Internet na chatu - síla signálu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -_JAkub-.- 25. 7. 2019 16:24

Ahoj,
hledám internet na chatu, kde budu internet používat jen občas. Úplně v pohodě by mi stačil internet, co mám v mobilu, kterých bych si nasdílel i do počítače. Problém je, že máme chatu v údolí se špatným signálem. LTE tam občas chytnu jednu čárku, někde u střechy. Nedá se na to spoléhat. Dokážete mi poradit, jaké mám možnosti?

1) Zesílení signálu nějakou anténou/zařízením. Lze to?
2) Koupit si nějaký modem, který bude mít lepší příjem? Něco ve stylu Internet bez drátu, ale dám tam svou simkartu.
3) Pořídit si internet od T-mobile/Vodafone s tím jejich modemem? Tomuhle bych se rád vyhnul.

Nebo něco jiného?
Díky
-_JAkub-.-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 7. 2019 16:35

Zavolej na TMobile, oni prijedou, zmeri, nainstaluji, nastavi ... proste vyresi. Spolehlive, na klic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod -_JAkub-.- 25. 7. 2019 16:49

To by bylo ideální. A co myslíš tím, že mi tam nainstalují? Zesílení signálu? Nebo že mi tam vyzkouší ten Internet bez drátu, jestli to tam bude fungovat?

Když nad tím teď přemýšlím, tak by pro mě bylo nejlepší, abych měl velký FUP v mobilu a ten občas využil právě i na chatě.

Ale díky za tip, vyzkouším to.
-_JAkub-.-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 7. 2019 18:03

Daji externi antenu napevno na stozar / drzak na barak, navrtaji vsechny potrebne diry, dovedou vsechnu potrebnou kabelaz a umisti pevny vnitrni modem, propojeny s venkovni antenou.

Diky externi antene s vysokym ziskem muze spolehlive fungovat 150Mbit v miste, kde mobil susni 5 az 15. To jen az zjistis, ze jsi nakoupil modemy a chujoviny za deset tisic a porad to "sneci" 5Mbit ... ale kazdy sveho stesti strojvudcem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 7. 2019 07:58

Máš na chatě vyzkoušené i jiné operátory? Mám doma podobnou situaci. O2 má signál mizerný spíš žádný. Oproti tomu Vodafone má všechny čárky i ve sklepě.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 8. 2019 10:08

Co takhle zkusit Nordci Telecom, teď mají snad akci na instalaci zdarma a mají 5G síť. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!