Router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 100petr 10. 5. 2020 09:58

Zdravím, pořizuji si od T-mobile VDSL internet a hledám nějaký router. Dali byste mi nějaké doporučení? Zaujal mě ASUS DSL-N16 a TP-LINK TD-W9960. Na internet mám připojené dvě zařízení kabelem a zbytek WI-FI.
Naposledy upravil 100petr dne 10. 5. 2020 10:08, celkově upraveno 1
100petr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 10. 5. 2020 10:01

To jsou oba modemy, ten dostaneš od Tmo ne ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 10. 5. 2020 11:07

Ne nedostane, muze si jej za mesicni poplatek od poskytovatele pronajmout
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 5. 2020 14:23

Pokud nemáš veřejnou IPv4 a poskytují IPv6 ber ten TP-LINK TD-W9960.

Asusy mají lepší DSL část kolem nastavení ale jsou zaměřené na veřejnou IPv4 a podpora IPv6 nulová i když tvrdí něco jiného.

Pokud později nebude ten TP-Link vyhovovat můžeš za něj koupit pořádný router a přepnout ho do bridge režimu.

PS. TP-Link má přepětovou ochranu na telefonní lince vevnitř takže žádnou už nemusíš pro DSL linku použít, maximálně chránit napájení.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod contrarian 9. 7. 2020 15:39

Zdravím,
uvažuji o změně poskytovatele připojení. Potřebuji ale router, do kterého povede od providera optický kabel a který je napájen přes USB (nechci zasahovat do lišt, zdí, podlah apod. a zásuvka není nikde poblíž vchodu do bytu k dispozici) a zároveň bude mít spolehlivý dosah alespoň 10m (tzn. nikoli s interní anténou). Doporučíte? Předem díky.
contrarian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 9. 7. 2020 22:58

Co je toto zase za blbost!

Většina ISP neposkytuje konec optického vlákna aby si ho uživatel někam strčil :-) (Kromě profi přípojek kde se to řeší trochu jinak a jsou trochu jiné smlouvy......)

Takže nech si připojení zavést a ISP tam nějaké své zařízení dodá a pak za to si můžeš dát svůj router.

Třeba: hAP ac²

Chceš něco kam se dá píchnout optika? Tak třeba: RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN má to SFP+ port a pokud do něj seženeš modul kompatibilní s tvým optickým kabelem :-))) ale pochybuji že to bude tvůj ISP akceptovat.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod contrarian 10. 7. 2020 07:03

Omlouvám se za zmatky, jsem v tomto laik. Provider poskytuje optický internet. Kabel dovede do bytu. Tam potřebuji modem-router (ideálně do 1000 Kč), který se napájí přes USB a spolehlivě obsáhne byt. Existuje něco takového? Díky.
contrarian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 10. 7. 2020 14:46

1.) Neznám žádný router který se dá napájet přes USB!

2.) Použij ten hAP ac² má jeden pasivní PoE vstup přes který ho můžeš napájet a normální byt taky pokryje.

Žádný zázračný router který má super dosah neexistuje! A zda jsou antény integrované nebo ne většinou nehraje roli pokud je to kvalitní zařízení.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod contrarian 10. 7. 2020 14:54

ad1) co tohle? https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wr802n/
pisou, ze je to router s moznosti napajeni pres USB... ale jak jsem psal, jsem laik, mozna mi neco unika
contrarian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cadworker 10. 7. 2020 15:09

No, uniká, no. To je nějaký kapesní AP.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 7. 2020 21:00

:oboze
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 7. 2020 22:13

contrarian píše:ad1) co tohle? https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wr802n/
pisou, ze je to router s moznosti napajeni pres USB... ale jak jsem psal, jsem laik, mozna mi neco unika

Tak ty chceš optické připojení a chceš na to připojit router co má pouze jeden LAN port o rychlosti max 100M to myslíš vážně?

Dělej co chceš radu jsi dostal.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 10. 7. 2020 23:34

Ten mini router je tak na cesty do míst, kde máš zásuvku na net a není tam WiFi. A napájíš ho nabíječkou od mobilu. Ne natrvalo na doma.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 11. 7. 2020 22:40

To, že Tě provider napojí na optiku neznamená, že dostaneš konec optického kabelu. Bude tam nějaké koncové zařízení. Řešit s providerem, ne tady!!!
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 12. 7. 2020 10:35

Proc by ne, pokud to stavi dnes cim dal casteji na pasivni optice tak mas zakonceni trasy primo doma... a tam zapojis poskytovatelem dodavane ONT vetsinou jiz kombinovane s routerem a wifi AP.
calebcox
Junior

Další stránka