Nas server jako VPN

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FrenclakCZ 15. 7. 2019 09:58

Zdravím, mám NAS server od Synology běžící na veřejné IP a na něm mi běží služba VPN Server z mobilu se tak můžu připojit na internet šifrovaně? Pokud na mobilu zapnu mobilní data a připojím se přes VPN a vyhledám si na Googlu: moje IP tak mi to ukáže moji veřejnou IP adresu tzn. IP adresu serveru a jako polohu když do Google zadám: Where i am - mi to ukáže polohu serveru. Mám to chápat tak, že pokud půjdu s mobilem např do kavárny a připojím se na Wi-fi poté zapnu VPN tak je spojení "zabezpečené a šifrované" a připojuji se vlastně do domácí wi-fi sítě? a jediný kdo může vidět co dělám je provider mé sítě?

Pokud v mobilu použiju nějakou aplikaci typu Free VPN jaký tam je rozdíl mezi tím používat to takto na vlastním serveru?
Jedním z rozdílů je ten co jsem vypozoroval, že u těchto aplikací si můžu zvolit "kde chci být" takže např Francie, Čína a pod. také se mi mění IP adresa zatímco u mého řešení mám IP stejnou (moji veřejnou) a adresu mám serveru (takže doma ...) to znamená že to moje řešení není asi moc anonymní co?

jak to mám chápat? Děkuji moc za rady a omluvám se za amatérské dotazy :D :D
FrenclakCZ
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků