Ethernet rozvody v dome

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 23. 7. 2020 09:01

Počet kabelů tam i tam je určitě ok.

Co se týče IoT a různých chytrých pičifuků, tam pojedeš stejně většinou bezdrátově na Zigbee a podobných protokolech, takže tam to až tak podstatné není. Chápu správně, že chceš během rekonstrukce rovnou zapracovat i chytré osvětlení?
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod brkooo 23. 7. 2020 09:20

Znamy technik mi spominal nejake vyrobky ktore su riadene z centralneho miesta - kazdy z nich pouziva len 2 zily kabla, kazdu pre jeden smer, nespomeniem si presne na meno protokolu. Pravdepodobne mi radil kable namiesto bezdrotu kvoli bezpecnosti - ak sa to da spravit kablami, tak radsej tak.
Ak by som to osvetlenie chcel riesit este pocas prerabky, bol by s tym problem? Co by trebalo premysliet? Ak mas nejaky odkaz na clanok, kde si o tom nastudovat posli prosim ta.
brkooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brkooo 23. 7. 2020 11:18

Pravdepodobne objednam z Gigastore. Zasuvky som nasiel tieto:

https://www.gigastore.sk/zasuvky/solarix-zasuvka-cat6-utp-2-x-rj45-pod-omitku-bila/
a
https://www.gigastore.sk/solarix/solarix-zasuvka-solarix-cat6-utp-2-x-rj45-pod-omitku-bila/

Je tam nejaky rozdiel? Pri tej drahsej je termin dodania az v auguste. Ktoru mam zobrat? Predpokladam, ze sa nebudu dat zladit so zasuvkami na elektrinu, vypinacmi a podobne (co sa tyka tvaru a pod). Patch panel objednam neskor, to uz nestiham nastudovat.
Naposledy upravil brkooo dne 23. 7. 2020 12:38, celkově upraveno 2
brkooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkubas91 23. 7. 2020 11:28

Co se světel týče, záleží, jak to chceš vyřešit.

Varianty jsou vesměs dvě - obyčejné rozvody s chytrými žárovkami a vypínači (př. Philips Hue) nebo chytré rozvody s hloupými žárovkami (př. Loxone hub). Hrozně moc záleží, co od toho čekáš. Já měl rozvody hotové a tak šel cestou Philips Hue a jsem spokojený. Ty bys měl tu výhodu, že místo klasických vypínačů může rovnou implementovat ty chytré.
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod brkooo 23. 7. 2020 16:49

Dakujem:) co sa tyka tych zasuviek mi nevies poradit prosim ta?

A este posledna otazka - viem, ze to je uz fakt na dlhe lakte ale ake mate skusenosti - je lepsie vsetky kable priviest na 1 stenu, kazdy na inu alebo...?
brkooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 7. 2020 19:16

Zkus zapojit hlavu. V rámci jedné místnosti můžeš mít patch kabel od zásuvky natažený kamkoliv. Není ale příjemné při vstupu do místnosti zakopnout o kabel. Takže někde je lépe mít (dvoj)zásuvky každou na jiné straně ode dveří, někde je to jedno a klidně můžou být u sebe, nebo proti sobě, jak se TOBĚ zlíbí. To jsou věci, které záleží na situaci u tebe, kterou neznáme, ale žádná není vyloženě špatně.
Pytlík
Pokročilý

Předchozí stránka