UPC/Vodafone výpoveď

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ajvou 22. 6. 2020 17:11

Zdravim, zkouseli jste uz nekdo vypovedet smlouvu u UPC co se spojilo s VF?
Mam ted od nich 30%, ktera by mela byt naporad, ale to pripojeni k internetu neni uplne idealni, celkem dost to pada. Chtel jsem tedy nejakou slevu nebo jake mam moznosti a volali mi i z "retencniho", ze uz mam tu nejvyssi moznou slevu a vic to proste nejde.
Kdyz vypovim smlouvu, je nejaka sance dostat jeste nejakou slevu? Mam moznost prejit na levnejsiho providera, ale uplne moc tomu neverim, protoze je to vzduchem.
Diky za jakekoliv info.
Ajvou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2020 17:37

Normálně Ti to ukončí a pak Tě naberou případné sorry za ceníkovou cenu, bez slev. A získat i těch 30 bude pod Vodafonem MNOHEM těžší, než pod Liberty Globál.

Levnější poskytovatel většinou rovná se horší support a všeobecně více problémů. Vzduch proti kabelu, to už je jeden velký problém dám o sobě. Do hry Ti vstupuje počasí, listí, odrazy a desítky dalších faktorů, které s drátem řešit nemusíš.

Smím se zeptat na lokalitu? Ten další provider bude LTE? Nebo (hůř) lokální wifinkář?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Ajvou 22. 6. 2020 17:41

Prave toho jineho providera se bojim, ze to bude stat za... Jasne, jsem na Praze 7 - Bubenec. Moc moznosti tady neni :(
Ajvou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2020 17:43

Já všem vždycky říkal, kde je UPC, držte se ho. Sám mám od nich 500 a neměnil bych. To připojení je prakticky bez výpadků.

Vím o lidech s jinými providery přes dráty, ať už Olomoucký RioMedia, nebo v HK MagnaLink ... všude jsou občas problémy.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Ajvou 22. 6. 2020 17:50

Podle toho, co ale rikas, tak se neoplati teda prechazet nebo davat vypoved a zkouse to. Jeste se zeptam tedy takto :) Tech 30%, je moznos s tim nejak ted hybat? Treba, ze bych zrusil TV a mel 30% jen na netu a zvedl si treba rychlost nebo tak?
A diky za rady :)
Ajvou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2020 18:58

Tak ... hýbat se s tím určitě dá, záleží na koho narazíš. Já znám i pár lidí přímo z UPC osobně, takže mám podmínky ještě o něco lepší než Ty. I od TMobile mám neomezeně max za tři kila. Nějaké slevy mám i od O2.

To víš. Influenceři. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2020 22:40

Kabel UPC na Praze 7 a padá? To je nějaká blbost.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Ajvou 23. 6. 2020 07:25

@KineCZek a my smrtelnici musime prosit o slevy :D

@polda ano, ikdyz se to nezda, tak je to tak. Vecne se mi zarizeni odpojuji od wifi a musim vypinat/zapinat wifi. A stava se to na vice zarizenich mobil (iOS i Android), laptop (macOS i Win). Bohuzel podpora ze strany UPC je dosti slaba a resim tento problem s nema uz dost dlouho.
Ajvou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 6. 2020 08:20

Nějak nechápu tvůj stesk že se ti odpojují zařízení od wifi?

Co s tím má tvůj ISP společného? Zarušení prostředí ISP neopraví.

Jednoduše wifi si budeš muset poladit sám (pokud dodané wifi zařízení nevyhovuje pořiď si svoje).

Kabel funguje na 100%?

PS. Já mám kabel od riomedia teď je to nej.cz a za celou dobu je to bez problémů kromě případu že 2x odešel napájecí zdroj od jejich zařízení tak jsem byl za celou dobu asi 4 dny bez internetu.

A že mají chybičky a kdo nemá například pro domácnosti neposkytují IPv6 což je podle mě velké mínus, ale zase mám veřejnou IPv4 adresu sice dynamickou ale to nevadí a IPv6 řeším tunelem.

Na druhém konci mám zase linku DSL s 50Mbps a co je upload 5Mbps tak je to k použití tam zase pro změnu mám IPv6 a zase není IPv4 :-)

Co si budeme vykládat kabel je vždy kabel a pokud má trochu rozumné parametry je to vždy lepší jak wifi spoje.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 23. 6. 2020 08:37

Problém wifi opravdu není problém UPC, se ti bude opakovat i s novým providerem. To chce sehnat kdo tomu rozumí aby ti síť funkčně nastavil.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2020 08:59

Určitě změnit kanály, možná i koupit jiný WiFi router.

KineCZek