Při připojení notebooku vypadne router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 13:16

Jj. Koukal jsem, že 5Gh je skoro volná. Takže router, který ji podporujete by byl určitě lepší. U 2,4Gh mám nastavenou šířku 40 Mhz, taky případné zkusím.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 12. 2020 14:40

=> Já mám napevno kanál nastaven. Na auto mi to blblo předtím...
Ano, písal som, že vypnutie auto pommáha len niekedy. Šírka kanálu 40 MHz vadiť môže, ale ani pri 40 MHz by nemal zamrznúť. Rozhodne by ani pripojenie na 40 MHz nemalo ovnlivniť ostatné wifi na neho pripojené. 5 GHz je istota. Chodí to ale na menšiu vzdialenosť a cez menej stien.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 15:18

Ještě skontroluj zabezpečení to mi taky jak jsem psal u starého routeru blblo tak pokud tam máš WPA/WPA2 skus přepnout pouze na WPA2 a AES natvrdo.

Jinak co za wifi čipy jsou v tom tvém routeru (co máš přesně za router) a jaký wifi čip je v tom notebooku?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 18:36

ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 19:58

No jo ale jakou to máš verzi toho routeru.

Do verze v12 tam byly různé verze čipu Atheros od verze v.13 je tam MediaTek MT7628NN

Můžeš to skouknout na https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

Jinak realtek není nic moc.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 20:16

verzi 11

A tento adapter

Qualcomm Atheros QCA61x4A Wireless Network Adapter
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 22:10

Je jasné že Qualcomm Atheros v adaptéru se nebude hádat s Atheros čipem v routeru.

Můžeš skusit třeba DD-WRT https://dd-wrt.com/support/other-downlo ... 41ndv11%2F ten bin soubor s názvem factory-to-ddwrt.bin by měl jít nahrát přes www rozhraní toho tp-linku.

Samozřejmě že tím můžeš router poškodit jak se něco nepovede.

Soubor z odkazu je pro verzi TP-LINK wr-841n(d) v11
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ryder 52 4. 12. 2020 23:19

No ten firmware raději nechám být. Zkusím to nějak přes ty ovladače a když to nepůjde, ta bych asi vzal jiný router. A rovnou duální.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ryder 52 7. 12. 2020 09:24

Tak o víkendu proběhly zkoušky :-). Zkoušeny ovladače, jak základní co tam byl, tak i nejnovější z Lenovo, pak jsem našel ještě nějaký novější a vždy ti třeba 30 minut šlape a najednou výpadek. Proběhne restart routeru a pak třeba znovu po 5 minutách a pak zase až za 20 minut. Vždy to ale vypadlo, když jsem třeba měřil rychlost, nebo něco stahoval. Při prohlížení třeba seznamu to šlo. Při připojení přes adaptér zcela bez problémů. Jen pro info. Notebook jsem měl přímo u routeru,kanál napevno.
Nemohl by tedy nakonec být problém přímo v sitovce, že když ji více zatižím, tak prostě spadne a vyhodí i router?
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2020 16:20

1.) První chyba - od antény routeru musíš být minimálně 2 metry! (Zda ta wifi neruší uplně něco jiného v tom routeru.) Wifi nejsou dělané aby byly antény tak blízko u sebe.

2.) Taky může odcházet router.

3.) Vyzkoušej ten dd-wrt není co pokazit stejně budeš kupovat nový router ne?

4.) Vadná ta karta podle mě není, ale realtek nejsou nic moc čipy a ještě ovladače.....

5.) Ještě můžeš vyzkoušet linux, spustit s flešky a pokud tam bude na flešce ovladač pro tu tvoji wifi můžeš otestovat zda se to znovu kousne. https://ubuntu.com/download/desktop
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 7. 12. 2020 16:36

=> Při připojení přes adaptér zcela bez problémů...
Ak by to bol napájací adaptér, tak ešte skontrolovať napájací profil (power managamet - šetrenie energiou) a nastaviť trvalý režim bez uspávania. Bug v routri to síce neodstráni, ale snáď to bude vypadávať menej často.
hunter21
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků