Nastavení routeru TP-LINK TD-W9960 pro O2 VDSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiriiifrydrych 22. 2. 2020 08:46

Zdravím vespolek,

již pár (tý)dnů se doma potýkám s problémem výpadků pevného internetu od O2 (jak zařízení Wifi, tak PC připojené kabelem) a občasnou nízkou rychlostí (např. UP/DOWN okolo 20 Kbps, pingy 20 - 80 ms), restarty routeru ani nezmiňuji, ty samozřejmě proběhly. Aktuálně mám krabici ZTE ZXHN H168N přímo od O2.

Volal jsem na O2 linku poruch, přípojka je prý v pořádku. Odtušil jsem, že by mohl být problém v routeru, koukl jsem proto na jejich stránky a nabízí tam TP-LINK TD-W9960, a to za 2 352 Kč. Ach, rozumím, že musí být človíčkové u O2 z něčeho živi, ale takovou sumu se mi platit pochopitelně nechtělo. Na netu jsem tento router našel za devět stovek, v recenzích na různých portálech uživatelé psali, že nastavení O2 internetu je záležitostí chvilky a že vše šlape, tak jsem jej tedy vzal nakonec odjinud.

Zapojím, spustím průvodce konfigurací, kde jsou dokonce předpřipravení někteří čeští poskytovatelé, včetně O2, vyberu tedy O2 VDSL, projdu pár kroků a u testu spojení BUM, disconnected. :-(

Kontaktoval jsem O2 guru na chatu, jestli mi poradí, kde mi samozřejmě bylo řečeno, že cizí zařízení nenastavují, což chápu, ale alespoň mi potvrdil, že evidují vysokou chybovost na routeru (při zapojení toho starého), takže mě utvrdil v tom, že bude chyba ve stávající krabici, pokud tedy nekecal. Dále potvrdil, že by mělo stačit nastavit vše dle https://www.o2.cz/osobni/techzona-modem ... cle=550534, pak ještě doplnil modulaci VDSL2. Vše jsem nastavoval, poté i ručně, kombinoval, ale bez úspěchu. (zkoušel jsem poté i ADSL)

Potýkal se někdo s obdobným problémem? Zvládl by někdo poradit, prosím?

Přikládám pár obrázků z konfigurace, klidně doložím i něco více, je-li potřeba.
https://drive.google.com/drive/folders/1ebK71QzTBLNN3qhPQ9pex9vHKmFTvzpG?usp=sharing

Předem díky.
jiriiifrydrych
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2020 16:10

Tady není co řešit vypadá to na shnilé dráty.

Mám tento modem který jsem dával taky na linku, přednastavené předvolby O2 a vyplníš tam pouze hesla user a heslo O2 pokud si to dobře pamatuji a zaškrtnout enable IPv6 a vybrat slaac.

A funguje.

Pokud se nesinchronizuje xDSL tak to vypadá na problém na drátech a nebo někde na ústředně.
Takže projdi dráty co můžeš doma a pak reklamace.....

Používáš telefon - funguje OK, pokud nepoužíváš tak tam skus připojit telefon zda je signál OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiriiifrydrych 22. 2. 2020 19:08

Drátu máme v bytě asi jen tak metr a půl, ze zdi do RJ-11 zásuvky, ten je OK, zbytek venku na baráku asi bude muset projít někdo povolanější.

Telefon na vyzkoušení nemám.

Každopádně vřelý dík za rady :-).
jiriiifrydrych
Junior

Odeslat příspěvekod jiriiifrydrych 22. 2. 2020 21:33

Dodatek: Rozdělal jsem i zásuvku s telefonní koncovkou, dotýkaly se tam 2 dráty - oranžový s bílým, ale to si nemyslím, že by hrálo roli, do zásuvky nikdo nelezl od jejího zapojení. Budu testovat rychlosti a stabilitu, nicméně ani po rozpojení těch zbývajících vodičů nový TP-LINK nenajde připojení.

Zkusil jsem současně zapojené dráty - modrý s bílým - odpojit a zapojit místo nich oranžový s bílým, v tomto případě nenajelo připojení ani na starém modemu, kontrolka DSL se na něm vůbec nerozsvítila.

Obrázek zapojení zásuvky přidán k dříve odkazovaným obrázkům s konfigurací (přímý link na fotku: https://drive.google.com/file/d/1XWEOrm ... EgK3h/view).
jiriiifrydrych
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 2. 2020 14:26

Jak jsem říkal vidím to na problém ve vedení pokud starý modem blbne a nový se nechytí.

Prostě ten co funguje skouknout jeho statistiku, někde by tam měly být parametry dsl linky (síla signálu, chybovost atd...)

Jediné co musíš vědět zda používáš ADSL nebo VDSL - mezi nimi pokud vím ten TP-LINK neumí sám přepínat a když tam nastavíš správné ADSL/VDSL tak to s O2 musí chodit (pokud je ten TP-LINK určen pro ČR).

Jediné co ještě můžeš skusit nahrát do něj znovu FW který stáhneš z CZ stránek: https://www.tp-link.com/cz/support/download/td-w9960/ hlavně vyber správnou verzi v1 nebo v1.2 je napsaná na nálepce na routeru.

Jinak v zásuvce že jsou dva dráty nezapojené je OK, většinou se tahá kabel co má dva páry (tj 4 dráty) takže můžeš mít dvě linky.
Jediné co mě napadá dle fotek jsou ty bílé dráty nějak rozlišené? Zda ten co to zapojoval neprohodil ty bílé dráty a není ten druhý bílý použitý z toho druhého páru. Stačí se kouknout do kabely ten modrý musí být skroucený se svým býlím drátem a ty musí být zapojené.

Pak máš tam daný spliter? Pokud ano odpoj ho. (Ta bílá malá krabička co je mezi zásuvkou a modemem.)

A jinak reklamovat linku a zase reklamovat.....pokud jsou u tebe dráty OK

Jinak taky v zásuvce je pár elektronických součástek - nebylo u vás nějaké přepětí - mohly odejít co skusit jinou zásuvku - připojit napřímo ten kabel bez zásuvky na modem?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiriiifrydrych 29. 2. 2020 21:04

Vyřešeno jest.

Omlouvám se za zpoždění s odpovědí, v práci toho bylo poslední týden dost, nestíhal jsem dříve.
Volal jsem v minulých dnech na O2, kde asi už uznali, že pokud volám poněkolikáté během krátké doby, něco nebude oukej.

Poslali k nám technika, který nejen, že vyměnil telefonní zásuvku v bytě, ale také šel po vedení od domu na sloup, kde bylo též potřeba provést nějakou údržbu. Od té doby pohoda, výpadky žádné, TP-LINK se chytil napoprvé, dokonce i rychlost stoupla.

Díky za Váš čas, @soban :-) .
jiriiifrydrych
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2020 03:09

Není zač....

Ten tp-link modem jsem si taky totiž pořídil místo vychvalovaného Zyxel VMG8924-B30A který jako kus absolutně zklamal taky ho pro jistotu přestaly prodávat....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků