Zákaz dat k aktualizacím Win10

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 13. 9. 2019 16:10

Dobrý den, prosím o radu. Stane se, že musím někdy připojit NTB k mobilním datů. V dřívějších verzích stačilo ve službách vypnout "windows up-date" a bylo vše v pořádku. Data si bryl pouze prohlížeč a to, co jsem dovolil. Po příjezdu domů jsem připojil NTB k pevné síti, ten si nabral své aktualizaci po opětovném spuštění "windows up-date" a oba jsme byli spokojení. Nyní v nových verzích to nefunguje. Nějak se aktualizace nebo čert ví co, dostanou k mobilním datům a já jsem na nule do pár hodin. Nenašla by se nějaká finta, jak tohle to ošetřit, prostě, jak na to?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 16. 9. 2019 08:05

Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 16. 9. 2019 14:01

Můžeš zkusit prográmek, který mě ještě nezklamal. https://www.sordum.org/9470/windows-upd ... cker-v1-5/

-- 16. 9. 2019 14:09 --

gifter píše:https://edumatik.cz/clanky/jak-zamezit-windows-10-stahovani-aktualizaci-pri-pripojeni-pres-mobil

V článku jsem to neviděl, ale „připojení účtování podle objemu dat“, se dá nastavit, jen pokud je člověk přihlášen do administrátorského účtu.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 17. 9. 2019 16:40

Děkuju moc, pročtu, vyzkouším, snad to zabere ...

to freekarol: Nainstaloval jsem ten prográmek, mám však pocit, že bude jen ve službách zafajfkne a odfajfkne Windows Updaet, což jsem doteď dělal ručně, ale u nové verze to už nezabírá a systém si vesele stahuje aktualizace dál. No, vyzkouším, ale trochu se strachem, že datově bude mobil zase na nule.... :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 17. 9. 2019 23:22

Ano, je to, jako když to ve službách ručně zakážeš, je tam ale nastavení "protect service settings", pokud to máš anglicky, nevím, jak je to přeložené do češtiny(umí to i česky), což zabranuje právě tomu, aby si Windows ty služby zase sám zapnul. Jsem stále na 1803, takže netuším, jak to funguje v poslední verzi Windows. Pokud to opravdu nefunguje, stačí napsat autorovi toho programu a on vydá update. Už to takhle udělal, když vyšla nová verze Windows 10...
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 18. 9. 2019 00:45

to freekarol: ahoj, tak to zkouším a vypadá to, že díky tomu protect service settings (chraňte nastavení služby) si to systém pěkně drží a aktualizace nepustí. Udělal jsi mi velkou radost, děkuji.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 9. 2019 01:02

Rádo se stalo. Pokud používáš Windows Defender, tak ten se ale bude i tak aktualizovat. To by ale nemělo brát nějak extra data. Pokud ti to vadí, tak vypnutí "ochrana v reálném čase", by mělo údajně vypnout i automatické aktualizace pro Defender, pak tě ale zase nebude chránit proti virům, takže je to stejné, jako kdybys ten Defender rovnou vypnul.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 18. 9. 2019 02:49

Ano, rozumím, Defender bych v případě potřeby vypnul, ale řekl bych, že když jsou zablokovány aktualizace, netahá aktualizace ani Defender, ale asi se mýlím. No, měl bych tady ještě jeden problém, když už jsme u toho šetření dat. Jak snížit datový tok na minimum při práci s internetem. Jaký prohlížeč a jak ho nastavit. Je mi jasné, že video bere nejvíc, také grafika, tak pokud to jde, snížit rozlišení a kvalitu. Před roky jsem implementoval do Opery jakési nastavení typu Opera mini, které je i v podobném prostředí jako na mobilu, ale nemůžu na NTB snížit kvalitu obrázků apod. Prostě mě napadlo zeptat se, co by bylo dobré si na internet pořídit dnes, jaký soft a jak ho nastavit. Budu vděčný za rady.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 9. 2019 11:58

Mně to normálně Defender pravidelně aktualizuje, i když mám Windows Update vypnutý. Mám pocit, že komprese webových stránek už moc nefunguje(Google Chrome to má přímo v sobě), protože na šifrovaných stránkách(https), to jaksi moc nejde, pokud vím.
freekarol
Junior