Router ke službe bonding

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 15:29

Tak mě to najdi chytráku https://emulator.tp-link.com/C5_v2_simulator/Index.htm já to tam fakt nevidím....

Tak blbej abych neprošel všechny záložky fakt nejsem, samozřejmě je to emulátor takže tam může být chybička a na skutečném HW se to může někde zobrazit.

A ani v popisu-parametrech jsem nenašel nikde zmínku o vlan! (u nových modelů)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2020 19:37

Jenomže to máš verzi odněkud z *****, možná svý. Používá se V.4 :D
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 21:40

Jo tak mi ji chytráku najdi.....

Zajímavé že ve verzi v1 tam vlan je a ve verzi v2 není a v jiných nevím protože tam žádná jiná není.....

A když kouknu na nejnovější verzi kde emulátor nemají tak v popisu o vlan taky nic není....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Odeslat příspěvekod soban 4. 12. 2020 09:45

Dobře a kde je napsáno že to umí vlan?

Nikde to tam není a ani v návodu o tom není ani zmíňka i když na obrázku s nastavení internetu je vlan tak a teď babo raď....

Koukám že ten TP-LINK jde od 10 k 5 kdysy jsem je celkem dost prosazoval, ale dnes nevím, jeden model je v 50 různých verzích a v označování se už ani prase nevyzná.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 4. 12. 2020 11:14

Odstavec 4 v návodu
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dedelo 4. 12. 2020 20:18

Ok tak se stalo to, čeho jsem se bál. Terminátora technik nainstaloval, zkontrolovat, odešel a já si tu už tři hodiny hraju s nastavením.
Připojil jsem terminátora do svého routeru do LAN4/WAN celé jsem to nastavil:
1. Operation mode na Wireless Router Mode (https://pasteboard.co/JDpbOd4.jpg)
2.WAN na PPPoE (https://pasteboard.co/JDpbWOY.jpg)
3. Napsal tam PPP jméno a heslo (O2)

A světe div se, stejně to nefunguje. Napadá někoho co dělám blbě?
https://pasteboard.co/JDpbm19.jpg

Dokonce jsem teda zkoušel to nechat na modu xDSL Modem router, to samozřejmě taky nefungovalo
Dedelo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 12. 2020 20:42

To je málo, ty ještě musíš nekde u PPPOE zapnout s zadat VLAN ID . Pokud to neni tak nemáš správný router

soban píše:Podle mě není.

Přepneš ten svůj modem v záložce operation mode na Wireless Router Mode a kabel z terminátora dáš do wan konektoru, telefonní konektor zůstane nezapojen.

Akorát nevím jak se to nastavuje s terminátorem zda na tom wan rozhraní nastavíš PPPoE s vlan 848.

Jinak samozřejmě můžeš koupit jiný router třeba já používám mikrotiky MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC

EDIT:

Co připojit za Terminátor

Jelikož je pro připojení routeru využit standardní Ethernet, můžete teoreticky použít jakýkoli vlastní router. Prakticky musí takový router podporovat:

nastavení VLAN ID na WAN rozhraní (VLAN ID pro Internet je 848, IPTV VLAN ID je 835)
vytočení PPPoE nad VLAN


Viz: https://www.root.cz/clanky/vdsl-bonding ... minatorem/
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLAZ67 4. 12. 2020 22:58

Otázka je, jestli je O2 ochotno akceptovat vlastní router. Předpokládám, že nemusím modem, když vlastně modem je Terminátor. Mohl by někdo zkušený (já se v síťování nevyznám) poradit jaký router tedy koupit? U zmiňovaného Mikrotiku mě straší složité nastavení pro laiky. Wifi nepotřebuji, to mi řeší TP link DECO E4, který mám teď připojený do původního O2 xDSL modemu Comtrend. Děkuji za rady.
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Standa z Rychvaldu 4. 12. 2020 23:37

No tak já jsem na tom jaký router vlastně taky dneska skončil. Když jsem službu v úterý objednával, operátor se na několik mým " blbých " dotazů jestli to bude s COMPRENDEM fungovat dušoval že bude. Dneska měl přijít technik, Já čekal jak blbec do jedné hodiny a nikde nikdo. Po Chatu s O2 ,nakonec s ženské vypadlo, že si od nich musím pořídit modem nový min těch 3312kč ZTE nebo Smart box. Což se mi samozřejmě nechce za to ty prachy dávat.
Tak jsem ženské poděkoval, že teda mohli aspon napsat sms že nepřijdou. a že to vypadalo , že se u O2 začíná blýskat na lepší časy, ale všecko při starém :)
Standa z Rychvaldu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2020 08:18

BLAZ67 píše:Otázka je, jestli je O2 ochotno akceptovat vlastní router. Předpokládám, že nemusím modem, když vlastně modem je Terminátor.


Potřebuješ router co umí PPPoE a VLAN!

PPPoE umí většinou každý router, ovšem většina jich neumí právě VLAN! A problém je že se to nikde nedočteš protože to normálně neuvádějí.

Pokud nepotřebuješ wifi kup mikrotik bez wifi, nastavení by mělo být jednoduché v quick to naklikáš a pak to akorát v rozšířeném nastavení budeš muset trošku upravit (nastavit tu vlan)

MikroTik RouterBOARD RB750Gr3
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk z Oseka 5. 12. 2020 08:20

Zdravím všechny diskutující. Sleduji vaší diskuzi. Včera 4.12. po poledni byl u mě technik z Cetinu a nainstaloval bonding s Terminátorem. Terminátor rozchodil, všechno je prý v pořádku. Požádal jsem jej, aby mi ještě změřil max. rychlost po bonding - pěkných 54/5. Odjel a na mě bylo nastavit můj router Asus DSL-N17U. Nastavuji všechno dle zmíněného článku na ROOT a dle vašich rad - režim přenosu VDSL WAN, typ připojení PPPoE, VLAN ID 848, v nastavení PPP jméno a heslo O2. A bohužel se mi stále nedaří. Prosím o nějakou radu co zkusit dál. Děkuji, Zdeněk.
Zdeněk z Oseka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2020 08:43

Těžko říct kde děláš chybu.

Máš ten asus přepnut do režimu router?

Pak kabel od terminátoru zapojit do wan konektoru, tam nastavit PPPoE s VLAN 848

Skoukni toto: Terminátor od CETIN a modem/router ASUS DSL-N16 a DSL-AC56U (funguje)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BLAZ67 5. 12. 2020 09:13

Ještě mě napadlo koupit ZyXEL VMG3312-T20A používá ho TMobile, který už také umí bonding. Dá se koupit na bazoši za 500. Fakt mám z toho Mikrotiku trochu obavy :-D
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 12. 2020 10:21

Pokud je bonding do 50/5 tak někdo našel že samotné DECO E4 na tom funguje. V kazdem případě svítí na terminatoru už teď 3 kontrolky vedle sebe ?
Naposledy upravil polda dne 5. 12. 2020 10:34, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků