stahovat přes internet....

Kdysi se platil čas připojení modemu na internet přes telefonní linku... né jak dnes když se na linkách platí poplatek dle rychlosti.

Si představ že by jsi to stahoval mobilem který má pouze GSM žádné LTE! a než to stáhneš tak si 3 dny nezavoláš? A když to spadne budeš to stahovat další 3 dny......

Prostě pošta je tam spolehlivější to není jak u nás dnes podáte nikdy nedodáme.......musíte si dojít na poštu a možná to vydáme......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 7. 4. 2019 23:23

Co taky můžeš chtít po austrálii. Vždyť tam ještě nedávno měli velké problémy s výpadky elektřiny dokud jim tam Elon Musk nepostavil gigabaterku. A ono posílat něco přes net, když ti občas někde vypadne proud a vypne se nějaký router, je trochu napytel.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 4. 2019 23:46

soban píše:Panebože vždyť i u nás ještě nedávno bylo jednoduší poslat diskety či CD poštou než to stahovat přes internet....

Kdysi se platil čas připojení modemu na internet přes telefonní linku... né jak dnes když se na linkách platí poplatek dle rychlosti.

Si představ že by jsi to stahoval mobilem který má pouze GSM žádné LTE! a než to stáhneš tak si 3 dny nezavoláš? A když to spadne budeš to stahovat další 3 dny......

Prostě pošta je tam spolehlivější to není jak u nás dnes podáte nikdy nedodáme.......musíte si dojít na poštu a možná to vydáme......

Bože, řeč není o Praze roku 2000, ale o Sydney roku 2017, přičemž slečna už tam nějaký rok žije a jelikož tam dělá videoprodukci, tak lze předpokládat, že tam bude mít i nějaké technické zázemí (přičemž by člověk skoro očekával, že součástí onoho zázemí bude i možnost přístupu k nějakému slušnému internetovému připojení).
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Junior

Odeslat příspěvekod jAY 14. 4. 2019 08:34

Tak lze předpokládat větší objem dat třeba i několik TB (dvě kamery, nesestříhané a nekomprimované záběry na několik dílů). Pak je opravdu rychlejší to poslat do tří dnů na HDD.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior