OpenVPN a vzdálená plocha WIN10 Pro

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kope321 8. 10. 2020 10:01

Ahoj, chtěl bych se zeptat na následující problém. Postavil jsem nový comp, na kterém jsou Win10 Pro (moje první zkušenost s nimi) a narazil jsem na problém s připojováním přes OpenVPN do firmy na svůj pracovní počítač. Stáhl a nainstaloval jsem si nejnovější verzi OpenVPN, použil jsem certifikáty, které mám na notebooku s Win7 (neměl by být rozdíl). OpenVPN jsem spustil jako správce, normálně naběhlo. Když jsem pak dal connect, tak ikona zezelená a objeví se hláška, že spojení bylo navázané.
Když se pak zkusím připojit přes vzdálenou plochu, tak se mi to nepodaří a objeví se mi hláška "Zadané přihlašovací údaje nefungovaly" (viz obrázek v příloze). Co mne zarazilo bylo to, že v tom okně s hláškou je jméno domácího počítače (DESKTOP-1AH8LIA), to vůbec nechápu-jako by se vzdálená plocha chtěla připojit k domácímu stroji.
Tak jsem v noci trochu googlil a našel jsem, že by problém mohlo dělat to, že ten uživatel na domácím stroji, ZE KTERÉHO jsem se připojoval, má stejné username/password jako je použité na stroji, KAM jsem se zkoušel připojit. Tak jsem na domácím stroji jméno a pro jistotu i heslo změnil. Ale po pokusu připojit se přes vzdálenou plochu jsem dostal stejnou chybovou hlášku, jen už tam není ten řádek DESKTOP-1AH8LIA\username.
Ještě doplním, že na domácím počítači je AVG a zatím jsem neměni žádná bezpečnostní nastavení ve Win10 (jejich firewall a pod).
Přitom na starém počítači, kde byly ještě WinXP vše běželo (i tam bylo AVG). A stejně tak na notebooku, který mám stát vedle a na kterém jsou Win7 se přes OpenVPN a vzdálenou plochu do práce v pohodě připojím.
Neřeši už někdo něco takového?
Přílohy
hlaska.png
hlaska.png (15.86 ) Zobrazeno 816 krát
kope321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 10. 2020 10:21

Chyba:
kope321 píše: nejnovější verzi OpenVPN

Nejnovější jsou jen beta-verze.
Spolehlivě vyzkoušená pod W10/2004 je v.2.4.8.
Běží služba DHCP klient v lokálním PC?
Kód: Vybrat vše
cmd
sc query dhcp

Znáš IP adresu vzdáleného WKS?
Jaká je IP konfigurace lokálního PC po připojení pomocí VPN?
Kód: Vybrat vše
cmd
ipconfig /all

Je v pořádku? Tj. IP adresa ~ podobná jako WKS?
Je WKS zařazený v AD?
Jsou v lokálním PC i vzdáleném WKS zakázané nejhorší zhůvěřilosti W10, tj. FastBoot a Automatický upgrade ovladačů?
Připojuješ se do internetu pomocí LAN, ne přes WiFi?
Btw:
tahle pověra:
kope321 píše: stejné username/password jako je použité na stroji, KAM jsem se zkoušel připojit

je naprosto irelevantní.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kope321 8. 10. 2020 16:05

Tak problém vyřešený. Bylo potřeba zadat username na vzdálený počítač včetně domény. Díky za snahu pomoci.
kope321
Kolemjdoucí