Při připojení notebooku vypadne router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ryder 52 29. 11. 2020 21:57

Zdravím. Tak jsem koupil synovy notebook k Vánocum. Tento víkend jsem ho chtěl připravit, aby ho mohl hned u stromečku vyzkoušet. K němu překvapení mi po připojení k internetu začala vypadávat celá domácí síť. Pro info. Notebook je Lenovo IdeaPad 3 81W40053CK, má pouze WLAN sitovku a router mám TP-Link TL-WR841N. Když se připojím s notebookem, tak vypadne wifi i na mém pc, v mobilech. Jakmile resetuji router, tak po pár minutách znovu. Když ale notebook přestanu používat, tak wifi běží úplně normálně. Zkusil jsem pak do USB portu strčit jiný wifi adaptér a ten integrovaný jsem zakázal a wifi šlapala jak po másle. Mám tedy podezření na ovladač, který jsem pak i aktualizoval přes správce zařízení, ale problém přetrvává. Má někdo podobný problém a nebo poradil by mi někdy jestli by to mohlo být tím a nebo který ovladač by fungoval korektně? Bohužel přes týden jsou dětí doma a další zkoušení mohu až o víkendu.
Díky moc za vaše rady
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 29. 11. 2020 23:28

Aktualizovat notebook celý, a wifi ze stránek výrobce wifi karty.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryder 52 30. 11. 2020 00:25

Jestli myslíš aktualizace Windows, tak ty už jsem postahoval. Jinak teď při hledaní jsem najel na stránky Lenovo a mají tam nějakou utilitu, která by snad měla mít ovladače ok. Nebo myslíš přímo výrobce karty a ne notebooku? Teď nevím ale myslím že je tam Qualcomm Atheros AR956x. Výrobce je tedy Qualcomm? Ale jak říkám děti jsou přes týden doma, tak se k tomu dostanu až o víkendu.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 30. 11. 2020 11:05

Nainstalovat ovladače toho wifi čipu od výrobce toho čipu.

Ale typnul bych si že nová karta se nedohodne se starým šunt routerem.

Co s tím?

Koupit pořádný router třeba mikrotik nebo Archer AX10.

A nebo vlézt do nastavení té wifi karty a nastavit tam region na CZ a vyzkoušet nastavit šířku pásma na 20Mhz než na auto to stejné vyzkoušet a skontrolovat na tom routeru co tam máš nastaveno zrušit ty auto a vyzkoušet nastavení na tvrdo atd....

Těžko říct na čem se nedohodnou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 30. 11. 2020 11:50

Jenom se blbě zeptám - nemáš náhodou na té WiFi v tom NB nastavenou třeba pevnou IP adresu, která koliduje s tou síti a pak to padne..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 30. 11. 2020 12:52

A co to znamená, že vypadne wifi? Ztratí se signál, ostatní zařízení se odpojují nebo "jenom" nejde surfovat na netu?
Nezahltí stahování aktualizací do W10 u nového NB připojení k netu? Jaká je rychlost přípojky? Mi třeba kdysi na 20 Mbps VDSL byla schopna velká půlroční aktualizace W10 na jednom PC plně zabrat download a na ostatních zařízeních byly při surfování odezvy takřka "nekonečné".

Edit: Jsem si nevšiml :-[ , že s externím wifi adaptérem to jede. Tak to asi zahlcením linky nebude.
Naposledy upravil ilja2001 dne 30. 11. 2020 13:10, celkově upraveno 1
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 11. 2020 13:07

Vypadne net všem a musiš router restartovat. To jeden čas dělal telefon nejstaršího syna když k nám chodil na návštěvu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryder 52 30. 11. 2020 13:40

Jak jsem psal, tak budu moci vyzkoušet až o víkendu. Nejprve tedy zkusím juknout na stránky Lenovo, protože Qualcomm ovladače, co jsem koukal asi nenabízí ke stažení, poté bych kouknul na to nastavení WLAN u notebooku a zkontroluji to nastavení s tím externím USB přijímačem se kterým to funguje normálně. Mohlo by být?

Na otázku co spadne, tak mi spadne wifi v celém bytě, tzn. že se mi odpojí všechna zařízení a když na PC nebo tom notebooku sám opravit, píše mi to resetujte adaptér bezdrátové sítě. Vytáhnu na 10 sekund a pak na chvíli wifi naběhne.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 30. 11. 2020 14:05

Chyba je v routri a čiastočne aj v ovládači. Presne rovnakú vec to robí na mnohých routroch rôznych značiek už hodne dlhú dobu (~10 rokov). Nutno podotknúť, že sa to objavuje len výnimočne a je to závislé na mnohých faktoroch ako je nastavenie drivera a routra, vzájomná vzdialenosť a poloha medzi routrom a počítačom, odrazivosť signálu od stien a podobne. Niekedy pomáha na routri vypnúť kanal=Áuto.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 30. 11. 2020 14:54

Tak ještě zkusit prodejce jestli ti to vymění nebo zaktualizuje pokud to stihne do Vánoc, také možnost vyzkoušet jinou WIFI.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryder 52 30. 11. 2020 20:21

Tak já o víkendu zatím zkusím ty ovladače a router. Zkusím pak ještě tu jinou wifinu. Přinejhorším to chvíli bude malej používat s externím adaptérem. A když bych to nevyřešil, tak bych mohl reklamovat po novém roce. Prodejce mi právě dávali poslední vystaveny kus. Náhodou to prodejce zaktualizovat nestihne do vánoc a budu nahranej. A jestli je to ovladačem, tak to snad zvládnu nějak sám. A jaký tu někdo psal, klidné bych mohli koupit i pořádný router. Tento je opravdu základ a píská u něj zdroj jak blázen.
Jinak male ho bude mít převážně na stole, tak i přemýšlím jestli nekoupit redukci na LAN port. To by možná také prozatímní řešení. Měl jsem ve výběru notas od HP, ten ho měl, ale už nebyl nikde které sehnání a byl i dražší.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 30. 11. 2020 21:12

Kabel je vždycky lepší
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryder 52 1. 12. 2020 00:51

Takže hádám že když koupím https://sitove-karty.heureka.cz/tp-link-ue300/, tak to bude v případě notebooku na stole asi nejlepší i nejrychlejší řešení a budu moct v klidu testovat ty ovladače :-) Jinak jaký kabel by to měl být? Nějaký tip na specifikaci, nebo je to jedno. Potřeboval bych tak 5-6 m
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 1. 12. 2020 08:12

polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2020 10:40

Ještě je lanko a drát, lanko je lepší ohebné.

Ovšem stejně je to celkem jedno já mám lanko a už jsem tam dvakrát měnil konektor na konci u notebooku, prostě časem jsem ten konec zničil vytahováním a zasouváním.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků